Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/Sicksidewaysslide · 7 comments

Chanel Superleggera, Mancera Intense Red Tobacco, Spicebomb Extreme, Montblanc Explorer

Listing photos

4 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~87 ml left
partial bottle120 mlused

Full-bottle equivalent $82.76. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $82.76. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$60.00

$0.69/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error

Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme

partial bottle50 mlused

$45.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left

Montblanc

Explorer EDP

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $40.40. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $40.40. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.40/ml

4% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~88 ml left
soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $137.14. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $137.14. That is 12% below the $156.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$120.00

$1.37/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**Photos:** [https://imgur.com/a/perfumes-sale-rOpNr6t](https://imgur.com/a/perfumes-sale-rOpNr6t)

Selling a few bottles from my collection. Prices include shipping within the continental US.

* ~~Chanel Allure Homme Sport Superleggera, 100 mL — approximately 85–90% full, full presentation — **$120**~~ SOLD * Mancera Intense Red Tobacco, 120 mL — approximately 70–75% full; see photos for level — **$60** * Viktor & Rolf Spicebomb Extreme, 50 mL / 1.7 oz — fewer than 10 sprays used — **$45** * Montblanc Explorer EDP, 100 mL — fewer than 10 sprays used — **$40**

**Take all four for $240 shipped.** PayPal Goods & Servies. Please comment before sending a PM.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$120.00sold
3 days ago$60.00active
3 days ago$45.00active
3 days ago$40.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.