Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/KingVecchio · 7 comments

DESIGNER FRAGRANCES

11 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Eau GivréeHermes · Full · 100 ml · 95%$100.00$1.05/mlNo comps yet
~95 ml left
full bottle100 mlused

$100.00

$1.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The One EDPDolce & Gabbana · Full · 100 ml · 95%$47.00$0.49/ml6% under market
~95 ml left

Dolce & Gabbana

The One EDP

full bottle100 mlused

$47.00

$0.49/ml

6% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Man Wood NeroliBvlgari · Full · 60 ml · 95%$42.00$0.74/mlNo comps yet
~57 ml left
full bottle60 mlused

$42.00

$0.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mellow MoodMarley Fragrance · Full · 100 ml · 95%$47.00$0.49/ml48% under market
~95 ml left

Marley Fragrance

Mellow Mood

full bottle100 mlused

$47.00

$0.49/ml

48% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Light Blue Summer VibesDolce & Gabbana · Full · 125 ml$47.00$0.38/mlNo comps yet
Full
full bottle125 mlused

$47.00

$0.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Red Tobacco EDPMancera · Full · 120 ml · 95%$70.00$0.61/mlNo comps yet
~114 ml left
full bottle120 mlused

$70.00

$0.61/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Beau Flower EditionJean Paul Gaultier · Full · 125 ml · 95%$65.00$0.55/mlNo comps yet
~119 ml left

Jean Paul Gaultier

Le Beau Flower Edition

full bottle125 mlused

$65.00

$0.55/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Dreamer EDTVersace · Full · 100 ml · 95%$32.00$0.34/ml28% above market
~95 ml left
full bottle100 mlused

$32.00

$0.34/ml

28% above market · 1 comp · low confidence

Street $74.11

Message about this bottle
Report a parsing error
Bottled EDTHugo Boss · Full · 50 ml · 95%$32.00$0.67/ml28% above market
~48 ml left

Hugo Boss

Bottled EDT

full bottle50 mlused

$32.00

$0.67/ml

28% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
The Scent EDTHugo Boss · sold · Full · 100 ml · 95%$42.00$0.44/mlsold
~95 ml left

Hugo Boss

The Scent EDT

soldfull bottle100 mlused

$42.00

$0.44/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Le Beau EDTJean Paul Gaultier · sold · Full · 125 ml · 95%$65.00$0.55/mlsold
~119 ml left

Jean Paul Gaultier

Le Beau EDT

soldfull bottle125 mlused

$65.00

$0.55/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Continuing to declutter fragrances I don't wear. More designers. Flat rate of 7$ for shipping or free with $60 or more. CONUS only.

All bottles are test spray to 95%. The only one you can't see is Dolce and Gabbana Light Blue Summer Vibes. That one is less then 20 sprays. Also please look at the JPGs so you know how much of the bottle you are getting for the price. They don't come filled all the way up so they look more like 90%.

Edit: Marley got added in as PDM on accident.

Edit 2: Price drops and switching free shipping to $60 or more

Terre d’Hermès Eau Givrée — 100ml — ~~$120~~ $100

Dolce & Gabbana The One EDP — 100ml — ~~$50~~ $40

Bvlgari Man Wood Neroli — 60ml — $35

Marley Mellow Mood — 100ml — ~~$50~~ 40$

Dolce & Gabbana Light Blue Summer Vibes — 125ml — $40

Mancera Red Tobacco — 120ml — ~~$75~~ 70$

SOLD - Boss The Scent — 100ml — $35

SOLD - JPG Le Beau — 125ml — $65

JPG Le Beau Flower Edition — 125ml — ~~$75~~ $65

Versace The Dreamer — 100ml — ~~$35~~ $25

Boss Bottled — 50ml — $25

Shipping: $7 flat

60$ or more = FREE shipping

PayPal G&S ONLY

COMMENT BEFORE PM

📦 Shipping: $7 flat

📦 60$ or more = FREE shipping

💳 PayPal G&S only

COMMENT BEFORE PM

[https://photos.app.goo.gl/LMCeKkzZgnkLiotq9](https://photos.app.goo.gl/LMCeKkzZgnkLiotq9)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$50.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$65.00active
2 days ago$75.00active
2 days ago$35.00active
1 day ago$127.00active
1 day ago$57.00active
1 day ago$42.00active
1 day ago$57.00active
1 day ago$47.00active
1 day ago$82.00active
1 day ago$42.00sold
1 day ago$72.00sold
1 day ago$82.00active
1 day ago$42.00active
1 day ago$32.00active
1 day ago$57.00active
21 hours ago$107.00active
21 hours ago$47.00active
21 hours ago$47.00active
21 hours ago$77.00active
21 hours ago$72.00active
21 hours ago$32.00active
21 hours ago$100.00active
21 hours ago$70.00active
21 hours ago$65.00sold
21 hours ago$65.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.