Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 hours ago by u/CoffeeFerret · 6 comments

Akro Bake 100ml, Akro travels, Wylde Ivy Halloween discovery set, Faeral Parfums, Lancome Idole, and more

Listing photos

34 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

BakeAkro · Full · 100 ml$86.00$0.86/ml23% above market
Full

Akro

Bake

full bottle100 mlnew open boxbottle only

$86.00

$0.86/ml

23% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
SmileAkro · Full · 10 ml$26.00$2.60/mlNo comps yet
Full

Akro

Smile

full bottle10 mlusedbottle only

$26.00

$2.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
RiseAkro · Full · 10 ml$26.00$2.60/mlNo comps yet
Full

Akro

Rise

full bottle10 mlusedbottle only

$26.00

$2.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau Duelle-inspired fragranceAndromeda's Moon · Full · 15 ml$16.00$1.07/mlNo comps yet
Full
full bottle15 mlused

$16.00

$1.07/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SpunkFaeral Parfums · Full · 15 ml$41.00$2.73/mlNo comps yet
Full

Faeral Parfums

Spunk

full bottle15 mlusedbottle box

$41.00

$2.73/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Salt MineFor Strange Women · Full · 5 ml$36.00$7.20/mlNo comps yet
Full

For Strange Women

Salt Mine

full bottle5 mlusedbottle box

$36.00

$7.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Idôle EDTLancôme · Full · 10 ml$28.00$2.80/mlNo comps yet
Full

Lancôme

Idôle EDT

full bottle10 mlusedbottle only

$28.00

$2.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Idôle ParfumLancôme · Full · 10 ml$28.00$2.80/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlusedbottle only

$28.00

$2.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Countess BathorySiren Song Elixirs · Full · 10 ml$16.00$1.60/mlNo comps yet
Full

Siren Song Elixirs

Countess Bathory

full bottle10 mlused

$16.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vanilla SkySkylar · Full · 10 ml$16.00$1.60/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlused

$16.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Very Sexy NightVictoria's Secret · Full · 7 ml$16.00$2.29/mlNo comps yet
Full

Victoria's Secret

Very Sexy Night

full bottle7 mlusedbottle box

$16.00

$2.29/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
InfuseAkro · Sample · 1.5 ml$10.00$6.67/mlNo comps yet
Full

Akro

Infuse

sample1.5 mlused

$10.00

$6.67/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Plum Spray PaintBOHOBOCO · Sample · 2 ml$13.00$6.50/mlNo comps yet
Full
sample2 mlusedbottle box

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Nice BergamoteEssential Parfums · Sample · 2 ml$11.00$5.50/mlNo comps yet
Full

Essential Parfums

Nice Bergamote

sample2 mlnew open boxbottle box

$11.00

$5.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Osmanthus AbsoluEssential Parfums · Decant · 10 ml$19.00$1.90/mlNo comps yet
Full

Essential Parfums

Osmanthus Absolu

decant10 mlused

$19.00

$1.90/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Kupala and Gnome EDPFantome · Sample · 1.5 ml$13.00$8.67/mlNo comps yet
Full
sample1.5 mlused

$13.00

$8.67/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TerraJijide · Sample · 2 ml$11.00$5.50/mlNo comps yet
Full

Jijide

Terra

sample2 mlusedbottle box

$11.00

$5.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Pour ReverMaison Violet · Sample · 1 ml$10.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Violet

Pour Rever

sample1 mlnew open box

$10.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Replica Lazy Sunday MorningMaison Margiela · Sample · 2 ml$10.00$5.00/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$10.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Carnival of SoulsMarissa Zappas · Sample · 1.5 ml$10.00$6.67/mlNo comps yet
Full

Marissa Zappas

Carnival of Souls

sample1.5 mlused

$10.00

$6.67/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
TaipeiOne Day · Sample · 1 ml$10.00$10.00/mlNo comps yet
Full

One Day

Taipei

sample1 mlused

$10.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Somebody WoodPhlur · Sample · 2 ml$10.00$5.00/mlNo comps yet
Full
sample2 mlusedbottle box

$10.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
BorealisPineward · Sample · 1.8 ml$11.00$6.11/mlNo comps yet
Full

Pineward

Borealis

sample1.8 mlused

$11.00

$6.11/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
HayridePineward · Sample · 1.8 ml$11.00$6.11/mlNo comps yet
Full

