Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 hours ago by u/pelsfan19 · 15 comments

Help Me Fund My Japan Trip - Niche Sale

Listing photos

9 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Jarvis Francis Cabana Royale VegasAtelier Fragrances · Full · 50 ml$50.00$1.00/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlusedbottle only

$50.00

$1.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Snowy KhataSoulvent · Full · 50 ml$50.00$1.00/mlNo comps yet
Full

Soulvent

Snowy Khata

full bottle50 mlusedfull presentation

$50.00

$1.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Root Beer FloatMaison Chanceux · Full · 30 ml$50.00$1.67/mlNo comps yet
Full

Maison Chanceux

Root Beer Float

full bottle30 mlusedfull presentation

$50.00

$1.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Martha's VineyardCity Rhythm · sold · Partial · 50 ml · 80%$80.00$2.00/mlsold
~40 ml left
soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $100.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $100.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$2.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Gris Charnel EDPBDK Parfums · sold · Partial · 100 ml · 90%$115.00$1.28/mlsold
~90 ml left

BDK Parfums

Gris Charnel EDP

soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $127.78. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $127.78. That is 18% below the $155.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$115.00

$1.28/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
O’ChaNOMR · sold · Full · 30 ml$80.00$2.67/mlsold
Full
soldfull bottle30 mlusedfull presentation

$80.00

$2.67/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
RockstarTadhana · sold · Partial · 50 ml · 90%$100.00$2.22/mlsold
~45 ml left

Tadhana

Rockstar

soldpartial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $111.11. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $111.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$100.00

$2.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
AstreExalte · sold · Full · 50 ml$95.00$1.90/mlsold
Full

Exalte

Astre

soldfull bottle50 mlusedfull presentation

$95.00

$1.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Amberish Absolute IntensePolysnifferous · sold · Decant · 11 ml$15.00$1.36/mlsold
Full
solddecant11 mlused

$15.00

$1.36/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Help me get some spending money for my Japan trip pls!! Need these gone. Will ship next business day after purchase

CONUS Only. PayPal G&S

All prices are shipped

Only trades I will listen to are on the ISO list

Pics: [https://imgur.com/a/AbBULXL](https://imgur.com/a/AbBULXL)

~~City Rhythm Martha’s Vineyard 50ml Full Pres (\~80% Fill)~~ \- $80 SOLD

~~BDK Gris Charnel EDP 100ml Full Pres (\~90% Fill)~~ \- $115 SOLD

~~NOMR O’Cha 30ml Full Pres (worn twice), Thai Tea Fragrance~~ \- $80 SOLD

~~Tadhana Rockstar 50ml Bottle Only (\~90% Fill), Aquatic Mango~~ \- $100 SOLD

~~Astre Exalte 50ml Full Pres (worn three times)~~ \- $95 SOLD

Atelier Fragrances Jarvis Francis Cabana Royale Vegas 50ml Bottle Only (worn five times), Tropical Cocktail Fragrance w/ Pool Water Accord - $50

Soulvent Snowy Khata 50ml Full Pres (worn a few times), Fresh Cooling Fragrance w/ Snow Accord - $50

Chanceux Parfums Root Beer Float 30ml Full Pres (worn once) - $50

~~Polysnifferous Amberish Absolute Intense 11ml (worn once)~~ \- $15 Add-On Only SOLD

ISO: RDZ Parfums P fkn R House of Mammoth DinoS’mores Jusbox Carioca Heart Sora Dora Jany Dannam Chinese Caligraphy Lorenzo Pazzaglia Tropikalys Karma Lorenzo Pazzaglia Sugar Kisses

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$80.00active
3 hours ago$130.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$95.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$15.00active
2 hours ago$80.00sold
2 hours ago$80.00sold
2 hours ago$100.00sold
2 hours ago$95.00sold
2 hours ago$15.00active
2 hours ago$80.00active
2 hours ago$15.00active
2 hours ago$80.00sold
1 hour ago$115.00active
12 min ago$115.00sold
12 min ago$15.00sold

Asking about Snowy Khata 50 ml · $50