Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/HydroMagnet · 8 comments

Parfums de Marly Percival and Greenley, Bleu de Chanel EDT, Jimmy Choo Man Blue

Listing photos

4 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~100 ml left

Parfums de Marly

Greenley

partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $200.00. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $200.00. That is 19% above the $168.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$160.00

$1.60/ml

10% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~98 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $91.84. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $91.84. That is 6% below the $97.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$90.00

$0.92/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~90 ml left

Jimmy Choo

Man Blue EDT

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $33.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.33. That is 33% above the $25.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$30.00

$0.33/ml

6% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~106 ml left

Parfums de Marly

Percival

soldpartial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $182.27. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $182.27. That is about the same as the $180.00 full-bottle median from 7 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$155.00

$1.46/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Gallery: [https://imgur.com/a/ZYT2BKs](https://imgur.com/a/ZYT2BKs)

* ~~Parfums de Marly Percival – 125ml (85%) – $170 shipped~~ SOLD for $155 * Parfums de Marly Greenley – 125ml (80%) – $160 shipped * Chanel Bleu de Chanel EDT – 100ml (98%) – $90 shipped * Jimmy Choo Man Blue EDT – 100ml (90%) – $30 shipped

Payment via PPGS per rules for me.

Let me know if you have any questions.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$155.00sold
4 days ago$160.00active
4 days ago$90.00active
4 days ago$30.00active

Deals happen on Reddit with u/HydroMagnet.