Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 hours ago by u/KingVecchio · 9 comments

Mainly Designer Some Niche

15 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Man Wood NeroliBvlgari · Full · 60 ml · 95%$42.00$0.74/mlNear market
~57 ml left
full bottle60 mlused

$42.00

$0.74/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Cedrat BoiseMancera · Full · 120 ml · 95%$67.00$0.59/ml16% under market
~114 ml left
full bottle120 mlused

$67.00

$0.59/ml

16% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Red Tobacco EDPMancera · Full · 120 ml · 95%$77.00$0.68/mlNear market
~114 ml left
full bottle120 mlused

$77.00

$0.68/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
The Dreamer EDTVersace · Full · 100 ml · 95%$32.00$0.34/ml12% above market
~95 ml left
full bottle100 mlused

$32.00

$0.34/ml

12% above market · 2 comps · low confidence

Street $74.11

Message about this bottle
Report a parsing error
Bottled EDTHugo Boss · Full · 50 ml · 95%$32.00$0.67/ml12% above market
~48 ml left

Hugo Boss

Bottled EDT

full bottle50 mlused

$32.00

$0.67/ml

12% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Est. 67 EDTRalph Lauren · Partial · 10 ml · 75%$12.00$1.60/mlNo comps yet
~8 ml left

Ralph Lauren

Est. 67 EDT

partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $16.00. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $16.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$12.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 1 MasculineClive Christian · Sample · 5 ml · 50%$17.00$6.80/mlNo comps yet
~3 ml left

Clive Christian

No. 1 Masculine

sample5 mlused

$17.00

$6.80/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
For Men IntenseBentley · Full · 100 ml · 95%$27.00$0.28/mlNo comps yet
~95 ml left
full bottle100 mlused

$27.00

$0.28/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
CK AllCalvin Klein · Full · 100 ml · 95%$17.00$0.18/ml70% above market
~95 ml left

Calvin Klein

CK All

full bottle100 mlused

$17.00

$0.18/ml

70% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Terre d'Hermès Eau Givrée EDPHermes · sold · Full · 100 ml · 95%$87.00$0.92/mlsold
~95 ml left
soldfull bottle100 mlused

$87.00

$0.92/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The One EDPDolce & Gabbana · sold · Full · 100 ml · 95%$47.00$0.49/mlsold
~95 ml left

Dolce & Gabbana

The One EDP

soldfull bottle100 mlused

$47.00

$0.49/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Light Blue Summer VibesDolce & Gabbana · sold · Full · 125 ml$42.00$0.34/mlsold
Full
soldfull bottle125 mlused

$42.00

$0.34/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
MYSLF EDPYves Saint Laurent · sold · Full · 40 ml · 95%$47.00$1.24/mlsold
~38 ml left

Yves Saint Laurent

MYSLF EDP

soldfull bottle40 mlused

$47.00

$1.24/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Luna Rossa Ocean EDTPrada · sold · Full · 100 ml · 95%$67.00$0.71/mlsold
~95 ml left
soldfull bottle100 mlused

$67.00

$0.71/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Mellow MoodMarley Fragrance · sold · Full · 100 ml · 95%$47.00$0.49/mlsold
~95 ml left

Marley Fragrance

Mellow Mood

soldfull bottle100 mlused

$47.00

$0.49/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Continuing to declutter fragrances I don't wear. More designers a few niche depending on your definition of that in the fragrance world. Flat rate of 7$ for shipping or free with $60 or more. CONUS only.

All bottles are around 95% except where otherwise noted on some of the addons. Freebies are what they are. Check photos for exact fill levels. The only one you can't see is Dolce and Gabbana Light Blue Summer Vibes. That one is less then 20 sprays.

SOLD - ~~Terre d’Hermès Eau Givrée - 100ml - $80~~

SOLD - ~~Dolce & Gabbana The One EDP - 100ml - $40~~

SOLD - ~~Dolce & Gabbana Light Blue Summer Vibes - 125ml - $35~~

SOLD - YSL Myslf EDP - 40ml - 40$

SOLD - Prada Ocean EDT - 100ml - $60

Bvlgari Man Wood Neroli - 60ml - $35

SOLD - ~~Marley Mellow Mood - 100ml - 40$~~

Mancera Cedrat Boise atomizer spring is broken. It sprays fine, but you then have to manually pull the atomizer up for the next spray. Came out of the box like that and it wasn't a big enough deal to me to return it. - 120ml - $60

Mancera Red Tobacco - 120ml - 70$

Versace The Dreamer - 100ml - $25

Boss Bottled - 50ml - $25

Addons:

Polo EST 67 EDT 7.5/10ml - $5

Clive Christian No 1 Masculine around 2.5ml half of a 5ml decant - $10

Bentley Cologne for Men Intense - 100ml - 20$

CK All - 100ml - $10

One free with purchase upon request:

Jpg - Le Male Le Parfum 1-2ml

Samples, ~~2 Michael Maul Jet Black Intense, Michael Maul Ktoret Black Tie, Michael Maul Esquire the Cartoonist~~, Azzaro the Most Wanted Parfum, Stronger with You Intensely, and PDM Layton Exclusif

[https://photos.app.goo.gl/DLroFj1S8cgo5i6U6](https://urldefense.us/v3/__https:/photos.app.goo.gl/DLroFj1S8cgo5i6U6__;!!MWKTFZLPJvMV!cPw3ptconhO_wEbvwdpfViZnhGrvDaZh_2s5Xn3p8JZBNCH1ibrgllwGW-OUWSPp_k5WKws2LMb24YfOeiforus$)

Shipping: $7 flat

60$ or more = FREE shipping

PayPal G&S ONLY

COMMENT BEFORE PM

📦 Shipping: $7 flat

📦 60$ or more = FREE shipping

💳 PayPal G&S only

COMMENT BEFORE PM

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$87.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$42.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$67.00active
3 hours ago$42.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$67.00active
3 hours ago$77.00active
3 hours ago$32.00active
3 hours ago$32.00active
3 hours ago$12.00active
3 hours ago$17.00active
3 hours ago$27.00active
3 hours ago$17.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$60.00active
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$60.00active
3 hours ago$70.00active
3 hours ago$80.00sold
3 hours ago$47.00active
3 hours ago$12.00active
3 hours ago$17.00active
2 hours ago$87.00sold
2 hours ago$47.00sold
2 hours ago$42.00sold
2 hours ago$47.00sold
2 hours ago$67.00sold
2 hours ago$47.00sold
2 hours ago$67.00active
2 hours ago$77.00active
2 hours ago$12.00active
2 hours ago$17.00active
2 hours ago$12.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.