Pineward

Hayride

sample1.8 mlused

$11.00

$6.11/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Jaipur ChantSana Jardin · Sample · 2 ml · 90%$10.00$5.56/mlNo comps yet
~2 ml left

Sana Jardin

Jaipur Chant

sample2 mlused

$10.00

$5.56/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Revolution de la FleurSana Jardin · Sample · 2 ml$10.00$5.00/mlNo comps yet
Full
sample2 ml

$10.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
CabanillaSorce · Sample · 1 ml$10.00$10.00/mlNo comps yet
Full
sample1 mlused

$10.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Gothic IncenseThe Different Company · Sample · 1 ml$10.00$10.00/mlNo comps yet
Full

The Different Company

Gothic Incense

sample1 mlused

$10.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Louis XV 1722 RoseXerjoff · Sample · 2 ml$11.00$5.50/mlNo comps yet
Full
sample2 mlnew open boxbottle box

$11.00

$5.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Blood SquibBlack Phoenix Alchemy Lab · Full · 5 ml$31.00$6.20/mlNo comps yet
Full

Black Phoenix Alchemy Lab

Blood Squib

full bottle5 mlused

$31.00

$6.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
London SmokeBlack Phoenix Alchemy Lab · Full · 5 ml$41.00$8.20/mlNo comps yet
Full

Black Phoenix Alchemy Lab

London Smoke

full bottle5 mlused

$41.00

$8.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mulled Cider OudBlack Phoenix Alchemy Lab · Full · 5 ml$36.00$7.20/mlNo comps yet
Full

Black Phoenix Alchemy Lab

Mulled Cider Oud

full bottle5 mlused

$36.00

$7.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rose Moon 2023Black Phoenix Alchemy Lab · Full · 5 ml$34.00$6.80/mlNo comps yet
Full

Black Phoenix Alchemy Lab

Rose Moon 2023

full bottle5 mlused

$34.00

$6.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Strawberry BonbonBlack Phoenix Alchemy Lab · Full · 5 ml$34.00$6.80/mlNo comps yet
Full

Black Phoenix Alchemy Lab

Strawberry Bonbon

full bottle5 mlused

$34.00

$6.80/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Help me afford my fragrance habit and take some of these off my hands!

ConUS only, Payment by Paypal G&S - if you cover the 3% fee it's appreciated but it's not required. Shipping is $6

Minimum $15 order before shipping, thank you

Everything listed here was obtained directly from the perfume house or Luckyscent or Ministry of Scent unless otherwise noted

[Imgur image post](https://imgur.com/a/sEXaAee)

Please note I've had some recent issues with imgur so if anything is not showing up correctly please let me know and I'll make sure the photo gets reuploaded!

\*\*Discovery sets:\*\*

Versatile Paris discovery box - each vial is 1ml dabber vial of perfume oil tested a handful of times, at least 50% remains of each so plenty to try, comes with box - $15

~~Ranger Station both discovery sets (New Favorites and Bestsellers the original line ups so you get Tobacco + Musk, Oud Ranch, Daisy, Yippee Ki Yay, Leather + Pine, Speak Easy, High Horse, Oakmoss, Sandalwood + Bergamot, Santalum, Jordan's Perfume, Two Trick Pony) - each one sprayed 2-3x, comes with 1 container, half of them no longer have their box -~~ $40

Wylde Ivy lot of samples - Jack's Hollow discovery set with EDPs, Ren Faire discovery set with EDPs, all of them are 2.5ml sprayed 3 times. Sprayer on Ginger + Ember is bum and just dribbles. Also 1.5ml perfume oil of The Black Cat tested once. Has a misprint label that says The Number and then has a picture of a black cat. - $45

\*\*Bottles and travel sizes:\*\*

Akro Bake 100ml new no box - $80

Akro Smile 10ml no box sprayed twice - $20

Akro Rise 10ml no box sprayed once - $20

Andromeda's Moon 15ml inspired by Eau Duelle used once - $10

faeral parfums spunk 15ml bottle in box, sprayed 2x - $35

For Strange Women 5ml Salt Mine perfume oil - tested 1x, still in box - $30

Lancome Idole L'eau de Toilette 10ml travel spray, sprayed once no box $22

Lancome Idole L'eau de Parfum 10ml travel spray, sprayed once no box $22

Siren Song Elixirs Countess Bathory 10ml roll on tested twice - $10

Skylar Vanilla Sky 10ml roll on EDP - used once - $10

Victoria's Secret Very Sexy Night travel 7ml spray in box, sprayed once - $10

\*\*Decants/Samples:\*\*

Akro Infuse 1.5ml sample sprayed once - $4

Andromeda's Moon sample lot all 5ml tested once - Cry Baby, Afternoon Delight, Rabbit, L'eau Papier, Tobacco Honey - $15

