Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/secret-account30 · 26 comments

Clive, Ex-Nihilo, YSL, PDM

Listing photos

4 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~124 ml left

Parfums de Marly

Carlisle

full bottle125 mlusedfull presentation

$155.00

$1.25/ml

11% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~48 ml left

Clive Christian

Hedonistic

soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $260.42. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $260.42. That is 9% below the $287.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$250.00

$5.21/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Full

Ex Nihilo

Night Drive

soldfull bottle100 mlsealed

$380.00

$3.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~124 ml left

Parfums de Marly

Percival

soldfull bottle125 mlusedfull presentation

$155.00

$1.25/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Sup yall,

Decluttering even more fragrances in my collection.

~~CC Hedonistic, full Pres. 50ml, update: people say it’s missing about 2ml, so let’s say 48ml. - $250~~ SOLD ~~Ex-Nihilo Night Drive 3.4oz still sealed - $380~~ SOLD YSL 6 full pres. 4.2oz 99% - $280 PDM Carlisle 4.2oz full pres 99% - $155 ~~PDM Percival 4.2oz full pres 99% - $155~~ SOLD

Pictures: [https://imgur.com/a/4wKIsA8](https://imgur.com/a/4wKIsA8)

CONUS PayPal G&S

Chat below for flair confirmation or no response, respectfully.

I package well for a safe trip, but would still recommend sending extra for insurance $1 per 100 insured. Whatever happens in transit is not my responsibility. (Have had 0 issues hopefully it stays that way)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$260.00active
6 days ago$380.00active
6 days ago$280.00active
6 days ago$155.00active
6 days ago$155.00active
6 days ago$1.00active
3 days ago$155.00active
3 days ago$250.00sold
3 days ago$380.00sold
3 days ago$155.00active
3 days ago$155.00sold

Asking about Carlisle 125 ml · $155