Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 hours ago by u/Xclonic · 13 comments

Chanel Superleggera, City Rhythm Tempo, Armani Code Parfum, Bvlgari Tygar & More

Listing photos

8 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~97 ml left

Camille Rochelle

Cognac Haze

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $63.92. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $63.92. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$62.00

$0.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~97 ml left

Dolce & Gabbana

Light Blue EDP

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $69.07. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $69.07. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$67.00

$0.69/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~90 ml left

Giorgio Armani

Code Parfum

partial bottle125 mlused

Full-bottle equivalent $93.06. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $93.06. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$67.00

$0.74/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~30 ml left

Arabian Oud

Sultani

partial bottle200 mlused

Full-bottle equivalent $413.33. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $413.33. That is 102% above the $205.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$62.00

$2.07/ml

72% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~75 ml left

Game of Spades

Wildcard

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $56.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $56.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$42.00

$0.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~45 ml left

City Rhythm

Tempo

soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $102.22. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $102.22. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$92.00

$2.04/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~27 ml left
soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $80.00. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $80.00. That is 14% above the $70.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$72.00

$2.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~90 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $146.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $146.67. That is 3% above the $142.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$132.00

$1.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Clearing out a few bottles from my collection! Prices and approximate levels below:

Camille Rochelle Cognac Haze - 97/100ml - $55

D&G Light Blue EDP - 97/100ml - $60 FP

~~City Rhythm Tempo - 45/50ml - $85~~

Armani Code Parfum - 90/125ml - $60

~~Bvlgari Tygar - 27/30ml - $65~~

Arabian Oud Sultani - 30/200ml - $55

~~Chanel Allure Homme Sport Superleggera - 90/100ml - $125~~

Game of Spades Wildcard - 75/100ml - $35 FP

Banadir 55 (Clive Christian Town & Country dupe) - 90% full - $40

Would be open to trade if the values match:

Bond no. 9 Lafayette Street

PDM Layton

Shipping: $7, or free on orders of $100 or more.

Please comment before sending a chat!

Paypal ff & zelle accepted.

https://imgur.com/a/ssuhrEu

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$62.00active
3 hours ago$67.00active
3 hours ago$92.00active
3 hours ago$67.00active
3 hours ago$72.00active
3 hours ago$62.00active
3 hours ago$132.00active
3 hours ago$42.00active
3 hours ago$72.00sold
3 hours ago$132.00sold
2 hours ago$92.00sold
2 hours ago$92.00active
2 hours ago$92.00sold

This seller asks for a comment on the post before messaging.