Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Hysteriqul · 23 comments

HUGE Declutter! STEAL BUNDLES PRICES LOWERED. Trades welcome- Niche/Designer/Dupes

Listing photos

14 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Playa CrashboatRDZ Parfums · Full$110.005% above market
Full

RDZ Parfums

Playa Crashboat

full bottleused

$110.00

5% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Soul of My SoulEtat Libre d'Orange · Partial · 100 ml · 75%$70.00$0.93/ml8% above market
~75 ml left

Etat Libre d'Orange

Soul of My Soul

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $93.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $93.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$70.00

$0.93/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
IconDunhill · Partial$66.00No comps yet

Dunhill

Icon

partial bottleusedbottle only

$66.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Phantom Mist ElixirVilaria Fragrances · Full$55.0010% above market
Full

Vilaria Fragrances

Phantom Mist Elixir

full bottleused

$55.00

10% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Hyper BenzzNew Bottles Co. · Partial · 55 ml · 95%$56.00$1.08/mlNear market
~52 ml left

New Bottles Co.

Hyper Benzz

partial bottle55 mlused

Full-bottle equivalent $59.23. At this partial’s price per remaining ml, 55 ml would cost about $59.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$56.00

$1.08/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
A*Men UltimateMugler · Partial$130.00No comps yet
partial bottleused

$130.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IllusioneBottega Veneta · Partial · 90 ml · 96%$46.00$0.53/mlNo comps yet
~86 ml left

Bottega Veneta

Illusione

partial bottle90 mlused

Full-bottle equivalent $47.92. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $47.92. That is 4% above the $46.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$46.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
CempasúchilLush · Full · 200 ml$31.00$0.16/mlNear market
Full
full bottle200 mlused

$31.00

$0.16/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
ArezzoNaughton & Wilson · Full$100.005% above market
Full

Naughton & Wilson

Arezzo

full bottle

$100.00

5% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Yen EDPPapa James · Partial$50.00No comps yet

Papa James

Yen EDP

partial bottleusedfull presentation

$50.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua Pour Homme EDTBvlgari · sold · Partial · 100 ml$55.00$0.56/mlsold
~98 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $56.12. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $56.12. That is 25% below the $75.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$55.00

$0.56/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Havana TonkaByredo · sold · Decant · 18 ml$31.00$1.72/mlsold
Full
solddecant18 mlused

$31.00

$1.72/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Gucci by Gucci Pour HommeGucci · sold · Partial · 90 ml · 89%$70.00$0.88/mlsold
~80 ml left
soldpartial bottle90 mlused

Full-bottle equivalent $78.75. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $78.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$70.00

$0.88/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Pavlova EDPNicolai · sold · Partial · 30 ml · 93%$36.00$1.29/mlsold
~28 ml left
soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $38.57. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $38.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$36.00

$1.29/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking to sell or trade these. They all smell amazing but I'm trying to narrow my collection down. **Free shipping over $70. If under, add $6.** Would be willing to trade bottles for decants if value favors me (and its in my list of wants)

**Give me a couple of days to ship. I am very low on supplies**

**Payments through Paypal F&F only.**

Bundles are preferred. Take an extra $5 off per bottle you add.

.

Bottles:

[City Rhythm Bundle- Miami & Miami Tropical Confessions (See pic for levels. Tropical Confessions no cap and sprayer is clogged, needs to be decanted)](https://imgur.com/a/yzIBMf1) **$220!**

[RDZ Parfums Playa Crashboat test sprayed](https://imgur.com/a/cG00B4d) **$110!**

[Designer Starter Bundle (Montblanc Explorer 100ML 99%, Coach Black EDP test spray, CH Bad Boy Le Parfum ~85/100ML, Brioni Intense ~85-90% 60ML, RL Ralphs Club 50ml test spray) + Dior homme parfum ~8ml and City Rhythm Decants ~3-4ml ea.](https://imgur.com/a/w61tI0q) **$170!!**

