Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Constant-Winter-9757 · 9 comments

PDM, Le Labo, Penhaligon's, Burberry, Chanel Les Exclusifs

Listing photos

18 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Delina La RoséeParfums de Marly · Decant · 30 ml$105.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Delina La Rosée

decant30 mlnew open boxbottle only

$105.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Delina La RoséeParfums de Marly · Full · 75 ml$175.00$2.33/ml11% under market
Full

Parfums de Marly

Delina La Rosée

full bottle75 mlnew open boxbottle only

$175.00

$2.33/ml

11% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Delina EDPParfums de Marly · Decant · 30 ml$105.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Delina EDP

decant30 mlnew open boxbottle only

$105.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Delina EDPParfums de Marly · Full · 75 ml$179.00$2.39/ml9% under market
Full

Parfums de Marly

Delina EDP

full bottle75 mlnew open boxbottle only

$179.00

$2.39/ml

9% under market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
OrianaParfums de Marly · Decant · 30 ml$105.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Parfums de Marly

Oriana

decant30 mlusedbottle only

$105.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
OrianaParfums de Marly · Partial · 75 ml · 80%$119.00$1.98/mlNo comps yet
~60 ml left

Parfums de Marly

Oriana

partial bottle75 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $148.75. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $148.75. That is 7% below the $160.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$119.00

$1.98/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Matcha 26Le Labo · Decant · 30 ml$95.00$3.17/mlNo comps yet
Full

Le Labo

Matcha 26

decant30 ml

$95.00

$3.17/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Ambrette 9Le Labo · Full · 100 ml$149.00$1.49/mlNo comps yet
Full

Le Labo

Ambrette 9

full bottle100 mlnew open boxbottle only

$149.00

$1.49/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Halfeti EDPPenhaligon's · Full · 5 ml$29.00$5.80/mlNo comps yet
Full

Penhaligon's

Halfeti EDP

full bottle5 mlnew open boxbottle box

$29.00

$5.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Elisabethan RosePenhaligon's · Decant · 30 ml$39.00$1.30/mlNo comps yet
Full

Penhaligon's

Elisabethan Rose

decant30 mlbottle only

$39.00

$1.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Elisabethan RosePenhaligon's · Partial · 100 ml$119.00$1.20/mlNo comps yet
~99 ml left

Penhaligon's

Elisabethan Rose

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $120.20. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $120.20. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$119.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Her BlossomBurberry · Partial · 50 ml · 90%$59.00$1.31/mlNo comps yet
~45 ml left

Burberry

Her Blossom

partial bottle50 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $65.56. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $65.56. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$59.00

$1.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Her EDTBurberry · Partial · 30 ml · 90%$29.00$1.07/mlNo comps yet
~27 ml left

Burberry

Her EDT

partial bottle30 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $32.22. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $32.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$29.00

$1.07/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Her EDTBurberry · Full · 100 ml$79.00$0.79/mlNo comps yet
Full

Burberry

Her EDT

full bottle100 mlbottle only

$79.00

$0.79/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sycomore EDPChanel · Partial · 200 ml$375.00$1.89/mlNo comps yet
~198 ml left
partial bottle200 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $378.79. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $378.79. That is 7% above the $355.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$375.00

$1.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de Cologne EDCChanel · Partial · 75 ml$169.00$2.27/mlNo comps yet
~74 ml left
partial bottle75 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $170.59. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $170.59. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$169.00

$2.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Gardenia EDPChanel · Partial · 75 ml$169.00$2.27/mlNo comps yet
~74 ml left
partial bottle75 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $170.59. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $170.59. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$169.00

$2.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Beige EDPChanel · sold · Partial · 75 ml$169.00$2.27/mlsold
~74 ml left

Chanel

Beige EDP

soldpartial bottle75 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $170.59. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $170.59. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$169.00

$2.27/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

\*Not responsible beyond drop off. Insurance can be added for a little extra - buyer's choice

\*Paypal or Venmo FF

# [PDM](https://imgur.com/a/pdm-vODnbRM)

3ml - $15 | 5ml - $25 | 10ml - $39 | 30ml - $99 (can mix n match) + $6 shipping

* full bottle price listed below

Delina La Rosee - new without box - 75ml - $175 shipped

Delina - new without box - 75ml - $179 shipped

Oriana - 80% full, no box - 75ml - $119 shipped

[Le Labo](https://imgur.com/a/uF5Yxjz)

3ml - $12 | 5ml - $19 | 10ml - $29 | 30ml - $89 + $6 shipping

Matcha 26 is available only for decants

full 100ml bottle - Paper Label & Refillable

Ambrette 9 - new no box - $149 shipped 🚚

[Penhaligon's](https://imgur.com/a/74OfylK)

3ml - $15 | 5ml - $25 | 10ml - $39

[Penhaligon's Halfeti EDP 5ml](https://imgur.com/a/gdX7i6t) with box New - $29 shipped

Penhaligon's Elisabethan Rose 100ml 99% full - no box - $119 shipped 🚚

[Burberry](https://imgur.com/a/0KlblZ2)

Her Blossom 50ml - 90% full with Box - $59 shipped 🚚

Burberry Her EDT 30ML - 90 % Full with Box - $29 shipped 🚚

Burberry Her EDT 100ML - 100% full no box - $79 shipped 🚚

[Chanel Les Exclusifs](https://imgur.com/a/NMfbUvz)

Sycamore 99% full 200ml - with box - $375 shipped 🚚

~~Beige 99% full 75ml - with box - $169 shipped 🚚~~

Eau de Cologne 99% full 75ml - with box - $169 shipped 🚚

Gardenia 99% full 75ml - with box - $169 shipped 🚚

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$175.00active
5 days ago$179.00active
5 days ago$119.00active
5 days ago$95.00active
5 days ago$149.00active
5 days ago$119.00active
5 days ago$59.00active
5 days ago$29.00active
5 days ago$79.00active
5 days ago$375.00active
5 days ago$169.00sold
5 days ago$169.00active
5 days ago$169.00active
5 days ago$29.00active
3 days ago$105.00active
3 days ago$105.00active
3 days ago$105.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$39.00active

Asking about Gardenia EDP 75 ml · $169