Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/fragdelta ¡ 10 comments

Bottles from my collection

Listing photos

7 bottles in this post ¡ 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~15 ml left

Xerjoff

Nio

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $166.67. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $166.67. That is 85% above the $90.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$50.00

$3.33/ml

25% under MSRP ¡ medium confidence

MSRP $223.00

Message about this bottle
Report a parsing error
~75 ml left
partial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $120.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $120.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$90.00

$1.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~35 ml left
partial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $114.29. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $114.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$1.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Roger & Gallet

Open EDT

full bottle100 mlsealedbottle box

$40.00

$0.40/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Versace

Blonde EDT

full bottle100 mlsealedbottle box

$200.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
soldpartial bottleusedbottle box

$53.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~17 ml left

Papillon

Salome EDP

soldpartial bottle50 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $176.47. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $176.47. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$60.00

$3.53/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $225.00 ¡ Street $214.19

Report a parsing error
Read the original postShow

##### 📢 Hello Friends! Selling a few items from my collection. I accept Zelle, Cash App, or Venmo F&F. Free shipping in the continental US when your total is $50 or more; otherwise, please add $8. Tracking is always provided; usually ships the same day. Thanks so much for looking!

---

* ✅ Check out my DECANTS -----> [here](https://www.reddit.com/r/fragranceswap/s/QRBaVicCZa) * ✅ Official samples -----> [here](https://www.reddit.com/r/fragranceswap/comments/1k3tv2m/wts_official_samples_for_sale_decant/?utm_source=share&utm_medium=web3x&utm_name=web3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button)

---

# 🧴Bottles only, no boxes [📸](https://imgur.com/a/sj4tdAJ) <----- click on camera for photos

$50 - **XERJOFF** Nio, ~15/50ml, no box

---

# 🧊 With Boxes [📸](https://imgur.com/a/FpcMSwc) <----- click on camera for photos

$90 - **HUGO BOSS** Boss Bottled Triumph Elixir, ~75/100ml

**SOLD** ~~$45 - **ORMONDE JAYNE** Nawab of Oudh Intensivo Extrait, see pic for fill level~~

**SOLD** ~~$60 - **PAPILLON** Salome EDP, ~17/50ml~~

$35 - **PRADA** Infusion d'Homme 8ml and Infusion d'Iris 8ml 2-pack, Unused

$40 - **PRADA** Luna Rossa Ocean Parfum, ~35/100ml *--price includes shipping--*

$32 - **ROGER & GALLET** Open EDT, 100ml, sealed BNIB

$200 - **VERSACE** Blonde EDT, VINTAGE, 100ml, sealed BNIB, mid-90s to 2002 batch

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$50.00active
6 days ago$90.00active
6 days ago$45.00active
6 days ago$60.00active
6 days ago$35.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$32.00active
6 days ago$200.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$8.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$90.00active
6 days ago$53.00active
6 days ago$60.00active
6 days ago$43.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$200.00active
4 days ago$50.00active
4 days ago$90.00active
4 days ago$53.00sold
4 days ago$60.00active
4 days ago$43.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$200.00active
2 days ago$45.00sold
2 days ago$32.00active
4 hours ago$53.00sold
4 hours ago$60.00sold
4 hours ago$40.00active

Deals happen on Reddit with u/fragdelta.