Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Robomath · 15 comments

Diptyque Tam Dao EDT 100ml (BNIB), Memo French Leather 30ml, Le Jardin Retrouvé Mousse Arashiyama 15ml, Carthusia IO Capri 50ml, House of Cosmo Discoset, Maison Mataha Disco set, Giardinni Toscana Disco Set, Babycat decant, DS&Durga Rose Atlantic and Pistachio minis

Listing photos

7 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Full

Diptyque

Tam Dao EDT

full bottle100 mlsealedfull presentation

$140.00

$1.40/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~50 ml left

Carthusia

IO Capri

full bottle50 mlused

$75.00

$1.52/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~10 ml left

Le Jardin Retrouvé

Mousse Arashiyama

partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $75.00. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $75.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Yves Saint Laurent

Babycat

decant10 mlused

$25.00

$2.50/ml

40% under market · 4 comps · medium confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
~6 ml left

D.S. & Durga

Pistachio

partial bottle7.5 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $27.27. At this partial’s price per remaining ml, 7.5 ml would cost about $27.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$3.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~6 ml left
partial bottle7.5 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $27.27. At this partial’s price per remaining ml, 7.5 ml would cost about $27.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$3.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~29 ml left

Mémo Paris

French Leather

soldfull bottle30 mlused

$95.00

$3.23/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

All pictures: [https://imgur.com/nGAuzuq](https://imgur.com/nGAuzuq)

***All sales must be G&S, paypal or venmo. Buyer covers G&S, I'll cover shipping.***

📍Diptyque - Tam Dao EDT 100ml. Sealed BNIB. \[$140\] [https://imgur.com/9CbFEew](https://imgur.com/9CbFEew)

📍Carthusia - IO Capri 50ml. 99% test sprays missing \[$75\] [https://imgur.com/H8vP0XK](https://imgur.com/H8vP0XK)

📍~~Memo - French Leather 30ml. 98% sprayed 10 times \[$95\]~~ **SOLD**

📍Giardini Di Toscana Discovery Set. BNIB \[$60\] [https://imgur.com/00iyMKb](https://imgur.com/00iyMKb)

📍House of Cosmo Discovery Set. 2 Sprays missing per sample. \[$30\] [https://imgur.com/NqkPNg4](https://imgur.com/NqkPNg4)

📍Maison Mataha Discovery Set. BNIB \[$30\] [https://imgur.com/rIcDDbF](https://imgur.com/rIcDDbF)

📍Le Jardin Retrouve - Mousse Arashiyama 15ml. Test Sprays missing \[$50\] [https://imgur.com/qdA4JsO](https://imgur.com/qdA4JsO)

🎈{ADDON ONLY} YSL - Babycat 10ml decant. Test sprays missing. \[$25\] [https://imgur.com/7lyALVZ](https://imgur.com/7lyALVZ)

🎈{ADDON ONLY} DS & Durga - Pistachio 7.5ml Travel bottle, 2 sprays missing. \[$20\] [https://imgur.com/CxsQbFi](https://imgur.com/CxsQbFi)

🎈{ADDON ONLY} DS & Durga - Rose Pacific 7.5ml Travel bottle, 2 sprays missing. \[$20\] [https://imgur.com/CxsQbFi](https://imgur.com/CxsQbFi)

💵Buy all 3 add-on items for $55. Or $50 if you a bundle all three with another item.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$140.00active
5 days ago$75.00active
5 days ago$95.00sold
5 days ago$50.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active

Deals happen on Reddit with u/Robomath.