Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/casual-matt · 7 comments

Mancera, Michael Malul, Azzaro, Montagne, Rasasi w/ 10ml samples

Listing photos

13 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Soleil d'ItalieMancera · Partial · 120 ml · 88%$55.00$0.52/mlNo comps yet
~105 ml left
partial bottle120 mlused

Full-bottle equivalent $62.86. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $62.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$0.52/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SicilyMancera · Partial · 120 ml · 88%$55.00$0.52/mlNo comps yet
~105 ml left

Mancera

Sicily

partial bottle120 mlused

Full-bottle equivalent $62.86. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $62.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$0.52/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Jet Black IntenseMichael Malul · Partial · 100 ml · 95%$60.00$0.63/ml51% under market
~95 ml left

Michael Malul

Jet Black Intense

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $63.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $63.16. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$60.00

$0.63/ml

51% under MSRP · medium confidence

MSRP $130.00

Message about this bottle
Report a parsing error
The Most Wanted ParfumAzzaro · Full · 100 ml$58.00$0.58/ml29% above market
Full
full bottle100 ml

$58.00

$0.58/ml

29% above market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Bleu OudMontagne Parfums · Full · 50 ml$40.00$0.80/mlNo comps yet
Full

Montagne Parfums

Bleu Oud

full bottle50 mlused

$40.00

$0.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mojave Spirit EDPMontagne Parfums · Partial · 50 ml · 90%$43.00$0.96/mlNo comps yet
~45 ml left

Montagne Parfums

Mojave Spirit EDP

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $47.78. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $47.78. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$43.00

$0.96/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Hawas KobraRasasi · Partial · 100 ml$30.00$0.31/ml11% under market
~98 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $30.61. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.61. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.31/ml

11% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Hawas for HimRasasi · Partial · 100 ml · 15%$9.00$0.60/mlNo comps yet
~15 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $60.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $60.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$9.00

$0.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ktoret Black TieMichael Malul · Decant · 10 ml$7.00$0.70/mlNo comps yet
Full

Michael Malul

Ktoret Black Tie

decant10 ml

$7.00

$0.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ocean Noir EDPMichael Malul · Decant · 10 ml · 80%$5.00$0.63/ml58% under market
~8 ml left

Michael Malul

Ocean Noir EDP

decant10 mlused

$5.00

$0.63/ml

Unusually low — verify before paying

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
MYSLF EDTYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$15.00$1.50/ml29% under market
Full

Yves Saint Laurent

MYSLF EDT

decant10 ml

$15.00

$1.50/ml

29% under market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Y EDPYves Saint Laurent · Decant · 10 ml$12.00$1.20/ml56% under market
Full

Yves Saint Laurent

Y EDP

decant10 ml

$12.00

$1.20/ml

56% under market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Ocean Noir EDPMichael Malul · sold · Partial · 100 ml · 95%$55.00$0.58/mlsold
~95 ml left

Michael Malul

Ocean Noir EDP

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $57.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $57.89. That is about the same as the $57.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$55.00

$0.58/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Paypal G&S only; Shipping from CA (CONUS only)

Please add 4% to all orders for paypal G&S.

Priority for bundle orders.

Please send chat in comments before dm. Open to bundle offers. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Mancera Soliel D'Italie - ~105/120ml - $55 shipped

Mancera Sicily - ~105/120ml - $55 shipped

--------------------------------------------------------------------------------------------------- Michael Malul Jet Black Intense ~95/100ml - $60 shipped

~~Michael Malul Ocean Noir ~95/100ml - $55 shipped~~ sold

$110 for Michael Malul Bundle


Azzaro The Most Wanted Parfum 100ml - $58 shipped


Montagne Bleu Oud (FRAGRANCE DU BOIS BLEU INTENSE) 50ml test sprayed only - $35

Montagne Mojave Spirit (BYREDO MOJAVE GHOST EDP) ~45/50ml - $38

Both shipped for $70; If solo bottles for montagne add $5


Rasasi Hawas Kobra - ~98/100ml (10-15 sprays used) - $30

Rasasi Hawas for Him ~15/100ml - $9

Both shipped for $35.


Addons - 10ml

Michael Malul Ktoret Black Tie 10ml - $7

Michael Malul Ocean Noir 8/10ml - $5

YSL MYSLF EDT Intense 10ml - $15

YSL Y EDP 10ml - $12

Must buy a bottle or shipping if just addons; or purchase all addons together. -----------------------------------------------------------------------------------------------------

https://imgur.com/a/oJEyX79

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$55.00active
4 days ago$55.00active
4 days ago$60.00active
4 days ago$55.00active
4 days ago$58.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$43.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$9.00active
4 days ago$7.00active
4 days ago$5.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$12.00active
3 days ago$55.00sold

Asking about The Most Wanted Parfum 100 ml · $58