[3 Mancera Bundle. See pic for levels (Intensitive Aoud, Fig Extasy (missing atomizer ring, still sprays fine but cap doesn't stay on), Sicily)](https://imgur.com/a/0BzOrJa) **$110!**

[Starter Dupe/Clone Bundle (Lattafa King of Arabia test spray, Safari Breeze test spray, Atralia Elixir ~80%, fakhar Black ~95+%, Barrett Fragrances Cacti Bouquet (LV Cactus Garden) + asad elixir and Lattafa Mishlah Decants, 30ML Riffs Memento & 1oz Prisme Bleu (YSL Y)](https://imgur.com/a/z6l3ZtH) **$100!!**

[ELDO Soul of my Soul ~75/100ML](https://imgur.com/a/bUNY2Mn) **$70**

~~[Bvlgari Aqva Pour Homme ~98/100ml](https://imgur.com/a/BNIddOl) **$55 shipped**~~ SOLD

[Dunhill Icon (Discontinued) See pic for level. Atomizer sprays in a straight line, so recommended to decant. No cap, but will put on a generic one to ship](https://imgur.com/a/w09p1oy) **$60**

[Vilaria Fragrances Phantom Mist Elixir (New Release - test sprayed)](https://imgur.com/a/p86w79O) **$55 shipped**

~~[UNRELEASED Byredo Havana Tonka 18ML pressurized Decant (Bought from a user here. Sprayed once but it wasn't for me.)](https://imgur.com/a/N9BQcVg) **$25!**~~ SOLD

~~[Gucci By Gucci Pour Homme ~80/90ML (DISCONTINUED)](https://imgur.com/a/sMucFip) **$70**~~ SOLD

[New Bottles Co. Hyper Benzz ~52/55ML Huge compliment puller](https://imgur.com/a/FCrQRBi) **$50**

[Mugler A*Men Ultimate tester (Discontinued) ~99%](https://imgur.com/a/tfRNUTD) **$130**

~~[Nicolai Pavlova EDP intense ~28/30ML](https://imgur.com/a/xu2rA7p) **$30**~~ SOLD

[Bottega Veneta Illusione tester 90ML ~96%](https://imgur.com/a/1J9VWSD) **$40! STEAL**

[Lush Cempasúchil 200ml body spray](https://imgur.com/a/WKIyDrt) (mostly full- hard to tell level. Bought full and have only used it twice.) **$25** permanently discontinued

[Naughton & Wilson Arezzo](https://imgur.com/a/A0CmqBp) **$100!**

[Papa James Yen EDP ~98%](https://imgur.com/a/BgzbfZU) **Supposedly a clone for discontinued Hugo Boss Boss Alive Intense. Smells great. Get this one for your lady. Comes with pres. $50 shipped** .

Trades ISO:

PDM Valaya

Ahmed Al Maghribi (specific ones, just offer)

Mirror Image Fragrances

Genre Parfums Fragrances

Bvlgari Black

Bvlgari Orom

Tygar Extrait

Ormonde Jayne Verano or Montabaco Intensivo

Les Indemodables Ambre Supreme

RDZ Perfumes (interested in many of these)

Chris Collins Villain

Al-Jazeera Magic

Fdb Lucius (or maximus)

CC Town & Country

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$110.00active
4 days ago$70.00active
4 days ago$55.00sold
4 days ago$66.00active
4 days ago$55.00active
4 days ago$31.00sold
4 days ago$56.00active
4 days ago$130.00active
4 days ago$36.00sold
4 days ago$46.00active
4 days ago$31.00active
4 days ago$100.00active
4 days ago$50.00active
4 days ago$70.00sold
3 days ago$76.00active
3 days ago$25.00sold
3 days ago$76.00sold
3 days ago$70.00active
3 days ago$31.00sold
3 days ago$70.00sold
2 days ago$220.00active
2 days ago$76.00active
2 days ago$76.00sold
2 days ago$70.00active
2 days ago$70.00sold

Asking about Yen EDP · $50