Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 hours ago by u/love-fistt · 7 comments

Dior Homme Parfum, Ysl la nuit de l’homme, Versace Oud noir, Rayhaan Terra, Mauboussin Une Histoire D’homme Irresistible

Listing photos

5 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~45 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $300.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $300.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$135.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~40 ml left

Yves Saint Laurent

La Nuit de L'Homme

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $100.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $100.00. That is 43% above the $70.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$40.00

$1.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~85 ml left

Versace

Oud Noir

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $52.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error

Rayhaan

Terra

partial bottleused

$25.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
partial bottleused

$25.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Want to get rid of some fragrances from my collection I don’t reach for too often anymore

• Dior Homme Parfum (pre reformulation) 45/100 ml- $130

•YSL la nuit de l’homme edt 40/100 ml -$35

•Versace Oud noir 85/100 ml-$40

•Rayhaan Terra (missing test sprays)-$20

•Mauboussin Une Histoire D’homme Irresistible (missing test sprays)-$20

Payment - PayPal G&S

Shipping-$5

https://imgur.com/a/JnnSzW0

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 hours ago$135.00active
6 hours ago$40.00active
6 hours ago$45.00active
6 hours ago$25.00active
6 hours ago$25.00active

Asking about Dior Homme Parfum 100 ml · $135