Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 19 hours ago by u/IncreaseSufficient · 4 comments

Swiss Arabian BNIB Sale + Discovery Set Decants + Arabian Oud Decants | Cities Collection 100ml, Heritage 50ml | Resala, Sultani, Madawi White

Listing photos

31 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Opulence of Dubai ExtraitSwiss Arabian · Full · 100 ml$74.00$0.74/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$74.00

$0.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Passion of Venice ExtraitSwiss Arabian · Full · 100 ml$74.00$0.74/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlsealedfull presentation

$74.00

$0.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spirit of ValenciaSwiss Arabian · Full · 100 ml$74.00$0.74/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Spirit of Valencia

full bottle100 mlsealedfull presentation

$74.00

$0.74/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Enigma of TaifSwiss Arabian · Full · 100 ml$74.00$0.74/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Enigma of Taif

full bottle100 mlsealedfull presentation

$74.00

$0.74/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Soul of BaliSwiss Arabian · Full · 100 ml$74.00$0.74/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Soul of Bali

full bottle100 mlsealedfull presentation

$74.00

$0.74/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Patchouli 01Swiss Arabian · Full · 50 ml$59.00$1.18/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Patchouli 01

full bottle50 mlsealedfull presentation

$59.00

$1.18/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rose 01 EDPSwiss Arabian · Full · 50 ml$54.00$1.08/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Rose 01 EDP

full bottle50 mlsealedfull presentation

$54.00

$1.08/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco 01Swiss Arabian · Full · 50 ml$54.00$1.08/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Tobacco 01

full bottle50 mlsealedfull presentation

$54.00

$1.08/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Musk 07 EDPSwiss Arabian · Full · 50 ml$54.00$1.08/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Musk 07 EDP

full bottle50 mlsealedfull presentation

$54.00

$1.08/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Incense 01Swiss Arabian · Full · 50 ml$55.00$1.10/mlNear market
Full

Swiss Arabian

Incense 01

full bottle50 mlsealedfull presentation

$55.00

$1.10/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Vanilla 01Swiss Arabian · Full · 50 ml$54.00$1.08/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Vanilla 01

full bottle50 mlsealedfull presentation

$54.00

$1.08/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Essence of CasablancaSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full
decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Opulence of Dubai ExtraitSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full
decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Passion of Venice ExtraitSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full
decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spirit of ValenciaSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Spirit of Valencia

decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Enigma of TaifSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Enigma of Taif

decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Soul of BaliSwiss Arabian · Decant · 10 ml$24.00$2.40/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Soul of Bali

decant10 ml

$24.00

$2.40/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Musk 07 EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Musk 07 EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud 07 EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Oud 07 EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Rose 01 EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Rose 01 EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Tobacco 01Swiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/ml64% above market
Full

Swiss Arabian

Tobacco 01

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

64% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Vanilla 01Swiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Vanilla 01

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Incense 01Swiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Incense 01

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Patchouli 01Swiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Patchouli 01

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Musk 74 Poudre EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Musk 74 Poudre EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Musk 01 EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Musk 01 EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Oud 01 EDPSwiss Arabian · Decant · 10 ml$23.00$2.30/mlNo comps yet
Full

Swiss Arabian

Oud 01 EDP

decant10 mlnew open box

$23.00

$2.30/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
ResalaArabian Oud · Decant · 10 ml$47.00$4.70/mlNo comps yet
Full

Arabian Oud

Resala

decant10 ml

$47.00

$4.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SultaniArabian Oud · Decant · 10 ml$47.00$4.70/ml68% above market
Full

Arabian Oud

Sultani

decant10 ml

$47.00

$4.70/ml

68% above market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Madawi WhiteArabian Oud · Decant · 10 ml$47.00$4.70/mlNo comps yet
Full

Arabian Oud

Madawi White

decant10 ml

$47.00

$4.70/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Resala, Sultani & Madawi White TrioArabian Oud · Bundle · 10 ml$112.00No comps yet
Read the original postShow

Hey everyone! I've restocked Swiss Arabian, so this round I'm selling sealed bottles from the Cities Collection and Heritage Series. My discovery set decants are back too, now with three new Heritage scents: Musk 74 Poudre, Musk 01 and Oud 01. I've also added Arabian Oud decants of Resala, Sultani and Madawi White.

