Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 7 days ago by u/KingVecchio · 52 comments

Designer Fragrance Decluttering Sale

17 bottles in this post · 10 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

The Dreamer EDTVersace · Full · 100 ml · 93%$25.00$0.27/ml22% under market
~93 ml left
full bottle100 mlused

$25.00

$0.27/ml

22% under market · 1 comp · low confidence

Street $74.11

Message about this bottle
Report a parsing error
Mellow MoodMarley Fragrance · Full · 100 ml · 93%$90.00$0.97/ml91% above market
~93 ml left

Marley Fragrance

Mellow Mood

full bottle100 mlused

$90.00

$0.97/ml

91% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Bottled EDTHugo Boss · Full · 50 ml · 93%$25.00$0.54/ml22% under market
~46 ml left

Hugo Boss

Bottled EDT

full bottle50 mlused

$25.00

$0.54/ml

22% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
The Scent EDTHugo Boss · Full · 100 ml · 93%$35.00$0.38/ml17% under market
~93 ml left

Hugo Boss

The Scent EDT

full bottle100 mlused

$35.00

$0.38/ml

17% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
CK AllCalvin Klein · Full · 100 ml · 93%$10.00$0.11/mlNo comps yet
~93 ml left

Calvin Klein

CK All

full bottle100 mlused

$10.00

$0.11/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cherry TobaccoJean Marc Paris · Full · 100 ml · 93%$5.00$0.05/mlNo comps yet
~93 ml left

Jean Marc Paris

Cherry Tobacco

full bottle100 mlused

$5.00

$0.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Salt & WoodJean Marc Paris · Full · 100 ml · 93%$5.00$0.05/mlNo comps yet
~93 ml left

Jean Marc Paris

Salt & Wood

full bottle100 mlused

$5.00

$0.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Uomo Born in Roma EDTValentino · sold · Full · 100 ml · 93%$50.00$0.54/mlsold
~93 ml left
soldfull bottle100 mlused

$50.00

$0.54/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Retail $138.00

Report a parsing error
Invictus Victory ElixirPaco Rabanne · sold · Full · 100 ml · 93%$60.00$0.65/mlsold
~93 ml left
soldfull bottle100 mlused

$60.00

$0.65/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Luna Rossa Black EDPPrada · sold · Full · 100 ml · 93%$60.00$0.65/mlsold
~93 ml left
soldfull bottle100 mlused

$60.00

$0.65/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $155.00

Report a parsing error
Dylan Blue EDTVersace · sold · Full · 50 ml · 93%$25.00$0.54/mlsold
~46 ml left
soldfull bottle50 mlused

$25.00

$0.54/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Royal OudChâteau Les Parfums · sold · Full · 100 ml · 93%$40.00$0.43/mlsold
~93 ml left

Château Les Parfums

Royal Oud

soldfull bottle100 mlused

$40.00

$0.43/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Blu MediterraneoAcqua di Parma · sold · Full · 150 ml · 93%$65.00$0.47/mlsold
~139 ml left

Acqua di Parma

Blu Mediterraneo

soldfull bottle150 mlused

$65.00

$0.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Street $89.99

Report a parsing error
Toy Boy EDPMoschino · sold · Full · 30 ml$22.00$0.73/mlsold
Full

Moschino

Toy Boy EDP

soldfull bottle30 mlused

$22.00

$0.73/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Le Sel d'Issey EDTIssey Miyake · sold · Full · 150 ml · 93%$40.00$0.29/mlsold
~139 ml left

Issey Miyake

Le Sel d'Issey EDT

soldfull bottle150 mlused

$40.00

$0.29/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Supremacy IncenseAfnan · sold · Full · 100 ml · 93%$10.00$0.11/mlsold
~93 ml left
soldfull bottle100 mlused

$10.00

$0.11/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Artisan BlackJohn Varvatos · sold · Full · 100 ml · 93%$10.00$0.11/mlsold
~93 ml left

John Varvatos

Artisan Black

soldfull bottle100 mlused

$10.00

$0.11/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

EDIT to include bundle offers: Feel free to make bundle offers on stuff that is left. I would be willing to do 70$ shipped on Versace the Dreamer, Boss Bottled and Boss the Scent.

PRICES INCLUDE SHIPPING CONUS

All bottles are 90–95% full unless.

See photos for exact levels. Except for Toy boy as you can't really see that one, but I've only tried it a few times.

BOTTLES

• SOLD - Valentino Uomo Born in Roma EDT — 100ml — $50 shipped

• Versace The Dreamer EDT — 100ml — $25 shipped

• SOLD - Paco Rabanne Invictus Victory Elixir — 100ml — $60 shipped

• Marley Fragrance Mellow Mood — 100ml — $90 shipped

• SOLD - Prada Luna Rossa Black EDP — 100ml — $60 shipped

• SOLD - Versace Dylan Blue EDT — 50ml — $25 shipped

• Hugo Boss Bottled EDT — 50ml — $25 shipped

• SOLD - Château Les Parfums Royal Oud — 100ml — $40 shipped

• SOLD - Acqua di Parma Blu Mediterraneo — 150ml — $65 shipped

• TRADED - Moschino Toy Boy EDP — 30ml — $22 shipped

• Hugo Boss The Scent EDT — 100ml — $35 shipped

• SOLD - Le Sel d'Issey EDT — 150ml — $40 shipped

ADD-ONS (available with a bottle purchase)

• SOLD - Afnan Supremacy Incense — 100ml — $10

• CK All — 100ml — $10

• SOLD - John Varvatos Artisan Black — 100ml — $10

• Jean Marc Paris Cherry Tobacco — 100ml — $5

• Jean Marc Paris Salt & Wood — 100ml — $5

PRICES INCLUDE SHIPPING IN CONUS.

Feel free to ask for additional pictures or any other information.

PayPal G&S. Comment before PM.

https://photos.app.goo.gl/sbDVu78a2jaWUkzT8

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

7 days ago$50.00active
7 days ago$25.00active
7 days ago$60.00active
7 days ago$90.00active
7 days ago$60.00active
7 days ago$25.00active
7 days ago$25.00active
7 days ago$40.00active
7 days ago$65.00active
7 days ago$22.00active
7 days ago$35.00active
7 days ago$40.00active
7 days ago$10.00active
7 days ago$10.00active
7 days ago$10.00active
7 days ago$5.00active
7 days ago$5.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$60.00active
6 days ago$90.00active
6 days ago$60.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$65.00active
6 days ago$22.00active
6 days ago$35.00active
6 days ago$40.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$5.00active
6 days ago$5.00active
4 days ago$50.00sold
4 days ago$25.00active
4 days ago$60.00sold
4 days ago$90.00active
4 days ago$60.00sold
4 days ago$25.00sold
4 days ago$25.00active
4 days ago$40.00sold
4 days ago$65.00sold
4 days ago$22.00sold
4 days ago$35.00active
4 days ago$40.00sold
4 days ago$10.00sold
4 days ago$10.00active
4 days ago$10.00sold
4 days ago$5.00active
4 days ago$5.00active
1 day ago$90.00active
18 hours ago$90.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.