Bjork and Berries sample lot - you get two 2ml nomad samples new in box, a 1.5ml botanist sample new in box and a 1.5ml mareld sample new in box - $20

Bohoboco Plum Spray Paint 2ml sample in box, sprayed twice (official sample) - $7

Cardinal Scents sample lot (all 1ml EDP spray decants from Sucrerie Decants) - Midnight Laundry, Blue Collar, Girl Crush, Rewind Button, Pop Astrology - $17

Cirrus Parfums - Set of three 2ml samples (each sprayed 2x) in Maravilla, Sybarite, and Parakeet - $12

Essential Parfums Nice Bergamote official carded 2ml sample, new - $5

Essential Parfums Osmanthus Absolu 10ml decant (from reputable decanter in this community) - sprayed 3 times - $13

Fantome Kupala 1.5ml EDP and 1ml Gnome perfume oil both tested once - $7

Jijide Terra official 2ml carded sample sprayed twice - $5

Maison Violet 1ml dabber sample of Pour Rever new $4

MM Replica Lazy Sunday Morning 2ml decant in 3ml spray bottle - $4

Marissa Zappas Carnival of Souls 1.5ml spray decant sprayed twice - $4

Neil Morris sample lot - all 2ml tested once - A Darker Rain, Shimmering, Summoning, City Rain - $12

One Day Taipei 1ml spray decant sprayed twice - $4

Phlur Somebody Wood 2ml official sample in box, sprayed twice - $4

Pineward Borealis 2026 - 1.8ml sample sprayed twice - $5

Pineward Hayride 2026 - 1.8ml sample sprayed twice - $5

Poesie x 2 1.15ml perfume oil samples in Villa Diodati new - $5

Private Mood sample lot - 2ml official carded samples in Berrylicious, So Vanilla and Cotton Candy all sprayed 2-3x - $13

Sana Jardin official 2ml sample Jaipur Chant sprayed 2x - $4

Sana Jardin official 2ml sample Revolution de la Fleur - $4

Scentseum - Set of 3 1ml spray decants from Luckyscent. Each one sprayed 2x. Scents include Douche Vanille, Peau Song Eau de Ambroxide and Chamasigogalae - $9

Scents by Arri - 5ml spray in Ube Shake, sample spray in Cereal Killa, sample spray in ILY So Matcha. I am not sure if the sample sprays are 1.5ml or 2ml. Each of these have been sprayed twice. - $10

Scents of Wood sample lot - all 2ml dropper vials from them, all tested once - Strength in Santal, Hinoki in Hinoki, Sequoia in Rye, Praline in Maple and Joshua in Glow - $20

Sorce Cabanilla 1ml spray decant from Sucrerie Decants sprayed twice - $4

The Different Company Gothic Incense 1ml spray sample sprayed twice - $4

Xerjoff Louis XV 1722 Rose 2ml sample new in box (official sample) - $5

\*\*5ml Black Phoenix Alchemy Lab perfume oil bottles (all tested once):\*\*

Blood Squib - $25

London Smoke - $35

Mulled Cider Oud - $30

Rose Moon 2023 - $28

Strawberry Bonbon - $28

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 hours ago$86.00active
2 hours ago$26.00active
2 hours ago$26.00active
2 hours ago$16.00active
2 hours ago$41.00active
2 hours ago$36.00active
2 hours ago$28.00active
2 hours ago$16.00active
2 hours ago$16.00active
2 hours ago$16.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$13.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$19.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$10.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$31.00active
2 hours ago$41.00active
2 hours ago$36.00active
2 hours ago$34.00active
2 hours ago$34.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$11.00active
2 hours ago$28.00active
46 min ago$28.00active
46 min ago$13.00active
46 min ago$11.00active
46 min ago$11.00active

Asking about Salt Mine 5 ml · $36