Anjali
Under The Mango Tree
“• Anjali Under The Mango Tree, 2ml *(green mango skin, tomato leaf, grapefruit, bergamot, wild roses, rose water, fir balsam, pine wood, dust, hay)* $5”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Anjali
“• Anjali Under The Mango Tree, 2ml *(green mango skin, tomato leaf, grapefruit, bergamot, wild roses, rose water, fir balsam, pine wood, dust, hay)* $5”
D.S. & Durga
“• DS & Durga Cognac Reign, PBM, 2ml *(caramelized bergamot, antique wood, cognac essence, orris concrete, tonka, limousin oak)* $6”
EauSo Vert
Fyrinnae
“• Fyrinnae Jimothy, PBM, 5ml *(fir needles, spruce needles, summer dry grasses, dirt, peeling bark, and a mild sweetness)* $15”
Hermes
“• Hermes Un Jardin à Cythère, 2ml *(citrus, grasses, olive wood, fresh pistachio)* $3”
Hima Jomo
Hima Jomo
Jazmin Sarai
Nasomatto
“ETA • Nasomatto Narcotic V, PBM, BNNU, 1ml blister *(tuberose, green notes, mint, jasmine, lily, orange blossom, cedar, musk, woody notes)* $5”
Orto Parisi
Samar
“• Samar Buzzworthy, PBM, 2.25ml *(espresso, dark cocoa, vanilla cream, hazelnut)* $4 [leaked/was leaked on during travel so label is messed up]*”
Samar
September 28th
“• September 28th Jane Doe, 2ml *(snow, jasmine sambac, musk)* $4”
September 28th
“• September 28th Dust, 1ml? *(aged paper, dust, cappuccino, fig branch, cedar)* $4”
Strangers
Victoria's Secret
“• Victorias Secret Bare mist, PBM, 2.5oz *(Australian sandalwood, mandarin Madagascar, Egyptian violet)* $6”
Victoria's Secret
“• Victorias Secret Bombshell Bronze edp, PBM, 7ml *(sun-soaked peony, golden mango, tanning oil accord)* $7”
Yosh
“• Yosh White Flowers eau fraiche, PBM, 2ml *(freesia, night blooming jasmine, wild gardenia and carefree passion)* $3”
Future Society
$9.00
$4.50/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fyrinnae
“• Fyrinnae Barmbrack, PBM, 1.5ml *(buttery fresh baked bread with a thick crust, slightly yeasty but not sour)* $3.50 SOLD”
$9.50
$6.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fyrinnae
$9.50
$6.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fyrinnae
$9.50
$6.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fyrinnae
“• Fyrinnae Steamy, PBM, 1.5ml *(freshly steamed basmati rice)* $3.50 SOLD”
$9.50
$6.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Fyrinnae
“ETA • Fyrinnae Strawberry Tahini, PBM, 1.5ml *(fresh strawberries blended into homemade sesame tahini)* $3.50 SOLD”
$9.50
$6.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Hilde Soliani
“• Hilde Soliani Orgasmo, PBM, 1ml *(amaretto, almond)* $3 SOLD”
$9.00
$9.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Odette
“• Odette Petit Gateau, PBM, 1ml *(honey marzipan, chantilly cream, brown butter, toasted tonka bean, brûléed vanilla)* $4 SOLD”
$10.00
$10.00/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Yosh
“• Yosh Ginger Ciao eau fraiche, PBM, 2ml *(tropical florals, jungle woods, coconut, juicy fruits, exotic spices)* $3 SOLD”
$9.00
$4.50/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
+ Paypal G&S, shipping $6 (will increase if weight >1lb)
+ PBM = purchased new/direct by me (vs secondhand/used)
+ consider used unless noted otherwise (generally a light tester)
+ [Photos](https://imgur.com/a/rWFIPbr)
**Scents**
• glass wand caps, from BPAL, brand new, $1/ea (2 available)
• Anjali **Under The Mango Tree**, 2ml *(green mango skin, tomato leaf, grapefruit, bergamot, wild roses, rose water, fir balsam, pine wood, dust, hay)* **$5**
• B&BW **Carrot Charm**, PBM, 8oz *(orange carrot, juicy nectarine, sugared musk)* **$4**
• B&BW **Off The Vine**, PBM, 8oz *(heirloom tomato, garden geranium, Mediterranean moss)* **$4**
• B&BW **Rose**, PBM, 8oz *(airy rose water, jasmine petals and creamy musk)* **$4**
• DS & Durga **Cognac Reign**, PBM, 2ml *(caramelized bergamot, antique wood, cognac essence, orris concrete, tonka, limousin oak)* **$6**
• EauSo Vert **Fruto Oscuro**, 2ml *(capulin (Mexican black cherry), zapote, pink pepper, artemisia (wormwood), elemi, quince jam, mamey, davana, clove stem, black pepper, frankincense, upcycled patchouli heart, guaiacwood, blackberry)* **$5**
