Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/joecracker911 · 4 comments

La Beau Edt D&G Edt Ocean Noir Edp Montblanc Explorer Edp https://imgur.com/a/Wp6Leie

Listing photos

4 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~56 ml left

Jean Paul Gaultier

Le Beau EDT

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $53.29. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $53.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.71/ml

24% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~45 ml left

Dolce & Gabbana

The One EDT

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $44.44. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $44.44. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~95 ml left

Michael Malul

Ocean Noir EDP

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $63.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $63.16. That is 10% above the $57.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$60.00

$0.63/ml

9% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~95 ml left

Montblanc

Explorer EDP

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $42.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $42.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.42/ml

4% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

https://imgur.com/a/Wp6Leie La Beau Edt 75ml (75% of bottle) $40 D&G the one Edt 50ml (90% of bottle) $40 Ocean Noir Edp 100ml (95% of bottle) $60 Montblanc Explorer Edp 100 ml (95% of bottle) $40 I will pay for shipping if in usa

Went on a cologne craze as i was new to the hobby. Narrowing down my collection to 3-5 bottles

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$40.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$60.00active
4 days ago$40.00active

Deals happen on Reddit with u/joecracker911.