Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 days ago by u/AbbreviationsLucky79 · 22 comments

Dupe & Middle Eastern Fragrance. WTT Multiple for Niche.

Listing photos

18 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Mahd Al DhahabArabiyat Prestige · Full · 100 ml$45.00$0.45/mlNo comps yet
Full

Arabiyat Prestige

Mahd Al Dhahab

full bottle100 mlusedfull presentation

$45.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
X ThrillerMaison Asrar · Full · 100 ml$45.00$0.45/mlNo comps yet
Full

Maison Asrar

X Thriller

full bottle100 mlusedfull presentation

$45.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spirit of ValenciaSwiss Arabian · Full · 100 ml$75.00$0.75/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Spirit of Valencia

full bottle100 mlusedfull presentation

$75.00

$0.75/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Essence of CasablancaSwiss Arabian · Full · 100 ml$75.00$0.75/ml6% above market
Full
full bottle100 mlusedfull presentation

$75.00

$0.75/ml

6% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Enigma of TaifSwiss Arabian · Full · 100 ml$75.00$0.75/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Enigma of Taif

full bottle100 mlusedfull presentation

$75.00

$0.75/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Soul of BaliSwiss Arabian · Full · 100 ml$75.00$0.75/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Soul of Bali

full bottle100 mlusedfull presentation

$75.00

$0.75/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Incense 01Swiss Arabian · Full · 50 ml$55.00$1.10/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Incense 01

full bottle50 mlused

$55.00

$1.10/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Liquid BrunFrench Avenue · Full · 100 ml$27.00$0.27/ml35% above market
Full

French Avenue

Liquid Brun

full bottle100 mlusedfull presentation

$27.00

$0.27/ml

35% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud & RosesAhmed Al Maghribi · Full · 60 ml$45.00$0.75/mlNo comps yet
Full

Ahmed Al Maghribi

Oud & Roses

full bottle60 mlusedfull presentation

$45.00

$0.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
RigaaqatParis Corner · Full · 67 ml$30.00$0.45/mlNo comps yet
Full

Paris Corner

Rigaaqat

full bottle67 mlusedfull presentation

$30.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rifaaqat AdornParis Corner · Full · 67 ml$25.00$0.37/mlNo comps yet
Full

Paris Corner

Rifaaqat Adorn

full bottle67 mlusedfull presentation

$25.00

$0.37/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
TigerRayhaan · Full · 100 ml$30.00$0.30/mlNo comps yet
Full

Rayhaan

Tiger

full bottle100 mlusedfull presentation

$30.00

$0.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AquaticaRayhaan · Full · 100 ml$30.00$0.30/mlNo comps yet
Full

Rayhaan

Aquatica

full bottle100 mlfull presentation

$30.00

$0.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Collector’s EditionGame of Spades · Full$80.00No comps yet
Full

Game of Spades

Collector’s Edition

full bottlefull presentation

$80.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
LegacyMaison Asrar · sold · Full · 100 ml$40.00$0.40/mlsold
Full

Maison Asrar

Legacy

soldfull bottle100 mlfull presentation

$40.00

$0.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
VanguardMaison Asrar · sold · Full · 100 ml$40.00$0.40/mlsold
Full

Maison Asrar

Vanguard

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$40.00

$0.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
MajestyMaison Asrar · sold · Full · 100 ml$45.00$0.45/mlsold
Full

Maison Asrar

Majesty

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$45.00

$0.45/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Vulcan FeuFrench Avenue · sold · Full · 100 ml$35.00$0.35/mlsold
Full

French Avenue

Vulcan Feu

soldfull bottle100 mlused

$35.00

$0.35/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Hello everyone. Clearing out my dupe and Middle Eastern collection. Open to both selling and trading. Willing to bundle multiple of my bottles together to trade up for Niche fragrances. Also, completely open to straight cash sales or doing "Fragrances + Cash" on either side to make a trade even. Will ship all orders on Monday. 

Verification Pictures: [https://imgur.com/a/middle-eastern-dupe-5rgi7nh](https://imgur.com/a/middle-eastern-dupe-5rgi7nh) *(Most show filled level in photos, but happy to answer any additional questions.)*

* Abbreviations Used: TS = Test Sprayed | FP = Full Presentation (Includes original box) * Shipping: $5 flat shipping or Free if you spend over $100. * Payment: PayPal G&S as required by sub rules for low/no flair sellers. All fees are already included in my prices!

 

🧪 Available Fragrances

**Brand / House** |**Fragrance Name** |**Size** |**Condition** |**Price** Arabiyat Prestige |Mahd Al Dhahab |3.4 oz |TS / FP |$40 ~~Maison Asrar |Legacy SOLD~~ |3.4 oz |FP |$35 ~~Maison Asrar |Vanguard SOLD~~ |3.4 oz |TS / FP |$35 ~~Maison Asrar~~ |~~Majesty SOLD~~ |3.4 oz |TS / FP |$40 Maison Asrar |X Thriller |3.4 oz |TS / FP |$40 Swiss Arabian |Spirit of Valencia |3.38 oz |TS / FP |$70 Swiss Arabian |Essence of Casablanca |3.38 oz |TS / FP |$70 Swiss Arabian |Enigma of Taif |3.38 oz |TS / FP |$70 Swiss Arabian |Soul of Bali |3.38 oz |TS / FP |$70 Swiss Arabian |Incense 01 |1.7 oz |TS |$50 French Avenue |Liquid Brun |3.4 oz |TS / FP |$22 ~~French Avenue |Vulcan Feu SOLD~~ |3.4 oz |TS |$30 Ahmed Al Maghribi |Oud & Roses |2.0 oz |TS / FP |$40 Paris Corner |Rigaaqat |2.28 oz |TS / FP |$25 Paris Corner |Rifaaqat Adorn |2.28 oz |TS / FP |$20 Rayhaan |Tiger |3.4 oz |TS / FP |$25 Rayhaan |Aquatica |3.4 oz |FP |$25 Game of Spades |Collector’s Edition |- |FP |$75 I am looking to trade multiple items from my list up for Niche Houses like Initio, Matiere Premiere, Frederic Malle, Clive Christian, etc.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 days ago$100.00active
7 days ago$75.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$55.00active
6 days ago$27.00active
6 days ago$35.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$80.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$35.00sold
4 days ago$35.00sold
4 days ago$40.00sold
4 days ago$40.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$50.00active
4 days ago$22.00active
4 days ago$30.00sold
4 days ago$40.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$20.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$25.00active
4 days ago$75.00active
3 days ago$45.00active
3 days ago$40.00sold
3 days ago$40.00sold
3 days ago$45.00sold
3 days ago$45.00active
3 days ago$75.00active
3 days ago$75.00active
3 days ago$75.00active
3 days ago$75.00active
3 days ago$55.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$35.00sold
3 days ago$45.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$80.00active

Asking about Incense 01 50 ml · $55