Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 hours ago by u/Smellemental · 9 comments

A bunch of niche & artisan items for swap/sale!

Listing photos

116 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Black Hole ElixirElixir Attars · Partial · 15 ml · 93%$180.00$12.86/mlNo comps yet
~14 ml left

Elixir Attars

Black Hole Elixir

partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $192.86. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $192.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$180.00

$12.86/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Agar Fougere ElixirElixir Attars · Partial · 15 ml · 97%$180.00$12.41/mlNo comps yet
~15 ml left

Elixir Attars

Agar Fougere Elixir

partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $186.21. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $186.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$180.00

$12.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Maqha Al Sharq ElixirElixir Attars · Partial · 15 ml · 90%$125.00$9.26/mlNo comps yet
~14 ml left
partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $138.89. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $138.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$9.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eap (έαρ 16)Ys-Uzac · Partial · 10 ml · 75%$80.00$10.67/mlNo comps yet
~8 ml left
partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $106.67. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $106.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$10.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lights and ShadowsYs-Uzac · Partial · 10 ml · 95%$75.00$7.89/mlNo comps yet
~10 ml left
partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $78.95. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $78.95. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$7.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ambre BleueYs-Uzac · Full · 10 ml$65.00$6.50/mlNo comps yet
Full
full bottle10 ml

$65.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sacre du PrintempsYs-Uzac · Full · 10 ml$65.00$6.50/mlNo comps yet
Full
full bottle10 ml

$65.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SilexYs-Uzac · Full · 10 ml$100.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Ys-Uzac

Silex

full bottle10 ml

$100.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Minuit CélesteYs-Uzac · Full · 10 ml$100.00$10.00/mlNo comps yet
Full
full bottle10 ml

$100.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AdamekuDi Ser · Full · 33 ml$200.00$6.06/ml13% under market
Full

Di Ser

Adameku

full bottle33 mlused

$200.00

$6.06/ml

13% under retail · medium confidence

Retail $230.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Tabac MystiqueKatana · Full · 30 ml$175.00$5.83/mlNo comps yet
Full
full bottle30 mlused

$175.00

$5.83/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Javanese CoffeeUCCA · Full · 25 ml$200.00$8.00/mlNo comps yet
Full
full bottle25 mlused

$200.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SODMallo · Partial · 30 ml · 17%$80.00$16.00/mlNo comps yet
~5 ml left

Mallo

SOD

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $480.00. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $480.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$16.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
FougeristeAngelos Créations Olfactives · Partial · 30 ml$175.00$5.93/ml6% under market
~30 ml left

Angelos Créations Olfactives

Fougeriste

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $177.97. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $177.97. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$175.00

$5.93/ml

6% under retail · medium confidence

Retail $190.00

Message about this bottle
Report a parsing error
MemBogue · Partial · 50 ml · 94%$200.00$4.26/mlNo comps yet
~47 ml left

Bogue

Mem

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $212.77. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $212.77. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$200.00

$4.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
LinfaAdamo · Partial · 50 ml$180.00$3.67/mlNo comps yet
~49 ml left

Adamo

Linfa

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $183.67. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $183.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$180.00

$3.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
BokaZelen · Decant · 10 ml$50.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Zelen

Boka

decant10 ml

$50.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Thé TeaOlfiction · Full · 15 ml$70.00$4.67/ml7% under market
Full

Olfiction

Thé Tea

full bottle15 mlused

$70.00

$4.67/ml

7% under retail · medium confidence

Retail $75.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Le MittiAreej Le Doré · Partial · 48 ml · 83%$55.00$1.38/mlNo comps yet
~40 ml left

Areej Le Doré

Le Mitti

partial bottle48 mlused

Full-bottle equivalent $66.00. At this partial’s price per remaining ml, 48 ml would cost about $66.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$1.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AnbarDixit & Zak · Partial · 100 ml · 95%$160.00$1.68/mlNo comps yet
~95 ml left

