Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Headcrack347 · 4 comments

LV Nouveau Monde, TOM FORD Private Blends! Venetian Bergamot, 2015 Oud Wood, 2017 tobacco vanille + Cheapies

Listing photos

15 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Nouveau MondeLouis Vuitton · Full · 100 ml$325.00$3.25/mlNear market
Full

Louis Vuitton

Nouveau Monde

full bottle100 mlusedbottle only

$325.00

$3.25/ml

Near market · 2 comps · low confidence

MSRP $360.00 · 10% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Juniper SlingPenhaligon's · Full · 100 ml · 95%$150.00$1.58/ml38% under market
~95 ml left

Penhaligon's

Juniper Sling

full bottle100 mlusedbottle only

$150.00

$1.58/ml

38% under retail · medium confidence

Retail $240.50

Message about this bottle
Report a parsing error
Bitter PeachTom Ford · Partial · 50 ml · 80%$110.00$2.75/ml10% above market
~40 ml left

Tom Ford

Bitter Peach

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $137.50. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $137.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$2.75/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Eau de Soleil BlancTom Ford · Full · 50 ml$100.00$2.00/ml5% above market
Full
full bottle50 mlused

$100.00

$2.00/ml

5% above market · 2 comps · low confidence

MSRP $402.00 · 75% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Fucking FabulousTom Ford · Full · 50 ml · 90%$110.00$2.44/ml73% under market
~45 ml left
full bottle50 mlusedbottle only

$110.00

$2.44/ml

Unusually low — verify before paying

MSRP $405.00 · Street $495.99

Message about this bottle
Report a parsing error
Neroli Portofino AcquaTom Ford · Full · 50 ml$110.00$2.20/ml10% above market
Full
full bottle50 mlused

$110.00

$2.20/ml

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud VoyagerTom Ford · Full · 50 ml$210.00$4.20/mlNear market
Full

Tom Ford

Oud Voyager

full bottle50 mlsealedfull presentation

$210.00

$4.20/ml

Near market · 3 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud WoodTom Ford · Full · 50 ml · 96%$210.00$4.38/ml47% above market
~48 ml left

Tom Ford

Oud Wood

full bottle50 mlused

$210.00

$4.38/ml

47% above market · 4 comps · medium confidence

MSRP $300.00 · 30% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco VanilleTom Ford · Full · 50 ml$200.00$4.00/ml5% above market
Full
full bottle50 mlused

$200.00

$4.00/ml

5% above market · 2 comps · low confidence

MSRP $300.00 · 33% under · Street $277.96

Message about this bottle
Report a parsing error
White SuedeTom Ford · Full · 50 ml · 90%$150.00$3.33/ml3% above market
~45 ml left

Tom Ford

White Suede

full bottle50 mlusedbottle only

$150.00

$3.33/ml

3% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Soleil BlancTom Ford · Full · 100 ml$220.00$2.20/ml52% under market
Full

Tom Ford

Soleil Blanc

full bottle100 mlusedbottle only

$220.00

$2.20/ml

52% under MSRP · medium confidence

MSRP $460.00

Message about this bottle
Report a parsing error
White SuedeTom Ford · Full · 100 ml$220.00$2.20/ml14% above market
Full

Tom Ford

White Suede

full bottle100 mlsealedfull presentation

$220.00

$2.20/ml

14% above market · 2 comps · low confidence

MSRP $460.00 · 52% under

Message about this bottle
Report a parsing error
Pour HommeDolce & Gabbana · Full · 200 ml$40.00$0.20/mlNear market
Full

Dolce & Gabbana

Pour Homme

full bottle200 mlusedbottle only

$40.00

$0.20/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Pure GracePhilosophy · Full · 120 ml$30.00$0.25/mlNear market
Full

Philosophy

Pure Grace

full bottle120 mlusedbottle only

$30.00

$0.25/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Venetian BergamotTom Ford · sold · Full · 100 ml$400.00$4.00/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlused

$400.00

$4.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

At work for another 8 Hours\*\*.\*\* pls bare with me

**Shipping Tomorrow !**

**Zelle or F&F only. Not interested in any trade… ALL PRICES ARE FIRM**

**NOTE: ALL FRAGRANCES HAVE BEEN PHOTOGRAPHED AND PACKAGED. ALL NEEDED PICS WILL BE IN THE LINKS BELOW**

**LV, Penhaligon :**

[LV Nouveau Monde 100mL TESTER no box sprayed once $](https://imgur.com/a/WxON6GV)325

Penhaligon Juniper Sling 100mL 95% no box $150

**TOM FORD 50mL :**

[Bitter Peach no box or Cap 40/50mL $](https://imgur.com/a/AWlrt7Y)110

[Eau De Soleil Blanc sprayed 2x $](https://imgur.com/a/QiYlBOY)100

[Fucking Fabulous no box or Cap 45/50mL $](https://imgur.com/a/xeWHoIW)110

[Neroli Portofino Acqua sprayed 4x $](https://imgur.com/a/2H0ShRs)110

[Oud Voyager SEALED 50ML $](https://imgur.com/a/rtbichZ)210

[2015 Oud Wood 48/50mL Left. $](https://imgur.com/a/7ozvp0N)210

[2017 Tobacco vanille sprayed 2x $](https://imgur.com/a/czFOIRe)200

[White Suede GOLD LABEL 2017 batch no box 45/50mL $](https://imgur.com/a/KmOAzKW)150

**TOM FORD 100mL :**

[Soleil Blanc NO BOX OR CAP sprayed 2X $](https://imgur.com/a/TO6gbFb)220

[~~Venetian Bergamot 100ML sprayed 2x $~~](https://imgur.com/a/fR9doCf)~~400~~

[White Suede 100mL SEALED $](https://imgur.com/a/ICX0uU8)220

**DESIGNERS : Test sprayed, No boxes**

[Dolce pour homme 200ml $](https://imgur.com/a/w76tI2v)40

[Pure Grace 4oz $](https://imgur.com/a/R3DTqqK)30

please comment chat before dm’ing me pls

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$325.00active
5 days ago$150.00active
5 days ago$110.00active
5 days ago$100.00active
5 days ago$110.00active
5 days ago$110.00active
5 days ago$210.00active
5 days ago$210.00active
5 days ago$200.00active
5 days ago$150.00active
5 days ago$220.00active
5 days ago$400.00sold
5 days ago$400.00sold
5 days ago$220.00active
5 days ago$40.00active
5 days ago$30.00active

Asking about White Suede 50 ml · $150