Creed
Erolfa
βCreed Erolfa β 2017 β $190 shipped 50ml 2017 batch A9117R01 Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentationβ
$190.00
$3.80/ml
47% under MSRP Β· medium confidence
MSRP $360.00
Message about this bottleParsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Creed
βCreed Erolfa β 2017 β $190 shipped 50ml 2017 batch A9117R01 Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentationβ
$190.00
$3.80/ml
47% under MSRP Β· medium confidence
MSRP $360.00
Message about this bottleCreed
βCreed Erolfa β 2019 β $205 shipped 100ml 2019 batch C3119P01 Unsprayed / full Full presentation Gold capβ
$205.00
$2.05/ml
5% above market Β· 1 comp Β· low confidence
Message about this bottleCreed
Full-bottle equivalent $224.64. At this partialβs price per remaining ml, 50 ml would cost about $224.64. That is 32% above the $170.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.
βCreed Aventus β $155 shipped 50ml Unsprayed Metal cap tester Bottle/cap as picturedβ
$155.00
$4.49/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
βChristian Dior Cologne Blanche β $235 shipped 250ml / 8.4 oz Approximately 90% remaining β see level 2022 batch 2H01E Full presentationβ
$235.00
$1.04/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
ONLY EROLFA IS LEFT!
π»π° PRICE DROPπ°π»
TAKE BOTH EROLFA for $300 Shipped!
Clearing out four bottles from the collection. Excellent condition throughout. The three Creeds are **unsprayed**, and the Dior is approximately **90%**.
π₯ **BUNDLES WILL GET PRIORITY OVER** INDIVIDUAL SALES. π₯
βββ SOLD βββ
**Creed Aventus β $155 shipped** 50ml Unsprayed Metal cap tester Bottle/cap as pictured
**Creed Erolfa β 2017 β $190 shipped** 50ml **2017 batch A9117R01** Unsprayed / full Full presentation Older blue-cap presentation
**Creed Erolfa β 2019 β $205 shipped** 100ml **2019 batch C3119P01** Unsprayed / full Full presentation Gold cap
βββ SOLD βββ
**Christian Dior Cologne Blanche β $235 shipped** 250ml / 8.4 oz Approximately 90% remaining β see level **2022 batch 2H01E** Full presentation
Take both Erolfa
Erolfa 50ml + Erolfa 100ml β **$300**
**Bundle buyers will receive priority over individual-bottle buyers, with the full four-bottle bundle receiving first priority.**
**π WTT β** LOUIS VUITTON ONLY Looking for: Full or very high partial LV bottles **Full presentation preferred** LV testers are okay if **full and include the cap** **No engraved/personalized LV bottles** Will trade **multiple bottles toward the right LV** Can add/accept cash as needed to balance the right trade Not looking for multiple lower-value bottles or non-LV trades.
**PAYMENT / SHIPPING**
CONUS only
Prices include shipping
PayPal F&F-PayPal G&S if buyer pays the fee
Securely packed with tracking
See photos for exact bottles, levels, presentation and batch information
**Comment before chat/PM. Thanks!**
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
This seller asks for a comment on the post before messaging.