Chanel
No.22 EDP
“Chanel No.22 EDP 200ml: tester, missing 2-3 sprays. Asking $250”
$250.00
$1.25/ml
21% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Chanel
“Chanel No.22 EDP 200ml: tester, missing 2-3 sprays. Asking $250”
$250.00
$1.25/ml
21% under market · 3 comps · low confidence
Message about this bottleSospiro
“Sospiro Basso: ~99% full, comes with pres. Asking $150”
Guerlain
“Guerlain Herbes Troublantes: 200ml, BNIB wrapped in guerlain boutique paper. Asking $560 shipped.”
$560.00
$2.80/ml
9% above market · 2 comps · low confidence
MSRP $645.00 · 13% under
Message about this bottleGuerlain
Full-bottle equivalent $493.42. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $493.42. That is about the same as the $496.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.
“Guerlain Iris Pallida Extrait: ~37-38/50ml, with box. Asking $375”
$375.00
$9.87/ml
25% under MSRP · medium confidence
MSRP $660.00
Message about this bottleGuerlain
“Guerlain Jasmin Grandiflorium Extrait: missing 2-3 test sprays, tester. Asking $425”
Boadicea the Victorious
“BTV Valiant: 100ml, comes with box, very high partial, see pics for level. Cap has some marks but not scratches. Asking $425”
Guerlain
“Guerlain Herbes Troublantes: official 2ml vial, 5 in total. Asking $9 each, $40 for 5.”
$15.00
$7.50/ml
17% under market · 3 comps · low confidence
Message about this sampleCompared per remaining ml with other samples
“Guerlain Vanille Planifolia Extrait: official 2ml vial, 7 in total. Asking $28 each, or $160 for 7.”
$34.00
$17.00/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this sampleCompared per remaining ml with other samples
Selling a few items. Not interested in haggling unless you buy multiple items. Items under $60, please add $6 for shipping.
Chanel No.22 EDP 200ml: tester, missing 2-3 sprays. Asking $250
Sospiro Basso: \~99% full, comes with pres. Asking $150
Guerlain Rose Barbare: 200ml, tester, missing a few sprays. ONLY Trading for Oud Nude.
Guerlain Herbes Troublantes: 200ml, BNIB wrapped in guerlain boutique paper. Asking $560 shipped.
Guerlain Iris Pallida Extrait: \~37-38/50ml, with box. Asking $375
Guerlain Jasmin Grandiflorium Extrait: missing 2-3 test sprays, tester. Asking $425
BTV Valiant: 100ml, comes with box, very high partial, see pics for level. Cap has some marks but not scratches. Asking $425
**ONLY interested in a trade for Oud Nude 200ml, or Tobacolor 250ml.**
Bottle pics: [https://imgur.com/a/sample-Rj9O993](https://imgur.com/a/sample-Rj9O993)
Decants:
Guerlain Herbes Troublantes: official 2ml vial, 5 in total. Asking $9 each, $40 for 5.
Guerlain Vanille Planifolia Extrait: official 2ml vial, 7 in total. Asking $28 each, or $160 for 7.
Add-on with bottle purchase: Ex Nihilo decants set for $25, 1.5ml in each, most unsprayed: lust in paradise ext (missing 1 spray), blue talisman ext, outcast blue ext, the hedonist ext, demon dancer (missing 2-3 sprays)
Decant pics: [https://imgur.com/a/ufBFMtr](https://imgur.com/a/ufBFMtr)
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Iris Pallida Extrait 50 ml · $375