Dixit & Zak

Anbar

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $168.42. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $168.42. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$160.00

$1.68/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L’Oud MarinMaksim · Partial · 9 ml · 94%$80.00$9.41/ml6% under market
~9 ml left
partial bottle9 mlused

Full-bottle equivalent $84.71. At this partial’s price per remaining ml, 9 ml would cost about $84.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$9.41/ml

6% under retail · medium confidence

Retail $90.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Bestia SacraMaksim · Partial · 9 ml · 89%$50.00$6.25/ml6% under market
~8 ml left
partial bottle9 mlused

Full-bottle equivalent $56.25. At this partial’s price per remaining ml, 9 ml would cost about $56.25. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$6.25/ml

6% under retail · medium confidence

Retail $60.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Arabian JasmineAmer Perfumes · Partial · 50 ml · 84%$150.00$3.57/mlNo comps yet
~42 ml left

Amer Perfumes

Arabian Jasmine

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $178.57. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $178.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$150.00

$3.57/ml

Not enough comps yet

Street $220.00

Message about this bottle
Report a parsing error
VanuliaAmer Perfumes · Full · 50 ml$180.00$3.60/mlNo comps yet
Full

Amer Perfumes

Vanulia

full bottle50 mlused

$180.00

$3.60/ml

Not enough comps yet

Street $235.00

Message about this bottle
Report a parsing error
PerennialAmer Perfumes · Partial · 50 ml · 80%$110.00$2.75/mlNo comps yet
~40 ml left

Amer Perfumes

Perennial

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $137.50. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $137.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$2.75/ml

Not enough comps yet

Street $170.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Tobacco Body OudAl Qurashi · Partial · 100 ml · 90%$100.00$1.11/mlNo comps yet
~90 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $111.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $111.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$100.00

$1.11/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Caramel PowderAl Qurashi · Partial · 90 ml$100.00$1.14/mlNo comps yet
~88 ml left

Al Qurashi

Caramel Powder

partial bottle90 mlused

Full-bottle equivalent $102.27. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $102.27. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$100.00

$1.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
O’ChaNOMR · Partial · 30 ml · 50%$70.00$4.67/mlNo comps yet
~15 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $140.00. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $140.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$70.00

$4.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Piano Tuner 2024Pomare's Stolen Perfume · Partial · 50 ml$170.00$3.43/mlNo comps yet
~50 ml left

Pomare's Stolen Perfume

Piano Tuner 2024

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $171.72. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $171.72. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$170.00

$3.43/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
RadiusChris Rusak · Full · 30 ml$150.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Chris Rusak

Radius

full bottle30 mlused

$150.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Blood CedarSoivohle · Full · 10 ml$60.00$6.00/mlNo comps yet
Full

Soivohle

Blood Cedar

full bottle10 mlused

$60.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vintage Calcutta ExtraitSoivohle · Partial · 10 ml · 95%$120.00$12.63/mlNo comps yet
~10 ml left
partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $126.32. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $126.32. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$120.00

$12.63/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Olympic AmberOlympic Orchids · Full · 15 ml$30.00$2.00/mlNo comps yet
Full

Olympic Orchids

Olympic Amber

full bottle15 mlused

$30.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Green Tea ProfumoLa Via del Profumo · Partial · 5.5 ml · 91%$35.00$7.00/mlNo comps yet
~5 ml left

La Via del Profumo

Green Tea Profumo

partial bottle5.5 mlused

Full-bottle equivalent $38.50. At this partial’s price per remaining ml, 5.5 ml would cost about $38.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$7.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sweater StoriesGather · Full · 5 ml$40.00$8.00/mlNo comps yet
Full
full bottle5 mlused

$40.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
BondedRogue Perfumery · Partial · 75 ml · 92%$125.00$1.81/ml13% under market
~69 ml left

Rogue Perfumery

Bonded

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $135.87. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $135.87. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$1.81/ml

