Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/MountainLetterhead94 · 14 comments

Declutter Creed, Bond, designer and more

Listing photos

12 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

White AmberCreed · Full · 75 ml$300.00$4.00/ml46% above market
Full
full bottle75 mlusedbottle only

$300.00

$4.00/ml

46% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
KalanParfums de Marly · Full · 125 ml$200.00$1.60/ml21% above market
Full

Parfums de Marly

Kalan

full bottle125 mlusedbottle only

$200.00

$1.60/ml

21% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Aberdeen LavenderCreed · Full · 100 ml$250.00$2.50/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlusedbottle only

$250.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Power of YouGiorgio Armani · Full · 90 ml$115.00$1.28/mlNo comps yet
Full

Giorgio Armani

Power of You

full bottle90 mlusedbottle only

$115.00

$1.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IslandBond No. 9 · Full · 100 ml$125.00$1.25/mlNo comps yet
Full

Bond No. 9

Island

full bottle100 mlusedbottle only

$125.00

$1.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sutton PlaceBond No. 9 · Full · 100 ml$125.00$1.25/ml37% under market
Full

Bond No. 9

Sutton Place

full bottle100 mlusedbottle only

$125.00

$1.25/ml

37% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Dubai GarnetBond No. 9 · Full · 100 ml$200.00$2.00/mlNo comps yet
Full

Bond No. 9

Dubai Garnet

full bottle100 mlusedbottle only

$200.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dubai Black SapphireBond No. 9 · Full · 100 ml$195.00$1.95/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlusedbottle only

$195.00

$1.95/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ginger BiscuitJo Malone London · Full · 100 ml$120.00$1.20/mlNo comps yet
Full

Jo Malone London

Ginger Biscuit

full bottle100 mlusedbottle only

$120.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Voice of the SnakeGucci · Full · 100 ml$200.00$2.00/ml19% above market
Full
full bottle100 mlusedbottle only

$200.00

$2.00/ml

19% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
AventusCreed · sold · Full · 100 ml$250.00$2.50/mlsold
Full

Creed

Aventus

soldfull bottle100 mlusedbottle only

$250.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $510.00 · 51% under · Street $413.27

Report a parsing error
DelphinusCreed · sold · Full · 100 ml$175.00$1.75/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlusedbottle only

$175.00

$1.75/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Selling all these fragrances. All 100ml besides the power of you, Kalan, and white amber. What you see I what you get. The creed aventus is an F batch with no cellophane. All bottles shown without box are testers but 100% full. Sutton place and nine island dint have caps. Orders over $500 automatically come with insurance, anything lower must be requested. $1 for every $100 of insurance. Shipped next business day for order before 5 pm.

[https://imgur.com/a/lxwbcMP](https://imgur.com/a/lxwbcMP)

Creed white amber 75ml $300 PDM Kalan 125ml $200 Creed Aberdeen and Lavender $250 Power of You 90ml $115 Bond 9 Island $125 Bond Sutton Place $125 Bond Dubai Garnet $200 Bond Dubai Black sapphire $195 ~~Creed Aventus~~ $250 SOLD!!! ~~Creed Delphinus~~ $175 SOLD!!! Jo Malone Ginger biscuit $120 Gucci The voice of the snake $200

Any other questions feel free to DM

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$125.00unknown
6 days ago$125.00unknown
6 days ago$200.00unknown
6 days ago$195.00unknown
6 days ago$300.00unknown
6 days ago$200.00unknown
6 days ago$250.00unknown
6 days ago$115.00unknown
6 days ago$250.00unknown
6 days ago$175.00unknown
6 days ago$120.00unknown
6 days ago$200.00unknown
4 days ago$300.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$250.00active
4 days ago$115.00active
4 days ago$125.00active
4 days ago$125.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$195.00active
4 days ago$250.00sold
4 days ago$175.00sold
4 days ago$120.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$300.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$250.00active
4 days ago$115.00active
4 days ago$125.00active
4 days ago$125.00active
4 days ago$200.00active
4 days ago$195.00active
4 days ago$250.00sold
4 days ago$175.00sold
4 days ago$120.00active
4 days ago$200.00active

Asking about White Amber 75 ml · $300