Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 1 day ago by u/Hysteriqul · 4 comments

HUGE Declutter! STEAL BUNDLES PRICES LOWERED FURTHER. LV PACIFIC CHILL. Trades welcome- Niche/Designer/Dupes

Listing photos

12 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Pacific ChillLouis Vuitton · Full · 90%$300.00No comps yet

Louis Vuitton

Pacific Chill

full bottleused

$300.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chocolate CitroniqueSphinx · Full$85.00No comps yet
Full
full bottleused

$85.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Soul of My SoulEtat Libre d'Orange · Partial · 100 ml · 75%$65.00$0.87/ml7% under market
~75 ml left

Etat Libre d'Orange

Soul of My Soul

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $86.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $86.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$0.87/ml

7% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
IconDunhill · Full$61.00No comps yet
Full

Dunhill

Icon

full bottleusedbottle only

$61.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Phantom Mist ElixirVilaria Fragrances · Full$50.009% under market
Full

Vilaria Fragrances

Phantom Mist Elixir

full bottleused

$50.00

9% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Hyper BenzzNew Bottles Co. · Partial · 55 ml · 95%$56.00$1.08/mlNear market
~52 ml left

New Bottles Co.

Hyper Benzz

partial bottle55 mlused

Full-bottle equivalent $59.23. At this partial’s price per remaining ml, 55 ml would cost about $59.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$56.00

$1.08/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
A*Men UltimateMugler · Full$130.00No comps yet
full bottleused

$130.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IllusioneBottega Veneta · Full · 90 ml · 96%$46.00$0.53/mlNo comps yet
~86 ml left

Bottega Veneta

Illusione

full bottle90 mlused

$46.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
CempasúchilLush · Full · 200 ml$31.00$0.16/mlNear market
Full
full bottle200 mlused

$31.00

$0.16/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
ArezzoNaughton & Wilson · Full$95.005% under market
Full

Naughton & Wilson

Arezzo

full bottle

$95.00

5% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Yen EDPPapa James · Full$50.00No comps yet

Papa James

Yen EDP

full bottleusedfull presentation

$50.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Playa CrashboatRDZ Parfums · sold · Full$105.00sold
Full

RDZ Parfums

Playa Crashboat

soldfull bottleused

$105.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking to sell or trade these. They all smell amazing but I'm trying to narrow my collection down. **Free shipping over $70. If under, add $6.** Would be willing to trade bottles for decants if value favors me (and its in my list of wants)

**Payments through Paypal F&F only.**

Bundles are preferred. Take an extra $5 off per bottle you add.

.

Bottles:

[LV Pacific Chill w/ Tube. Engraved "MQ" ~90%+](https://imgur.com/a/ObecS3M) **$300 or $315 TV**

[Sphinx Fragrances Chocolate Citronique test sprayed](https://imgur.com/a/kHqzXvP) **$85**

[City Rhythm Bundle- Miami & Miami Tropical Confessions (See pic for levels. Tropical Confessions no cap and sprayer is clogged, needs to be decanted)](https://imgur.com/a/yzIBMf1) **$215!**

~~[RDZ Parfums Playa Crashboat test sprayed](https://imgur.com/a/cG00B4d) **$105!**~~ SOLD

[Designer Starter Bundle (Montblanc Explorer 100ML 99%, Coach Black EDP test spray, CH Bad Boy Le Parfum ~85/100ML, Brioni Intense ~85-90% 60ML, RL Ralphs Club 50ml test spray) + Dior homme parfum ~8ml and City Rhythm Decants ~3-4ml ea.](https://imgur.com/a/w61tI0q) **$160!!**

[3 Mancera Bundle. See pic for levels (Intensitive Aoud, Fig Extasy (missing atomizer ring, still sprays fine but cap doesn't stay on), Sicily)](https://imgur.com/a/0BzOrJa) **$100!**

[Starter Dupe/Clone Bundle (Lattafa King of Arabia test spray, Safari Breeze test spray, Atralia Elixir ~80%, fakhar Black ~95+%, Barrett Fragrances Cacti Bouquet (LV Cactus Garden) + asad elixir and Lattafa Mishlah Decants, 30ML Riffs Memento & 1oz Prisme Bleu (YSL Y)](https://imgur.com/a/z6l3ZtH) **$90!!**

[ELDO Soul of my Soul ~75/100ML](https://imgur.com/a/bUNY2Mn) **$65 SHIPPED**

[Dunhill Icon (Discontinued) See pic for level. Atomizer sprays in a straight line, so recommended to decant. No cap, but will put on a generic one to ship](https://imgur.com/a/w09p1oy) **$55**

[Vilaria Fragrances Phantom Mist Elixir (New Release - test sprayed)](https://imgur.com/a/p86w79O) **$50 shipped**

[New Bottles Co. Hyper Benzz ~52/55ML Huge compliment puller](https://imgur.com/a/FCrQRBi) **$50**

[Mugler A*Men Ultimate tester (Discontinued) ~99%](https://imgur.com/a/tfRNUTD) **$130**

[Bottega Veneta Illusione tester 90ML ~96%](https://imgur.com/a/1J9VWSD) **$40! STEAL**

[Lush Cempasúchil 200ml body spray](https://imgur.com/a/WKIyDrt) (mostly full- hard to tell level. Bought full and have only used it twice.) **$25** permanently discontinued

[Naughton & Wilson Arezzo](https://imgur.com/a/A0CmqBp) **$95!**

[Papa James Yen EDP ~98%](https://imgur.com/a/BgzbfZU) **Supposedly a clone for discontinued Hugo Boss Boss Alive Intense. Smells great. Get this one for your lady. Comes with pres. $50 shipped** .

Trades ISO:

PDM Valaya

Ahmed Al Maghribi (specific ones, just offer)

Mirror Image Fragrances

Genre Parfums Fragrances

Bvlgari Black

Bvlgari Orom

Tygar Extrait

Ormonde Jayne Verano or Montabaco Intensivo

Les Indemodables Ambre Supreme

RDZ Perfumes (interested in many of these)

Chris Collins Villain

Al-Jazeera Magic

Fdb Lucius (or maximus)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

1 day ago$300.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$105.00active
1 day ago$65.00active
1 day ago$61.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$56.00active
1 day ago$130.00active
1 day ago$46.00active
1 day ago$31.00active
1 day ago$95.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$105.00sold

Asking about Icon · $61