Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/TommyRotYT · 5 comments

Guerlain Tobacco Honey, Byredo Gypsy Water Absolu, Azzaro Wanted by Night, One Million Gold EDP Intense, Acqua Di Gio Absolu, etc.

Listing photos

9 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Gypsy Water AbsoluByredo · Partial · 100 ml · 95%$245.00$2.58/mlNear market
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $257.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $257.89. That is about the same as the $255.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.

$245.00

$2.58/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
One Million Gold EDPPaco Rabanne · Full · 200 ml$95.00$0.48/mlNo comps yet
Full
full bottle200 mlsealedbottle box

$95.00

$0.48/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Game of Spades OpalJo Milano · Partial · 100 ml$55.00$0.56/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $55.56. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $55.56. That is 11% above the $50.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$55.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Wanted by NightAzzaro · Partial · 100 ml$50.00$0.51/ml34% above market
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $50.51. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $50.51. That is 3% above the $49.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$50.00

$0.51/ml

34% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Tobacco HoneyGuerlain · Partial · 200 ml$460.00$2.30/ml3% under market
~200 ml left
partial bottle200 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $460.23. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $460.23. That is 11% above the $415.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$460.00

$2.30/ml

3% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Bleu de Chanel EDTChanel · Partial · 150 ml$135.00No comps yet
partial bottle150 mlusedbottle only

$135.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vulcan FeuFrench Avenue · Partial · 100 ml$29.00$0.29/ml27% under market
~99 ml left

French Avenue

Vulcan Feu

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $29.29. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $29.29. That is 5% above the $28.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$29.00

$0.29/ml

27% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Khamrah QahwaLattafa · Partial · 100 ml$25.00$0.25/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $25.25. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.25. That is 7% above the $23.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$25.00

$0.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Explorer Ultra BlueMontblanc · Full · 100 ml$27.00$0.28/mlNo comps yet
~98 ml left
full bottle100 mlnew open box

$27.00

$0.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Prices include shipping for all of these, CONUS only, Venmo or PayPal F&F only. If using Venmo or PayPal G&S, please add 4% to the total. Packages can be insured for the additional price of $1 every $100.

More detailed pictures can be taken upon request but fill level and presentation are stated. Please comment here before messaging. Can work out a deal if purchasing more than 1 bottle. Bundles are prioritized.

[https://imgur.com/a/1vIten5](https://imgur.com/a/1vIten5)

Byredo Gypsy Water Absolu 100ml, 95% full, bottle only, $245

One Million Gold EDP Intense 200ml, BNIB Sealed, $95

Game Of Spades Opal 100ml, 99% full, full presentation, $55

Azzaro Wanted By Night 100ml, 99% full, full presentation, $50

Acqua Di Gio Absolu 200ml, 85% full, bottle only, $130

Guerlain Tobacco Honey 200ml, only missing 1 test spray, full presentation, $460

Bleu De Chanel EDT 150ml, missing test sprays, bottle only, $135

Take off $10 each additional bottle above

**Add ons or +$7 to ship**

French Avenue Vulcan Feu 100ml, 99% full, full presentation, $22

Lattafa Khamrah Qahwa 100ml, 99% full, Full presentation , $18

Montblanc Explorer Ultra Blue Tester 100ml, should be unsprayed, $20

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$245.00active
3 days ago$95.00active
3 days ago$55.00active
3 days ago$50.00active
3 days ago$460.00active
3 days ago$135.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$27.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.