**SEALED BOTTLES (BNIB)**

Cities Collection Extrait (100ml):

1x Swiss Arabian Opulence of Dubai - $69 1x Swiss Arabian Passion of Venice - $69 1x Swiss Arabian Spirit of Valencia - $69 1x Swiss Arabian Enigma of Taif - $69 1x Swiss Arabian Soul of Bali - $69

Heritage Series (50ml):

2x Swiss Arabian Patchouli 01 - $54 2x Swiss Arabian Rose 01 - $49 2x Swiss Arabian Tobacco 01 - $49 2x Swiss Arabian Musk 07 - $49 2x Swiss Arabian Incense 01 - $50 1x Swiss Arabian Vanilla 01 - $49

**Bottle shipping:** $5, or **FREE when buying 2+ bottles**

**DECANTS**

All decants are hand-filled from authentic full bottles into **high-quality glass vials**. Each one is sealed with **PTFE tape** around the cap to prevent leaks, then packed securely for shipping.

**Swiss Arabian Discovery Sets**

|Collection|2ml|3ml|5ml|10ml| |:-|:-|:-|:-|:-| |Cities Collection (Extrait)|$4.75|$6.75|$10.50|$19| |Heritage Series (EDP)|$4.50|$6.50|$10|$18|

**Discovery Bundles** (one decant of each scent)

|Bundle (Count)|2ml|3ml|5ml|10ml| |:-|:-|:-|:-|:-| |Cities Collection (6)|$24|$34|$54|$97| |Heritage Series (10)|$38|$55|$85|$153| |The Whole Vault (16)|$62|$90|$139|$250|

**Cities Collection (Extrait):** Essence of Casablanca · Opulence of Dubai · Passion of Venice · Spirit of Valencia · Enigma of Taif · Soul of Bali

**Heritage Series (EDP):** Musk 07 · Oud 07 · Rose 01 · Tobacco 01 · Vanilla 01 · Incense 01 · Patchouli 01 · **NEW:** Musk 74 Poudre · Musk 01 · Oud 01

**Arabian Oud Decants**

|Fragrance|2ml|3ml|5ml|10ml| |:-|:-|:-|:-|:-| |Arabian Oud Resala|$11|$15|$23|$42| |Arabian Oud Sultani|$11|$15|$23|$42| |Arabian Oud Madawi White|$11|$15|$23|$42| |**Arabian Oud Trio** (one of each)|$28|$38|$59|$107|

**Lots of other decants are available.** Check my post history for the full catalog of designer, niche and Middle Eastern scents, all of which can be added to your order.

**Decant shipping:** $5 flat. Decants **ship free when added to a bottle order**, whether you're paying the $5 bottle shipping or buying 2+ bottles.

**ORDERING ESSENTIALS**

* Payment: PayPal F&F or Zelle (15+ flair) * CONUS shipping only * I also have plenty of other Middle Eastern fragrances that can be bundled in. Just ask!

**HOW TO ORDER**

1. Comment on this thread first. 2. Send a Chat/PM with the bottles and/or decants (and sizes) you want. 3. You'll receive your total, pay, and get tracking once it ships.

Thanks for looking!

Proof: [https://imgur.com/a/L9xMp1l](https://imgur.com/a/L9xMp1l)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

19 hours ago$74.00active
19 hours ago$74.00active
19 hours ago$74.00active
19 hours ago$74.00active
19 hours ago$74.00active
19 hours ago$59.00active
19 hours ago$54.00active
19 hours ago$54.00active
19 hours ago$54.00active
19 hours ago$55.00active
19 hours ago$54.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$24.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$23.00active
19 hours ago$47.00active
19 hours ago$47.00active
19 hours ago$47.00active
19 hours ago$255.00active
19 hours ago$112.00active
6 hours ago$112.00active

Deals happen on Reddit with u/IncreaseSufficient.