13% under retail · medium confidence

Retail $156.00

Message about this bottle
Report a parsing error
Chypre-SiamRogue Perfumery · Partial · 75 ml · 89%$120.00$1.79/ml14% under market
~67 ml left

Rogue Perfumery

Chypre-Siam

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $134.33. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $134.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$120.00

$1.79/ml

14% under retail · medium confidence

Retail $156.00

Message about this bottle
Report a parsing error
La SerenissimaStatik · Full · 12 ml$40.00$3.33/mlNo comps yet
Full
full bottle12 mlused

$40.00

$3.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cherry NoireStatik · Full · 12 ml$40.00$3.33/mlNo comps yet
Full
full bottle12 mlused

$40.00

$3.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Gratiot League SquareChatillon Lux · Full · 60 ml$70.00$1.17/mlNo comps yet
Full
full bottle60 mlused

$70.00

$1.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
TreacheryOlfactive · Partial · 15 ml · 93%$65.00$4.64/mlNo comps yet
~14 ml left

Olfactive

Treachery

partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $69.64. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $69.64. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$4.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L’Etranger Limited EditionLVNEA · Full · 15 ml$90.00$6.00/mlNo comps yet
Full
full bottle15 mlused

$90.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Babylon Rose Limited EditionLVNEA · Partial · 30 ml · 97%$170.00$5.86/mlNo comps yet
~29 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $175.86. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $175.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$170.00

$5.86/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de FlorideLVNEA · Full · 50 ml$80.00$1.60/mlNo comps yet
Full
full bottle50 mlused

$80.00

$1.60/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
VanitasLVNEA · Full · 15 ml$90.00$6.00/mlNo comps yet
Full

LVNEA

Vanitas

full bottle15 mlused

$90.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MalaHenny Faire Co. · Full · 30 ml$50.00$1.67/mlNo comps yet
Full

Henny Faire Co.

Mala

full bottle30 mlused

$50.00

$1.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ParadiseTime is Essence · Partial · 30 ml · 97%$40.00$1.38/mlNo comps yet
~29 ml left

Time is Essence

Paradise

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $41.38. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $41.38. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$1.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau d’OielletTime is Essence · Partial · 30 ml · 97%$40.00$1.38/mlNo comps yet
~29 ml left

Time is Essence

Eau d’Oiellet

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $41.38. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $41.38. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$1.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pomme d’AmourTime is Essence · Partial · 30 ml$40.00$1.36/mlNo comps yet
~30 ml left

Time is Essence

Pomme d’Amour

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $40.68. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $40.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$1.36/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Animal ÉpicéPictura Fragrans · Partial · 8 ml · 63%$25.00$5.00/mlNo comps yet
~5 ml left

Pictura Fragrans

Animal Épicé

partial bottle8 mlused

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 8 ml would cost about $40.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$25.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AquelarrePictura Fragrans · Partial · 8 ml · 88%$35.00$5.00/mlNo comps yet
~7 ml left

Pictura Fragrans

Aquelarre

partial bottle8 mlused

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 8 ml would cost about $40.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Champs DélaiséePictura Fragrans · Partial · 8 ml · 88%$35.00$5.00/mlNo comps yet
~7 ml left

Pictura Fragrans

Champs Délaisée

partial bottle8 mlused

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 8 ml would cost about $40.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pinyon Pine ManJeffrey Dame · Full · 100 ml$55.00$0.55/mlNo comps yet
Full

Jeffrey Dame

Pinyon Pine Man

full bottle100 mlused

$55.00

$0.55/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ChileheadJeffrey Dame · Partial · 100 ml · 96%$90.00$0.94/mlNo comps yet
~96 ml left

Jeffrey Dame

Chilehead

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $93.75. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $93.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$90.00

$0.94/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SingularityJeffrey Dame · Partial · 50 ml · 92%$90.00$1.96/mlNo comps yet
~46 ml left

