Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 1 day ago by u/Stunn93 · 11 comments

Lots of designers! Prada, Armani, Azzaro, D&G, Paco Rabanne, and more

Listing photos

15 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

The Most Wanted EDPAzzaro · Partial · 50 ml · 95%$75.00$1.58/ml13% above market
~48 ml left
partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $78.95. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $78.95. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$1.58/ml

13% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Intenso Pour Homme EDPDolce & Gabbana · Partial · 75 ml · 85%$40.00$0.63/mlNo comps yet
~64 ml left

Dolce & Gabbana

Intenso Pour Homme EDP

partial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $47.02. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $47.02. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.63/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Luna Rossa Ocean EDTPrada · Partial · 100 ml · 55%$45.00$0.82/mlNo comps yet
~55 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $81.82. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $81.82. That is 49% above the $55.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$45.00

$0.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Devotion Pour HommeDolce & Gabbana · Partial · 50 ml · 95%$45.00$0.95/mlNo comps yet
~48 ml left

Dolce & Gabbana

Devotion Pour Homme

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $47.37. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $47.37. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.95/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Phantom EDTPaco Rabanne · Partial · 100 ml · 95%$50.00$0.53/mlNo comps yet
~95 ml left

Paco Rabanne

Phantom EDT

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $52.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KingBharara · Partial · 100 ml · 60%$35.00$0.58/ml91% above market
~60 ml left

Bharara

King

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $58.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $58.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.58/ml

91% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Legend NightMontblanc · Partial · 50 ml · 85%$30.00$0.71/mlNo comps yet
~43 ml left

Montblanc

Legend Night

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $35.29. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $35.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.71/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Scent EDTHugo Boss · Partial · 50 ml · 85%$30.00$0.71/mlNo comps yet
~43 ml left

Hugo Boss

The Scent EDT

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $35.29. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $35.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.71/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
La Nuit de L'HommeYves Saint Laurent · Partial · 100 ml · 75%$75.00$1.00/mlNear market
~75 ml left

Yves Saint Laurent

La Nuit de L'Homme

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $100.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $100.00. That is 43% above the $70.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$75.00

$1.00/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Halloween Man XHalloween · Partial · 125 ml · 80%$30.00$0.30/ml81% above market
~100 ml left
partial bottle125 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $37.50. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $37.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.30/ml

81% above market · 2 comps · low confidence

Street $32.99

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Scarlet Poppy CologneJo Malone London · Partial · 100 ml · 85%$90.00$1.06/mlNo comps yet
~85 ml left

Jo Malone London

Scarlet Poppy Cologne

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $105.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $105.88. That is 8% below the $115.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$90.00

$1.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ange ou Démon EDPGivenchy · Partial · 100 ml · 80%$40.00$0.50/mlNo comps yet
~80 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $50.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $50.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.50/ml

Not enough comps yet

Street $64.99

Message about this bottle
Report a parsing error
My Way EDPGiorgio Armani · Partial · 90 ml · 90%$80.00$0.99/ml49% under market
~81 ml left

Giorgio Armani

My Way EDP

partial bottle90 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $88.89. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $88.89. That is 11% above the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$80.00

$0.99/ml

49% under retail · medium confidence

Retail $174.00 · Street $133.33

Message about this bottle
Report a parsing error
Uomo Born in Roma Yellow DreamValentino · sold · Partial · 100 ml · 80%$50.00$0.63/mlsold
~80 ml left
soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $62.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $62.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.63/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $135.00

Report a parsing error
1 Million PrivéPaco Rabanne · sold · Partial · 100 ml · 90%$125.00$1.39/mlsold
~90 ml left

Paco Rabanne

1 Million Privé

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $138.89. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $138.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$1.39/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Hello everyone! First time selling on here but I'm quite familiar with how we get down...(Pause). With that being said, let me know if I'm overpricing a few stuffs. 🫡

◇ PayPal G&S, buyer pays fee. CONCUS ONLY!

◇ Add $5 for shipping unless order is over $70, so bundles are welcome.

◇ BO = Bottle Only FP = Full Presentation

Azzaro Most Wanted EDP Intense 95% 50ML FP (2021 Original Release) - Price: $70

D&G Intenso Pour Homme EDP 85% 75ml FP - Price: $35

Prada Luna Rossa Ocean EDT 55% 100ML FP - Price: $40

D&G Devotion Pour Homme EDP 95% 50ML FP - Price: $40

Paco Rabanne Phantom EDT 95% 100ML (BO) - Price: $45

Valentino Uomo Born In Roma YD EDT 80% 100ML FP - Price: $45 SOLD

D&G King EDT 60% 100ML (BO) - Price: $30

Montblanc Legend Night EDP 85% 50ML (BO) - Price: $25

Hugo Boss The Scent EDT 85% 50ML (2017 Batch) (BO) - Price: $25

YSL La Nuit De L'homme EDT 75% 100ML (2019 Batch) (BO) - Price: $70

Halloween Man X EDT 80% 125ML (BO) - Price: $25

Jo Malone Scarlet Poppy Cologne Intense 85% 100ML (BO) - Price: $90

Givenchy Ange Ou Demon EDP 80% 100ML (BO) - Price: $35

Giorgio Armani My Way EDP 90% 90ML (2020 Batch) FP - Price: $80

Paco Rabanne 1 Million Prive EDP 90% 100ML Discontinued (2019 Batch: 93081) (BO) - Price: $140 - $125 SOLD

https://imgur.com/a/hRMP377

More pictures along with batch codes are available.

Merci beaucoup!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

1 day ago$75.00active
1 day ago$40.00active
1 day ago$45.00active
1 day ago$45.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$35.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$75.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$95.00active
1 day ago$40.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$145.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$90.00active
1 day ago$80.00active
1 day ago$140.00active
1 day ago$140.00sold
1 day ago$50.00active
1 day ago$95.00active
1 day ago$85.00active
1 day ago$145.00sold
1 day ago$50.00sold
19 hours ago$90.00active
19 hours ago$80.00active
19 hours ago$140.00sold
18 hours ago$125.00sold

Asking about The Most Wanted EDP 50 ml · $75