HUGE Declutter! STEAL BUNDLES PRICES LOWERED. Trades welcome- Niche/Designer/Dupes
Listing photos
14 bottles in this post · 4 sold
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Playa CrashboatRDZ Parfums · FullFull$110.005% above market
Soul of My SoulEtat Libre d'Orange · Partial · 100 ml · 75%Partial · 100 ml · 75%$70.00$0.93/ml8% above market
Etat Libre d'Orange
Soul of My Soul
Full-bottle equivalent $93.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $93.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“ELDO Soul of my Soul ~75/100ML $70”
$70.00
$0.93/ml
8% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Report a parsing error
IconDunhill · PartialPartial$66.00No comps yet
Dunhill
Icon
Phantom Mist ElixirVilaria Fragrances · FullFull$55.0010% above market
Vilaria Fragrances
Phantom Mist Elixir
“Vilaria Fragrances Phantom Mist Elixir (New Release - test sprayed) $55 shipped”
Hyper BenzzNew Bottles Co. · Partial · 55 ml · 95%Partial · 55 ml · 95%$56.00$1.08/mlNear market
New Bottles Co.
Hyper Benzz
Full-bottle equivalent $59.23. At this partial’s price per remaining ml, 55 ml would cost about $59.23. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“New Bottles Co. Hyper Benzz ~52/55ML Huge compliment puller $50”
$56.00
$1.08/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Report a parsing error
A*Men UltimateMugler · PartialPartial$130.00No comps yet
IllusioneBottega Veneta · Partial · 90 ml · 96%Partial · 90 ml · 96%$46.00$0.53/mlNo comps yet
Bottega Veneta
Illusione
Full-bottle equivalent $47.92. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $47.92. That is 4% above the $46.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“Bottega Veneta Illusione tester 90ML ~96% $40! STEAL”
CempasúchilLush · Full · 200 mlFull · 200 ml$31.00$0.16/mlNear market
Lush
Cempasúchil
“Lush Cempasúchil 200ml body spray (mostly full- hard to tell level. Bought full and have only used it twice.) $25 permanently discontinued”
ArezzoNaughton & Wilson · FullFull$100.005% above market
Yen EDPPapa James · PartialPartial$50.00No comps yet
Papa James
Yen EDP
Acqua Pour Homme EDTBvlgari · sold · Partial · 100 mlPartial · 100 ml$55.00$0.56/mlsold
Bvlgari
Acqua Pour Homme EDT
Full-bottle equivalent $56.12. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $56.12. That is 25% below the $75.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“Bvlgari Aqva Pour Homme ~98/100ml $55 shipped SOLD”
$55.00
$0.56/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Havana TonkaByredo · sold · Decant · 18 mlDecant · 18 ml$31.00$1.72/mlsold
Byredo
Havana Tonka
“UNRELEASED Byredo Havana Tonka 18ML pressurized Decant (Bought from a user here. Sprayed once but it wasn't for me.) $25! SOLD”
$31.00
$1.72/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Gucci by Gucci Pour HommeGucci · sold · Partial · 90 ml · 89%Partial · 90 ml · 89%$70.00$0.88/mlsold
Full-bottle equivalent $78.75. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $78.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Gucci By Gucci Pour Homme ~80/90ML (DISCONTINUED) $70 SOLD”
$70.00
$0.88/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Pavlova EDPNicolai · sold · Partial · 30 ml · 93%Partial · 30 ml · 93%$36.00$1.29/mlsold
Nicolai
Pavlova EDP
Full-bottle equivalent $38.57. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $38.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Nicolai Pavlova EDP intense ~28/30ML $30 SOLD”
$36.00
$1.29/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Report a parsing error
Read the original postShowHide
Looking to sell or trade these. They all smell amazing but I'm trying to narrow my collection down. **Free shipping over $70. If under, add $6.** Would be willing to trade bottles for decants if value favors me (and its in my list of wants)
**Give me a couple of days to ship. I am very low on supplies**
**Payments through Paypal F&F only.**
Bundles are preferred. Take an extra $5 off per bottle you add.