Jeffrey Dame

Singularity

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $97.83. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $97.83. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$90.00

$1.96/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pineapple MuskJeffrey Dame · Full · 100 ml · 95%$55.00$0.58/mlNo comps yet
~95 ml left

Jeffrey Dame

Pineapple Musk

full bottle100 mlused

$55.00

$0.58/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Joshua Tree EDPDSH Perfumes · Full · 30 ml$65.00$2.17/mlNo comps yet
Full

DSH Perfumes

Joshua Tree EDP

full bottle30 ml

$65.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Seve de Pin EDPDSH Perfumes · Full · 30 ml$65.00$2.17/mlNo comps yet
Full

DSH Perfumes

Seve de Pin EDP

full bottle30 ml

$65.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Encens de Noël One-Off EDPDSH Perfumes · Full · 30 ml · 97%$70.00$2.41/mlNo comps yet
~29 ml left
full bottle30 mlused

$70.00

$2.41/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SFX-TREEmeDSH Perfumes · Full · 5 ml$30.00$6.00/mlNo comps yet
Full

DSH Perfumes

SFX-TREEme

full bottle5 ml

$30.00

$6.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Black Ambergris EDPDSH Perfumes · Full · 30 ml$65.00$2.17/mlNo comps yet
Full
full bottle30 ml

$65.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Veracruz Gardens EDPDSH Perfumes · Full · 30 ml$65.00$2.17/mlNo comps yet
Full
full bottle30 ml

$65.00

$2.17/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Atomic Age Bay Rum EDPPhoenix Artisan Accoutrements · Full · 30 ml$45.00$1.53/mlNo comps yet
~30 ml left

Phoenix Artisan Accoutrements

Atomic Age Bay Rum EDP

full bottle30 mlused

$45.00

$1.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sangre de Drago EDPPhoenix Artisan Accoutrements · Full · 30 ml$45.00$1.50/mlNo comps yet
Full

Phoenix Artisan Accoutrements

Sangre de Drago EDP

full bottle30 ml

$45.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spiced AmberDarren Alan Perfumes · Partial · 10 ml · 70%$30.00$4.29/mlNo comps yet
~7 ml left

Darren Alan Perfumes

Spiced Amber

partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $42.86. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $42.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$4.29/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Muguet de MaiDarren Alan Perfumes · Full · 10 ml · 90%$35.00$3.89/mlNo comps yet
~9 ml left

Darren Alan Perfumes

Muguet de Mai

full bottle10 mlused

$35.00

$3.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vrai VioletteDarren Alan Perfumes · Full · 10 ml · 95%$35.00$3.68/mlNo comps yet
~10 ml left

Darren Alan Perfumes

Vrai Violette

full bottle10 mlused

$35.00

$3.68/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Fleur de TerreDarren Alan Perfumes · Full · 10 ml · 90%$35.00$3.89/mlNo comps yet
~9 ml left

Darren Alan Perfumes

Fleur de Terre

full bottle10 mlused

$35.00

$3.89/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Butterfly BushDarren Alan Perfumes · Full · 10 ml$35.00$3.50/mlNo comps yet
Full

Darren Alan Perfumes

Butterfly Bush

full bottle10 ml

$35.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KrampusArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Krampus

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Black DeathArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Black Death

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
YggdrasilArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Yggdrasil

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Her SeaArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Her Sea

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Reunited with the PackArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Reunited with the Pack

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Rogue MonkArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Rogue Monk

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Daydreams of TreesArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Daydreams of Trees

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MetztliArcana Wildcraft · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Arcana Wildcraft

Metztli

full bottle10 ml

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tabac DoréBortnikoff · Full · 97%$110.00No comps yet

Bortnikoff

Tabac Doré

full bottleused

$110.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
IncenseSultan Pasha · Full$185.00No comps yet
Full

