Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For salesoldPosted 5 days ago by u/Best-Literature-9737 · 21 comments

Clive Christian official 2ml samples: Blonde Amber, Amberwood, No. 1, Town & Country, Matsukita, Red Tea Vetiver, Woody Leather, Cashmere Musk

Listing photos

8 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Full

Clive Christian

Blonde Amber

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full

Clive Christian

Amberwood

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full

Clive Christian

No. 1 Masculine

sample2 ml

$17.00

$8.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full

Clive Christian

Red Tea Vetiver

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full

Clive Christian

Woody Leather

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full

Clive Christian

Town & Country

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

13% under market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other samples

Report a parsing error
Full

Clive Christian

Matsukita

sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Full
sample2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Read the original postShow

Selling my stock of \*\*official Clive Christian 2ml samples\*\*.

These are factory-filled sprays from sealed 25-packs, not hand decants. Each vial comes in its own box. 89 vials total.

[Photos](https://imgur.com/a/8tXGh64)

|~~Fragrance~~|~~Collection~~|~~Qty~~|~~Price~~| |:-|:-|:-|:-| |~~Blonde Amber~~|~~XXI Art Deco~~|~~20 0~~ 0|~~$10~~| |~~Amberwood~~|~~XXI Art Deco~~|~~8 3~~ 0|~~$10~~| |~~No. 1 Masculine~~|~~Original~~|~~4 0~~ 0|~~$12~~| |~~Red Tea Vetiver~~|~~Private~~|~~8 5~~ 0|~~$8~~| |~~Woody Leather~~|~~Private~~|~~12 9~~ 0|~~$8~~| |~~Town & Country~~|~~Crown~~|~~10 7~~ 0|~~$8~~| |~~Matsukita~~|~~Crown~~|~~11 8~~ 0|~~$8~~| |~~Cashmere Musk~~|~~Private~~|~~16 11~~ 0|~~$8~~|

\*\*Bundle deals\*\*

\*\*Any 5 vials:\*\* $40

\*\*Any 10 vials:\*\* $70

\*\*Sampler, 1 of each scent (8 vials):\*\* $55 (only 4 available) \*

\*\*Everything (89 vials):\*\* $525

\*\*Singles:\*\* listed price + $5 shipping

\*\*Details\*\* \* Shipping is included for total purchases of $55 or more, all purchased below add $5 for ship. US CONUS (Shipping to New Rural Charges areas in the US as well as HI, AK & PR for $3.45 extra). Shipping insurance encouraged for $1 per every $100, rounding up. Buyer assumes full responsibility once scanned at carrier. Must alert if you are paying for insurance!

PayPal F&F preferred, G&S accepted *(add 3.5% fee)*

Comment, then chat me to claim. First to pay gets it.

\*\*EDIT\*\* ALL SOLD OUT, THANK YOU !!!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$10.00sold
5 days ago$15.00sold
5 days ago$10.00sold
5 days ago$15.00sold
5 days ago$12.00sold
5 days ago$17.00sold
5 days ago$8.00sold
5 days ago$13.00sold
5 days ago$8.00sold
5 days ago$13.00sold
5 days ago$8.00sold
5 days ago$13.00sold
5 days ago$8.00sold
5 days ago$13.00sold
5 days ago$8.00sold
5 days ago$13.00sold