Creed
Erolfa
“Creed Erolfa — 2017 — $190 shipped 50ml 2017 batch A9117R01 Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentation”
$190.00
$3.80/ml
47% under MSRP · medium confidence
MSRP $360.00
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Creed
“Creed Erolfa — 2017 — $190 shipped 50ml 2017 batch A9117R01 Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentation”
$190.00
$3.80/ml
47% under MSRP · medium confidence
MSRP $360.00
Message about this bottleCreed
“Creed Erolfa — 2019 — $205 shipped 100ml 2019 batch C3119P01 Unsprayed / full Full presentation Gold cap”
$205.00
$2.05/ml
5% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCreed
“Creed Aventus — $155 shipped 50ml Unsprayed Metal cap tester Bottle/cap as pictured”
$155.00
$3.10/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
“Christian Dior Cologne Blanche — $235 shipped 250ml / 8.4 oz Approximately 90% remaining — see level 2022 batch 2H01E Full presentation”
$235.00
$1.04/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
❌❌❌ SOLD ❌❌❌
🔻💰 PRICE DROP💰🔻
TAKE BOTH EROLFA for $300 Shipped!
Clearing out four bottles from the collection. Excellent condition throughout. The three Creeds are **unsprayed**, and the Dior is approximately **90%**.
🔥 **BUNDLES WILL GET PRIORITY OV**ER INDIVIDUAL SALES. 🔥
❌❌❌ SOLD ❌❌❌
**Creed Aventus — $155 shipped** 50ml Unsprayed Metal cap tester Bottle/cap as pictured
**Creed Erolfa — 2017 — $190 shipped** 50ml **2017 batch A9117R01** Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentation
**Creed Erolfa — 2019 — $205 shipped** 100ml **2019 batch C3119P01** Unsprayed / full Full presentation Gold cap
❌❌❌ SOLD ❌❌❌
**Christian Dior Cologne Blanche — $235 shipped** 250ml / 8.4 oz Approximately 90% remaining — see level **2022 batch 2H01E** Full presentation
Take both Erolfa
Erolfa 50ml + Erolfa 100ml — **$300**
**Bundle buyers will receive priority over individual-bottle buyers, with the full four-bottle bundle receiving first priority.**
**🔄 WT**T — LOUIS VUITTON ONLY Looking for: Full or very high partial LV bottles **Full presentation preferred** LV testers are okay if **full and include the cap** **No engraved/personalized LV bottles** Will trade **multiple bottles toward the right LV** Can add/accept cash as needed to balance the right trade Not looking for multiple lower-value bottles or non-LV trades.
**PAYMENT / SHIPPING**
CONUS only
Prices include shipping
PayPal F&F-PayPal G&S if buyer pays the fee
Securely packed with tracking
See photos for exact bottles, levels, presentation and batch information
**Comment before chat/PM. Thanks!**
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.