Sultan Pasha

Incense

full bottle

$185.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Kangii AttarKyaraZen · Full · 3 ml$90.00$30.00/mlNo comps yet
Full

KyaraZen

Kangii Attar

full bottle3 ml

$90.00

$30.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Southern MagnoliaRising Phoenix · Full$50.00No comps yet
Full

Rising Phoenix

Southern Magnolia

full bottle

$50.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Safari Body MuskAl Qurashi · Full · 6 ml$50.00$8.33/mlNo comps yet
Full
full bottle6 ml

$50.00

$8.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Deer MuskAl Qurashi · Full · 3 ml$50.00$16.67/mlNo comps yet
Full

Al Qurashi

Deer Musk

full bottle3 ml

$50.00

$16.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sensation MuskAl Qurashi · Full · 6 ml$90.00$15.25/mlNo comps yet
~6 ml left

Al Qurashi

Sensation Musk

full bottle6 mlused

$90.00

$15.25/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Istanbul RosesAl Qurashi · Full · 3 ml$40.00$13.33/mlNo comps yet
Full

Al Qurashi

Istanbul Roses

full bottle3 ml

$40.00

$13.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ghadir BlendAl Qurashi · Full · 6 ml$80.00$13.33/mlNo comps yet
Full

Al Qurashi

Ghadir Blend

full bottle6 ml

$80.00

$13.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Al Khitam MuskAl Qurashi · Full · 6 ml$30.00$5.00/mlNo comps yet
Full

Al Qurashi

Al Khitam Musk

full bottle6 ml

$30.00

$5.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Nebras BlendAl Qurashi · Full · 12 ml$100.00$8.33/mlNo comps yet
Full

Al Qurashi

Nebras Blend

full bottle12 ml

$100.00

$8.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sheikh Al FaransiMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$30.00$15.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Sheikh Al Faransi

sample2 ml

$30.00

$15.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Imperial AmbergrisMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$45.00$22.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Imperial Ambergris

sample2 ml

$45.00

$22.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Le CorsaireMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$45.00$22.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Le Corsaire

sample2 ml

$45.00

$22.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
BaghdadMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Baghdad

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Amber Al QudsMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$40.00$20.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Amber Al Quds

sample2 ml

$40.00

$20.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Ambre de VersaillesMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Ambre de Versailles

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Ambre NoirMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Ambre Noir

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oud GothamMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Oud Gotham

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oud Al FaresMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$30.00$15.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Oud Al Fares

sample2 ml

$30.00

$15.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oudh & CoffeeMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Oudh & Coffee

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Oudh & BakhoorMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Oudh & Bakhoor

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
White Oud SignatureMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

White Oud Signature

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Savanna AsiliMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Savanna Asili

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Attar OmaniMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Attar Omani

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Trocadero GardensMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Trocadero Gardens

sample2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Parisian MuskMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Parisian Musk

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Imperial MuskMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Imperial Musk

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Malikat SabaMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Malikat Saba

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Habibi Come to DubaiMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Habibi Come to Dubai

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
HayatiMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Hayati

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
NedjmaMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Nedjma

sample2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
SuzanneMaison Anthony Marmin · Sample · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Maison Anthony Marmin

Suzanne

sample2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Carved Oud ParfumThameen · Full · 100 ml$180.00$1.84/mlNo comps yet
~98 ml left
full bottle100 mlused

$180.00

$1.84/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Shanghai LilyTom Ford · Decant · 15 ml · 90%$75.00$5.56/mlNo comps yet
~14 ml left
decant15 mlused

$75.00

$5.56/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Shalimar EDPGuerlain · Full · 100 ml$95.00$0.98/mlNo comps yet
~97 ml left

Guerlain

Shalimar EDP

full bottle100 mlused

$95.00

$0.98/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
XJ 1861 ZefiroXerjoff · Full · 100 ml · 96%$100.00$1.04/mlNo comps yet
~96 ml left
full bottle100 mlused