• Future Society **Solar Canopy** body cleanser, PBM, brand new/sealed, 2oz *(juicy red currant, sparkling bergamot, lush rose, lychee, magnolia petals, soft vetiver, warm amberwood, pink sugar)* **$4**
• Future Society **Solar Canopy** body cream, PBM, brand new/sealed, 2oz *(juicy red currant, sparkling bergamot, lush rose, lychee, magnolia petals, soft vetiver, warm amberwood, pink sugar)* **$4**
~~**ETA** • Future Society **Solar Canopy**, PBM, 2ml *(juicy red currant, sparkling bergamot, lush rose, lychee, magnolia petals, soft vetiver, warm amberwood, pink sugar)* **$3**~~ SOLD
~~• Fyrinnae **Barmbrack**, PBM, 1.5ml *(buttery fresh baked bread with a thick crust, slightly yeasty but not sour)* **$3.50**~~ SOLD
• Fyrinnae **Jimothy**, PBM, 5ml *(fir needles, spruce needles, summer dry grasses, dirt, peeling bark, and a mild sweetness)* **$15**
~~**ETA** • Fyrinnae **Lantern Light**, PBM, 1.5ml *(dark bittersweet labdanum, frankincense, the cool earthiness of wet clay, slightly burned sugar, a touch of patchouli and oud, bitter orange, and cypress wood)* **$3.50**~~ SOLD
~~• Fyrinnae **September Morning**, PBM, 1.5ml *(tuberose, oakmoss, linden blossom, red apple, jasmine sambac, myrrh, juniper wood, tonka, sandalwood)* **$3.50**~~ SOLD
~~• Fyrinnae **Steamy**, PBM, 1.5ml *(freshly steamed basmati rice)* **$3.50**~~ SOLD
~~**ETA** • Fyrinnae **Strawberry Tahini**, PBM, 1.5ml *(fresh strawberries blended into homemade sesame tahini)* **$3.50**~~ SOLD
• Hermes **Un Jardin à Cythère**, 2ml *(citrus, grasses, olive wood, fresh pistachio)* **$3**
~~• Hilde Soliani **Orgasmo**, PBM, 1ml *(amaretto, almond)* **$3**~~ SOLD
**ETA** • Hima Jomo **Summer in Paro**, PBM, BNNU, 2ml *(Timur pepper, petitgrain, honey, osmanthus, benzoin, amyris, fir balsam, sandalwood, patchouli, labdanum)* **$6**
**ETA** • Hima Jomo **Winter in Manaslu**, PBM, BNNU, 2ml *(peppermint, Vietnamese basil, star anise, clary sage, cypress, pine needle, Himalayan cedarwood, sandalwood, ambrette seed)* **$6**
• Jazmin Sarai **Jaz**, 15ml *(bergamot, ginger co2, jasmine grandiflorum India, jasmine absolute Egypt, jasmine sambac absolute, jasmine leaves, soil, touch of musk)* **$70**
**ETA** • Nasomatto **Narcotic V**, PBM, BNNU, 1ml blister *(tuberose, green notes, mint, jasmine, lily, orange blossom, cedar, musk, woody notes)* **$5**
~~• Odette **Petit Gateau**, PBM, 1ml *(honey marzipan, chantilly cream, brown butter, toasted tonka bean, brûléed vanilla)* **$4**~~ SOLD
**ETA** • Orto Parisi **Terroni**, PBM, BNNU, 1ml blister *(raspberry, benzoin, birch, cedar, guaiac wood, vetiver, moss, musk, patchouli, vanilla, tonka bean)* **$5**
• Samar **Buzzworthy**, PBM, 2.25ml *(espresso, dark cocoa, vanilla cream, hazelnut)* **$4** [leaked/was leaked on during travel so label is messed up]*
• Samar **Great Lei**, PBM, 2.25ml *(jasmine, plumeria, hawaiian chantilly, sandalwood, ginger, salty ocean breeze)* **$5** *[leaked/was leaked on during travel so label is messed up]*
• September 28th **Jane Doe**, 2ml *(snow, jasmine sambac, musk)* **$4**
• September 28th **Dust**, 1ml? *(aged paper, dust, cappuccino, fig branch, cedar)* **$4**
• Strangers **Pink Clouds**, PBM, 1ml *(lychee sorbet, cherry blossom, red currant, orris, aldehyde, musk, heliotrope, vanilla, cloud accord, lily of the valley, strawberry jam, candy, talc accord)* **$4**
• Victorias Secret **Bare** mist, PBM, 2.5oz *(Australian sandalwood, mandarin Madagascar, Egyptian violet)* **$6**
• Victorias Secret **Bombshell Bronze** edp, PBM, 7ml *(sun-soaked peony, golden mango, tanning oil accord)* **$7**
~~• Yosh **Ginger Ciao** eau fraiche, PBM, 2ml *(tropical florals, jungle woods, coconut, juicy fruits, exotic spices)* **$3**~~ SOLD
• Yosh **White Flowers** eau fraiche, PBM, 2ml *(freesia, night blooming jasmine, wild gardenia and carefree passion)* **$3**
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Cognac Reign 2 ml · $12