Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For tradeactivePosted 15 hours ago by u/Svoboda1 · 3 comments

YSL, ADG, Blind Barber & more for swap

Listing photos

Post-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photoPost-provided listing photo

12 items for trade

Parsed from the trader’s post. Confirm what is offered and expected on Reddit.

Acqua Di Gio Profondo ParfumGiorgio Armani · Full · 100 ml$90.00$0.90/mlNo comps yet
Full
full bottle100 ml

$90.00

$0.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Shinjuku MoodBlind Barber · Full · 50 ml$60.00$1.20/mlNo comps yet
Full

Blind Barber

Shinjuku Mood

full bottle50 ml

$60.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Neon Heat EDPKomorebi Parfums · Full · 30 ml$50.00$1.67/mlNo comps yet
Full

Komorebi Parfums

Neon Heat EDP

full bottle30 ml

$50.00

$1.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud MineraleTom Ford · Full · 50 ml$70.00$1.40/mlNo comps yet
Full

Tom Ford

Oud Minerale

full bottle50 ml

$70.00

$1.40/ml

Not enough comps yet

MSRP $165.00 · 58% under

Message about this bottle
Report a parsing error
La Nuit de L'HommeYves Saint Laurent · Full · 100 ml$90.00$0.90/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

La Nuit de L'Homme

full bottle100 ml

$90.00

$0.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
La Nuit de L'Homme L'Intense EDPYves Saint Laurent · Full · 100 ml$110.00$1.10/mlNo comps yet
Full
full bottle100 ml

$110.00

$1.10/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme Cologne Bleue EDTYves Saint Laurent · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

L'Homme Cologne Bleue EDT

full bottle100 ml

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L’Homme EDPYves Saint Laurent · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

L’Homme EDP

full bottle100 ml

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme EDTYves Saint Laurent · Full · 100 ml$75.00$0.75/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

L'Homme EDT

full bottle100 ml

$75.00

$0.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme Le ParfumYves Saint Laurent · Full · 100 ml$85.00$0.85/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

L'Homme Le Parfum

full bottle100 ml

$85.00

$0.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme Libre EDTYves Saint Laurent · Full · 100 ml$90.00$0.90/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

L'Homme Libre EDT

full bottle100 ml

$90.00

$0.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ibiza All Night Long EDPRamon Monegal · Decant · 5 ml · 80%$8.00$2.00/mlNo comps yet
~4 ml left
decant5 mlused

$8.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Read the original postShow

See pix (Imgur gallery link below) for levels, additional details, and possibly newer additions as I add things there first. Please comment chat before reaching out. When contacting, please include what you're interested in and what you've got up for trade including size, level, and value. Can add cash if your trade value is higher.

**Shipping:** NV->CONUS Only

**Pix:** [**https://imgur.com/a/october-26-trading-post-facebook-jason-svoboda-reddit-u-svoboda1-47cs9lJ**](https://imgur.com/a/october-26-trading-post-facebook-jason-svoboda-reddit-u-svoboda1-47cs9lJ)

**Bottles:**

* [Acqua Di Gio Profondo Parfum 3.4oz/100ML](https://i.imgur.com/z5qRhqc.jpeg) \- $90 * [Blind Barber Shinjuku Mood 1.7oz/50ML](https://i.imgur.com/2AaCHoC.jpeg) \- $60 * [Komorebi Parfums Neon Heat EDP 1oz/30ML](https://i.imgur.com/32Rv0bb.jpeg) \- $50 * [Tom Ford Oud Minerale 1.7oz/50ML](https://i.imgur.com/yC2X3Ga.jpeg) \- $70 * [YSL La Nuit de L'Homme EDP 3.4oz/100ML (2019 Pre-Reformulation)](https://i.imgur.com/RyynX3W.jpeg) \- $90 * [YSL La Nuit de L'Homme L'Intense EDP 3.4oz/100ML (Discontinued)](https://i.imgur.com/adwbr3Y.jpeg) \- $110 * [YSL L'Homme Cologne Bleue EDT 3.4oz/100ML (Discontinued)](https://i.imgur.com/42nnkvb.jpeg) \- $85 * [YSL L'Homme EDP 3.4oz/100ML](https://i.imgur.com/pwYmVC2.jpeg) \- $85 * [YSL L'Homme EDT 3.4oz/100ML](https://i.imgur.com/RQyMtSr.jpeg) \- $75 * [YSL L'Homme Le Parfum 3.4oz/100ML](https://i.imgur.com/CvHIubg.jpeg) \- $85 * [YSL L'Homme Libre EDT 3.4oz/100ML (Discontinued) ](https://i.imgur.com/OQPs9MP.jpeg)\- $90 * [YSL L'Homme Sport 3.4oz/100ML (Discontinued)](https://i.imgur.com/duZvfih.jpeg) \- $50

**Decants / Discovery Sets / Samples / Travelers / Misc:**

* [Louis Vuitton Boxed Samples Lot](https://i.imgur.com/Fkz2S2O.jpeg) \- $80 * [Ramon Monegal Ibiza All Night Long EDP 4/5ML](https://i.imgur.com/xI7VUiK.jpeg) \- $8 * [Stronger With You Discovery Set (All 13 Releases) 2ML or 5ML](https://i.imgur.com/nd2xTaG.jpeg) \- $90 / $160

**Trade ISO (List is not exhaustive. If you see something above you want, chat me what you've got)**

* BTV Bodacious * Burberry Goddess EDP * Clive Christian Amberwood / E: Cashmere Musk / I: Amber Oriental * Creed Silver Mountain Water / Virgin Island Water * Ecentric Molecules M1 + Black Tea * ELDO Above The Waves * Game of Spades Bluff * Guerlain Eau de Cologne Impériale * Initio Narcotic Delight / Paragon * John Varvatos Artisan Costiero / Artisan Forest * Masque Russian Tea * Memo Winter Palace * Nishane Ani X / Hacivat X (50MLs only) * Prada L'Homme Intense * Ralphs Club New York Parfum * Xerjoff Naxos

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

15 hours ago$90.00active
15 hours ago$60.00active
15 hours ago$50.00active
15 hours ago$70.00active
15 hours ago$90.00active
15 hours ago$110.00active
15 hours ago$85.00active
15 hours ago$85.00active
15 hours ago$75.00active
15 hours ago$85.00active
15 hours ago$90.00active
15 hours ago$8.00active

Asking about L'Homme Cologne Bleue EDT 100 ml · $85