$100.00

$1.04/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AkhetatenPrissana · sold · Partial · 30 ml$160.00$5.42/mlsold
~30 ml left

Prissana

Akhetaten

soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $162.71. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $162.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$160.00

$5.42/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Good ShepherdPhronema · sold · Partial · 30 ml · 93%$170.00$6.07/mlsold
~28 ml left
soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $182.14. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $182.14. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$170.00

$6.07/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Howdy folks, have some nice bottles & attars I’m looking to sell or trade for similar niche/artisan items! A few samples from my collection included in each package. Tv may occasionally be slightly more than asking price, prices include US shipping but international can be done at buyer’s risk. Bundle deals available, feel free to ask me anything. Cheers!

Photos: [https://imgur.com/a/07roww3](https://imgur.com/a/07roww3)

Main ISO Low level Ensar/Jinkoh/Agar Aura/Yaaseen oils/attars Some TRNPs Nephrite Elixir Amphora Exotica hehe Oud Monarch Attar Casablanca or First Cut from St. Clair Any other interesting niche/artisan items!

Asking prices 🛳️ (US):

Elixir Attars Black Hole 14/15mL $180 Agar Fougere 14.5/15mL $180 Maqha Al Sharq 13.5/15mL $125

Ys-Uzac 10mLs Eap (έαρ 16) 7.5/10mL $80 Lights and Shadows 9.5/10mL $75 Ambre Bleue $65 Sacre du Printemps $65 Silex $100 Minuit Céleste $100

Adameku Di Ser 33/33mL $200 Tabac Mystique Katana 30/30mL $175 Javanese Coffee UCCA 25/25mL $200 (Cap sits comfortably but not snugly) Akhetaten Prissana 29.5/30mL $160 \*Traded SOD Mallo \~5/30mL $80

Fougeriste Angelos 29.5/30mL $175 Mem Bogue 47/50mL $200

Linfa Adame 49/50mL $180 Boka Zelen 10mL decant $50 Thé Tea Olfiction 15/15mL $70

Le Mitti Areej 40/48mL $55 Anbar Dixit & Zak 95/100mL $160 L’Oud Marin Maksim 8.5/9mL $80 Bestia Sacra Maksim 8/9mL $50

Amer Perfumes Arabian Jasmine 42/50mL $150 Vanulia 50/50mL $180 Perennial 40/50mL $110

Tobacco Body Oud Abdul Samad Al Qurashi 90/100mL $100 Caramel Powder ASAQ 88/90mL $100 O’Cha NOMR 15/30mL $70

Piano Tuner 2024 Pomare’s 49.5/50mL $170 The Good Shepherd Phronema 28/30mL $170 \*Sold Radius Chris Rusak 30/30mL $150

Blood Cedar Soivohle 10/10mL $60 Vintage Calcutta Extrait Soivohle 9.5/10mL $120 Olympic Amber Olympic Orchids 15/15mL $30 Green Tea La Via del Profumo 5/5.5mL $35 Sweater Stories Gather 5/5mL $40

Bonded Rogue 69/75mL $125 Chypre-Siam Rogue 67/75mL $120 (Both for $220) La Serenissima Statik 12/12mL $40 Cherry Noire Statik 12/12mL $40 (Both for $70) Gratiot League Square Chatillon Lux 60/60mL $70 (discont.) Treachery Maher Olfactive 14/15mL $65

Lvneas L’Etranger Limited Edition 15/15mL $90 Babylon Rose Limited Edition 29/30mL $170 Eau de Floride 50/50mL $80 Vanitas 15/15mL $90

Mala Henny Faire Co. 30/30mL $50 Paradise Time is Essence 29/30mL $40 Eau d’Oiellet TiE 29/30mL $40 Pomme d’Amour TiE 29.5/30mL $40 (All three for $100)

