Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Far_Day499 · 10 comments

Atwood saltbox, I Matti Black Soul,Rogue Bon Monsieur, Jorum Samples, Corterno Discovery set, Various Budget Bottles

14 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

SaltboxAtwood · Full · 30 ml$85.00$2.86/mlNo comps yet
~30 ml left

Atwood

Saltbox

full bottle30 mlusedfull presentation

$85.00

$2.86/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Black SoulI Matti · Partial · 100 ml · 95%$85.00$0.89/mlNo comps yet
~95 ml left

I Matti

Black Soul

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $89.47. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $89.47. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$85.00

$0.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SpezieLorenzo Villoresi · Partial · 50 ml$70.00No comps yet

Lorenzo Villoresi

Spezie

partial bottle50 mlused

$70.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bon MonsieurRogue Perfumery · Partial · 30 ml · 55%$57.00$3.45/mlNo comps yet
~17 ml left

Rogue Perfumery

Bon Monsieur

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $103.64. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $103.64. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$57.00

$3.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ClassicKarl Lagerfeld · Full · 100 ml$21.00$0.21/mlNo comps yet
Full

Karl Lagerfeld

Classic

full bottle100 ml

$21.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Drakkar IntenseGuy Laroche · Full · 100 ml$18.00$0.18/mlNo comps yet
Full

Guy Laroche

Drakkar Intense

full bottle100 ml

$18.00

$0.18/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SelectMercedes-Benz · Full · 100 ml$21.00$0.21/mlNo comps yet
Full

Mercedes-Benz

Select

full bottle100 ml

$21.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Paul SebastianPaul Sebastian · Full · 237 ml$21.00$0.09/mlNo comps yet
Full

Paul Sebastian

Paul Sebastian

full bottle237 ml

$21.00

$0.09/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Canoe EDTDana · Full · 60 ml$27.00$0.45/mlNo comps yet
Full
full bottle60 ml

$27.00

$0.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de Néroli DoréHermes · Partial · 100 ml · 90%$34.00$0.38/mlNo comps yet
~90 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $37.78. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $37.78. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$34.00

$0.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Orphéon EDTDiptyque · Decant · 10 ml · 80%$28.00$3.50/ml22% above market
~8 ml left

Diptyque

Orphéon EDT

decant10 mlused

$28.00

$3.50/ml

22% above market · 2 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
RehabInitio · Decant · 10 ml · 80%$22.00$2.75/ml18% under market
~8 ml left

Initio

Rehab

decant10 mlused

$22.00

$2.75/ml

18% under market · 6 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
BlackStetson · Full · 44 ml$12.00$0.27/mlNo comps yet
Full

Stetson

Black

full bottle44 ml

$12.00

$0.27/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Nordic FougereDunhill · sold · Partial · 100 ml · 90%$47.00$0.52/mlsold
~90 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $52.22. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$47.00

$0.52/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Just needing to declutter things I'm not reaching for..

Shipped from New Mexico within 48 hours, usually within 12-18 unless work has me running.

Over $60 ships free

Under $60 add $7

Trade offers welcome, thanks for looking!

[https://drive.google.com/drive/folders/1kI\_IAVvjZPy1wnFbWOkclYFkSUy\_R370](https://drive.google.com/drive/folders/1kI_IAVvjZPy1wnFbWOkclYFkSUy_R370)

Google drive link because my imgur links appear broken 9 times outta 10, tried to remedy it but it's just been a headache.

Atwood saltbox 30 ml sprayed 3/4x essentially full, full pres $85 obo

I Matti black soul 100ml estimated 95% ish... hardly used but the glass is pitch black $85 obo

Lorenzo Villoresi Spezie 50ml near full $70

Rogue Bon Monsieur 30ml 55% ish $50obo

Corterno Discovery set-missing Ultralove, replaced with Raina Lavende 44. $45

(SOLD)7x Jorum Studio Samples all sprayed 1x $27

Lagerfeld classic 100ml $14

Drakkar intense 100ml $11

Mercedes Benz Select 100ml $14

Paul Sebastian 8oz splash style bottle $14

(Or Take all 4 listed above for 40)

(SOLD)Dunhill Nordic Fourgere 100ml @ 90%+ $40

Dana Canoe 2oz EDT $20

Hermes eau de Néroli dore 100ml @90% $27

Diptyque Orpheon EDT decant 8/10ml $21

Initio rehab decant 8/10 ml $15

Add ons -Ocean pacific 1oz or Stetson Black 1.5oz $5 each

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$85.00active
4 days ago$85.00active
4 days ago$57.00active
4 days ago$21.00active
4 days ago$18.00active
4 days ago$21.00active
4 days ago$21.00active
4 days ago$47.00sold
4 days ago$27.00active
4 days ago$34.00active
4 days ago$28.00active
4 days ago$22.00active
4 days ago$12.00active
3 days ago$70.00active

Asking about Orphéon EDT 10 ml · $28