Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/__aidan95__ · 7 comments

Casamorati Lira, Sospiro Cadenza, Metallic Musk, Celine Black Tie + used decants for cheap

10 bottles in this post · 7 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

CadenzaSospiro · Full · 100 ml$75.00$0.75/mlNo comps yet
~100 ml left

Sospiro

Cadenza

full bottle100 mlusedbottle only

$75.00

$0.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bianco LatteGiardini di Toscana · Decant · 8 ml · 88%$14.00$2.00/mlNo comps yet
~7 ml left

Giardini di Toscana

Bianco Latte

decant8 mlused

$14.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
New York 5th Avenue ParfumFragrance du Bois · Decant · 5 ml$19.00$3.80/mlNo comps yet
Full
decant5 mlused

$19.00

$3.80/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Spicebomb Metallic MuskViktor & Rolf · sold · Full · 100 ml$53.00$0.53/mlsold
Full
soldfull bottle100 mlusedbottle box

$53.00

$0.53/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Casamorati LiraXerjoff · sold · Partial · 29 ml$50.00$1.72/mlsold
Full
soldpartial bottle29 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $50.00. At this partial’s price per remaining ml, 29 ml would cost about $50.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$1.72/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Black TieCeline · sold · Full · 15 ml$55.00$3.67/mlsold
Full

Celine

Black Tie

soldfull bottle15 mlusedbottle box

$55.00

$3.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Soleil MalaquaisDries Van Noten · sold · Decant · 10 ml · 80%$25.00$3.13/mlsold
~8 ml left

Dries Van Noten

Soleil Malaquais

solddecant10 mlused

$25.00

$3.13/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Rose of No Man’s Land AbsoluByredo · sold · Decant · 5 ml · 90%$19.00$4.22/mlsold
~5 ml left
solddecant5 mlused

$19.00

$4.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Opus XVI TimberAmouage · sold · Decant · 5 ml · 90%$19.00$4.22/mlsold
~5 ml left
solddecant5 mlused

$19.00

$4.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Ottoman AmberThe Merchant of Venice · sold · Decant · 10 ml$14.00$1.40/mlsold
Full

The Merchant of Venice

Ottoman Amber

solddecant10 mlused

$14.00

$1.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Bottle prices are shipped CONUS. Accepting PayPal F&F only, or you can cover G&S fee.

\-Sospiro Cadenza 100ml no box (4-5 sprays) - $75

\-~~Spicebomb Metallic Musk 100ml w/ box (7-8 sprays) - $53~~ **SOLD** ~~-Xerjoff Casamorati Lira 29ml/30ml with box - $50~~

Decant Section: Add $7 for shipping CONUS or add-on to bottle purchase.

~~-Celine Black Tie Official 15ml (missing two sprays) travel size with box - $48~~

~~-Dries Van Noten Sole Malaquais 8ml/10ml (label fading) - $18~~

~~-Byredo Rose of No Man’s Absolu 4.5ml/5ml - $12~~

~~-Amouage Timber 4.5ml/5ml - $12~~

\-~~Merchant of Venice Ottoman Amber 10ml (1 spray) - $7~~

\-Bianco Latte 7ml/8ml - $7

\-Frangrance du Bois New York 5th Avenue Parfum 5ml (1 spray) - $12

Photos: [https://photos.app.goo.gl/25PWRxrN9YF3mMAZ7](https://photos.app.goo.gl/25PWRxrN9YF3mMAZ7)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$75.00active
2 days ago$53.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$55.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$19.00active
2 days ago$19.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$14.00active
2 days ago$19.00active
2 days ago$53.00sold
2 days ago$14.00sold
2 days ago$25.00sold
2 days ago$19.00sold
2 days ago$55.00sold
2 days ago$19.00sold
1 day ago$50.00sold

Asking about Bianco Latte 8 ml · $14