Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 14 hours ago by u/Defiant-Question-132 · 7 comments

Fragrance Collection Clearout – Banana Republic, Azzaro, Michael Malul, Versace, D&G, Rayhaan, Armaf & More

Listing photos

18 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Bleu ExtradoseJeanne Arthes · Full · 100 ml · 90%$15.00$0.17/mlNo comps yet
~90 ml left

Jeanne Arthes

Bleu Extradose

full bottle100 mlused

$15.00

$0.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Free WaveHollister · Full · 100 ml · 90%$25.00$0.28/mlNo comps yet
~90 ml left

Hollister

Free Wave

full bottle100 mlused

$25.00

$0.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco & Tonka Bean EDPBanana Republic · Full · 75 ml · 90%$30.00$0.44/mlNo comps yet
~68 ml left
full bottle75 mlused

$30.00

$0.44/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Black Walnut Legend EDPBanana Republic · Full · 100 ml · 90%$30.00$0.33/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$30.00

$0.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dark Cherry & Amber EDPBanana Republic · Full · 75 ml · 90%$30.00$0.44/mlNo comps yet
~68 ml left
full bottle75 mlused

$30.00

$0.44/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Odyssey Artisto RedArmaf · Full · 100 ml · 90%$30.00$0.33/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$30.00

$0.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Odyssey Mandarin SkyArmaf · Full · 100 ml · 90%$30.00$0.33/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$30.00

$0.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Shiyaaka SnowKhadlaj · Full · 100 ml · 90%$35.00$0.39/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$35.00

$0.39/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Reverie AquaZimaya · Full · 100 ml · 90%$35.00$0.39/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$35.00

$0.39/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SnowFragrance Story · Full · 100 ml · 90%$35.00$0.39/mlNo comps yet
~90 ml left

Fragrance Story

Snow

full bottle100 mlused

$35.00

$0.39/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pour HommeVersace · Full · 100 ml · 90%$40.00$0.44/mlNo comps yet
~90 ml left

Versace

Pour Homme

full bottle100 mlused

$40.00

$0.44/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Wanted EDPAzzaro · Full · 100 ml · 90%$50.00$0.56/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$50.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
EdgewaterMichael Malul · Full · 100 ml · 90%$50.00$0.56/mlNo comps yet
~90 ml left

Michael Malul

Edgewater

full bottle100 mlused

$50.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
West LoopMichael Malul · Full · 100 ml · 90%$50.00$0.56/mlNo comps yet
~90 ml left

Michael Malul

West Loop

full bottle100 mlused

$50.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Citizen Jack Absolute EDPMichael Malul · Full · 100 ml · 90%$55.00$0.61/mlNo comps yet
~90 ml left
full bottle100 mlused

$55.00

$0.61/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AquaticaRayhaan · sold · Partial · 100 ml · 80%$30.00$0.38/mlsold
~80 ml left

Rayhaan

Aquatica

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $37.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $37.50. That is 25% above the $30.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$30.00

$0.38/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
TerraRayhaan · sold · Partial · 100 ml · 80%$30.00$0.38/mlsold
~80 ml left

Rayhaan

Terra

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $37.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $37.50. That is 50% above the $25.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$30.00

$0.38/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Light Blue Eau IntenseDolce & Gabbana · sold · Full · 100 ml · 90%$45.00$0.50/mlsold
~90 ml left

Dolce & Gabbana

Light Blue Eau Intense

soldfull bottle100 mlused

$45.00

$0.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking to thin out the collection. Most bottles are 90%+ full unless otherwise noted. \- The two Rayhaan’s are about 80% full.

Boxes/full presentation included where pictured.

Happy to work out bundle deals.

Note: Willing to work out a trade for MM Discovery Set and AHS Superlegarra.

[https://imgur.com/a/wsmrjff](https://imgur.com/a/wsmrjff)

Jeanne Arthes Bleu Extradose — 100 mL — $10 Irish Crème — 100 mL — $10 Hollister Free Wave — 100 mL — $20 Banana Republic Tobacco & Tonka Bean — **75 mL** — $25 Banana Republic Black Walnut Legend — **100 mL** — $25 Banana Republic Dark Cherry & Amber — **75 mL** — $25 Armaf Odyssey Artisto Red — 100 mL — $25 Armaf Odyssey Mandarin Sky — 100 mL — $25 ~~Rayhaan Aquatica — 100 mL — $25~~ (SOLD) ~~Rayhaan Terra — 100 mL — $25~~ (SOLD) Khadlaj Shiyaaka Snow — 100 mL — $30 Zimaya Reverie Aqua — 100 mL — $30 Fragrance Story Snow — **100 mL** — $30 Versace Pour Homme — 100 mL — $35 ~~Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense — 100 mL — $40~~ (SOLD) Azzaro Wanted EDP — **100 mL** — $45 Michael Malul Edgewater — **100 mL** — $45 Michael Malul West Loop — **100 mL** — $45 Michael Malul Citizen Jack Absolute — **100 mL** — $50

Shipping: $5 (CONUS)

Payment: PayPal G&S

Please comment “Chat” before PM.

Can provide additional pictures, bottle levels, or close-ups if needed.

Thanks!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

14 hours ago$25.00active
14 hours ago$25.00active
14 hours ago$25.00active
14 hours ago$25.00active
14 hours ago$25.00active
14 hours ago$25.00active
14 hours ago$30.00active
14 hours ago$30.00active
14 hours ago$35.00active
14 hours ago$50.00active
13 hours ago$15.00active
13 hours ago$25.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$30.00active
13 hours ago$35.00active
13 hours ago$35.00active
13 hours ago$35.00active
13 hours ago$40.00active
13 hours ago$45.00sold
13 hours ago$50.00active
13 hours ago$50.00active
13 hours ago$50.00active
13 hours ago$55.00active
10 hours ago$30.00sold
10 hours ago$30.00sold

Asking about Shiyaaka Snow 100 ml · $35