.
Bottles:
[City Rhythm Bundle- Miami & Miami Tropical Confessions (See pic for levels. Tropical Confessions no cap and sprayer is clogged, needs to be decanted)](https://imgur.com/a/yzIBMf1) **$220!**
[RDZ Parfums Playa Crashboat test sprayed](https://imgur.com/a/cG00B4d) **$110!**
[Designer Starter Bundle (Montblanc Explorer 100ML 99%, Coach Black EDP test spray, CH Bad Boy Le Parfum ~85/100ML, Brioni Intense ~85-90% 60ML, RL Ralphs Club 50ml test spray) + Dior homme parfum ~8ml and City Rhythm Decants ~3-4ml ea.](https://imgur.com/a/w61tI0q) **$170!!**
[3 Mancera Bundle. See pic for levels (Intensitive Aoud, Fig Extasy (missing atomizer ring, still sprays fine but cap doesn't stay on), Sicily)](https://imgur.com/a/0BzOrJa) **$110!**
[Starter Dupe/Clone Bundle (Lattafa King of Arabia test spray, Safari Breeze test spray, Atralia Elixir ~80%, fakhar Black ~95+%, Barrett Fragrances Cacti Bouquet (LV Cactus Garden) + asad elixir and Lattafa Mishlah Decants, 30ML Riffs Memento & 1oz Prisme Bleu (YSL Y)](https://imgur.com/a/z6l3ZtH) **$100!!**
[ELDO Soul of my Soul ~75/100ML](https://imgur.com/a/bUNY2Mn) **$70**
~~[Bvlgari Aqva Pour Homme ~98/100ml](https://imgur.com/a/BNIddOl) **$55 shipped**~~ SOLD
[Dunhill Icon (Discontinued) See pic for level. Atomizer sprays in a straight line, so recommended to decant. No cap, but will put on a generic one to ship](https://imgur.com/a/w09p1oy) **$60**
[Vilaria Fragrances Phantom Mist Elixir (New Release - test sprayed)](https://imgur.com/a/p86w79O) **$55 shipped**
~~[UNRELEASED Byredo Havana Tonka 18ML pressurized Decant (Bought from a user here. Sprayed once but it wasn't for me.)](https://imgur.com/a/N9BQcVg) **$25!**~~ SOLD
~~[Gucci By Gucci Pour Homme ~80/90ML (DISCONTINUED)](https://imgur.com/a/sMucFip) **$70**~~ SOLD
[New Bottles Co. Hyper Benzz ~52/55ML Huge compliment puller](https://imgur.com/a/FCrQRBi) **$50**
[Mugler A*Men Ultimate tester (Discontinued) ~99%](https://imgur.com/a/tfRNUTD) **$130**
~~[Nicolai Pavlova EDP intense ~28/30ML](https://imgur.com/a/xu2rA7p) **$30**~~ SOLD
[Bottega Veneta Illusione tester 90ML ~96%](https://imgur.com/a/1J9VWSD) **$40! STEAL**
[Lush Cempasúchil 200ml body spray](https://imgur.com/a/WKIyDrt) (mostly full- hard to tell level. Bought full and have only used it twice.) **$25** permanently discontinued
[Naughton & Wilson Arezzo](https://imgur.com/a/A0CmqBp) **$100!**
[Papa James Yen EDP ~98%](https://imgur.com/a/BgzbfZU) **Supposedly a clone for discontinued Hugo Boss Boss Alive Intense. Smells great. Get this one for your lady. Comes with pres. $50 shipped** .
Trades ISO:
PDM Valaya
Ahmed Al Maghribi (specific ones, just offer)
Mirror Image Fragrances
Genre Parfums Fragrances
Bvlgari Black
Bvlgari Orom
Tygar Extrait
Ormonde Jayne Verano or Montabaco Intensivo
Les Indemodables Ambre Supreme
RDZ Perfumes (interested in many of these)
Chris Collins Villain
Al-Jazeera Magic
Fdb Lucius (or maximus)
CC Town & Country
Listing history
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Soul of My Soul 100 ml · $70