Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Miserable_Ad_7260 · 14 comments

Some bottles and large decants

Listing photos

11 bottles in this post · 7 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Brampton immortals ExtraitEx Nihilo · Decant · 10 ml$75.00$7.50/ml3% above market
Full
decant10 mlused

$75.00

$7.50/ml

3% above market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
Fleur Narcotique EDPEx Nihilo · Full · 100 ml$155.00$1.55/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlusedbottle box

$155.00

$1.55/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Wild VetiverCreed · Full · 40 ml$150.00$3.75/mlNo comps yet
Full
full bottle40 mlused

$150.00

$3.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
005 Riviera AbsolueBon Parfumeur · Full · 100 ml$140.00$1.41/mlNo comps yet
~99 ml left

Bon Parfumeur

005 Riviera Absolue

full bottle100 mlusedbottle box

$140.00

$1.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rock RoseClive Christian · sold · Partial · 50 ml · 80%$175.00$4.38/mlsold
~40 ml left

Clive Christian

Rock Rose

soldpartial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $218.75. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $218.75. That is 9% above the $200.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$175.00

$4.38/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Havana TonkaByredo · sold · Decant · 30 ml$95.00$3.17/mlsold
Full
solddecant30 mlused

$95.00

$3.17/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
African RooibosChris Collins · sold · Full · 50 ml$140.00$2.80/mlsold
Full

Chris Collins

African Rooibos

soldfull bottle50 mlusedbottle box

$140.00

$2.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Lust in Paradise ExtraitEx Nihilo · sold · Full · 50 ml · 95%$260.00$5.47/mlsold
~48 ml left
soldfull bottle50 mlusedbottle box

$260.00

$5.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Musk TherapyInitio · sold · Full · 90 ml$190.00$2.15/mlsold
~88 ml left
soldfull bottle90 mlusedbottle box

$190.00

$2.15/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Do Son EDTDiptyque · sold · Full · 100 ml$110.00$1.11/mlsold
~99 ml left

Diptyque

Do Son EDT

soldfull bottle100 mlusedbottle box

$110.00

$1.11/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Taormina OrangeTom Ford · sold · Full · 50 ml$170.00$3.40/mlsold
Full
soldfull bottle50 mlusedbottle box

$170.00

$3.40/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Prices are shipped via UPS out of northern VA.

[**PICTURES**](https://imgur.com/a/XtWRcIB) more pictures available upon request

~~Clive Christian Rock Rose Tester~~ ~~50ml 80%~~ ~~Bottle only~~ ~~$175~~ **TRADED**

~~Byredo Havana Tonka Extrait~~ ~~30ml decant missing test spray~~ ~~$95~~ **SOLD**

Ex Nihilo Brompton Immortals Extrait 10ml decant missing test spray $75

~~Chris Collins African Rooibos~~ ~~50ml see level~~ ~~Comes with box~~ ~~$140~~ **SOLD**

Ex Nihilo Fleur Narcotique EDP 100ml see level Comes with box (no sleeve) $155

~~Ex Nihilo Lust In Paradise Extrait~~ ~~50ml 95%~~ ~~Comes with box~~ ~~$260~~ **SOLD**

~~Creed Wild Vetiver~~ ~~40ml decant~~ ~~$150~~ **RETRACTED**

~~Initio Musk Therapy~~ ~~90ml 98%~~ ~~Comes with box~~ ~~$190~~ **SOLD**

~~Dyptique - Do Son EDT~~ ~~100ml \~99%~~ ~~Comes with box~~ ~~$120 $110~~ **SOLD**

~~Tom Ford Taormina Orange~~ ~~50ml see level~~ ~~Comes with box~~ ~~$185 $170~~ **SOLD**

Bon Parfumer 005 Riviera Absolue 100ml \~99% Comes with box ~~$150~~ $140

House of Sillage 003 100ml \~99% Comes with box $95

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$175.00active
5 days ago$95.00active
5 days ago$75.00active
5 days ago$140.00sold
5 days ago$140.00sold
5 days ago$155.00active
5 days ago$260.00sold
5 days ago$260.00sold
5 days ago$150.00active
5 days ago$190.00sold
5 days ago$190.00sold
5 days ago$110.00sold
5 days ago$170.00sold
5 days ago$150.00active
5 days ago$140.00active
3 days ago$175.00sold
21 hours ago$95.00sold

Deals happen on Reddit with u/Miserable_Ad_7260.