Pictura Fragrans 8mLs Animal Épicé 5/8mL $25 Aquelarre 7/8mL $35 Champs Délaisée 7/8mL $35

Jeffrey Dames Pinyon Pine Man 100/100mL $55 Chilehead 96/100mL $90 Singularity Jeffrey Dame 46/50mL $90 Pineapple Musk Jeffrey Dame 95/100mL $55

DSHs (EdPs save for SFX) Joshua Tree 30/30mL $65 Seve de Pin 30/30mL $65 Encens de Noël One-Off 29/30mL $70 SFX-TREEme Oil 5/5mL $30 Black Ambergris 30/30mL $65 Veracruz Gardens 30/30mL $65

Phoenix Artisan Accoutrements Atomic Age Bay Rum EdP 29.5/30mL $45 Sangre de Drago EdP 30/30mL $45 Both for $80

Darren Alan Perfumes Spiced Amber 7/10mL $30 Muguet de Mai 9/10mL $35 Vrai Violette 9.5/10mL $35 Fleur de Terre 9/10mL $35 Butterfly Bush 10/10mL $35

Arcana Wildcraft 10mLs levels in photos, $25 for 1, $45 for 2 Krampus Black Death Yggdrasil Her Sea Reunited with the Pack Rogue Monk Daydreams of Trees Metztli

Attars

Tabac Doré Bortnikoff 2.9/3g $110 Incense Sultan Pasha 3g $185 Kangii Attar KyaraZen 3mL $90 Southern Magnolia Rising Phoenix 1g $50 Lavender Côte d’Azur 1g $30 Umami Crema Sandalwood Oil 1g $60

Abdul Samad Al Qurashi Safari Body Musk 6mL $50 Deer Musk 3mL $50 Sensation Musk 5.9/6mL $90 Istanbul Roses 3mL $40 Ghadir Blend 6mL $80 Al Khitam Musk 6mL $30 Nebras Blend 12mL $100

Maison Anthony Marmin 2mL Voyages (prefer not to sell $15 & $20 ones on their own) Sheikh Al Faransi $30 Imperial Ambergris $45 Le Corsaire $45 Baghdad $25 Amber Al Quds $40 Ambre de Versailles $25 Ambre Noir $20

Oud Gotham $25 Oud Al Fares $30 Oudh & Coffee $25 Oudh & Bakhoor $15 White Oud Signature $20 Savanna Asili $15

Attar Omani $25 Trocadero Gardens $25 Parisian Musk $15 Imperial Musk $20 Malikat Saba $15 Habibi Come to Dubai $20 Hayati $20 Nedjma $15 Suzanne $20

And lastly, a few designer pieces! Carved Oud Thameen 98/100mL $180 Shanghai Lily Tom Ford (Decant) 13.5/15mL $75 Shalimar EdP Guerlain 97/100mL $95 XJ 1861 Zefiro Xerjoff 96/100mL $100

Thanks for looking 🤙

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 hours ago$180.00active
3 hours ago$180.00active
3 hours ago$125.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$75.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$200.00active
3 hours ago$175.00active
3 hours ago$200.00active
3 hours ago$160.00sold
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$175.00active
3 hours ago$200.00active
3 hours ago$180.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$70.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$160.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$150.00active
3 hours ago$180.00active
3 hours ago$110.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$70.00active
3 hours ago$170.00active
3 hours ago$170.00sold
3 hours ago$150.00active
3 hours ago$60.00active
3 hours ago$120.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$125.00active
3 hours ago$120.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$70.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$170.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$55.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$70.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$65.00active
3 hours ago$45.00active
3 hours ago$45.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$35.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$110.00active
3 hours ago$185.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$50.00active
3 hours ago$90.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$80.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$100.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$45.00active
3 hours ago$45.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$40.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$30.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$25.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$15.00active
3 hours ago$20.00active
3 hours ago$180.00active
3 hours ago$75.00active
3 hours ago$95.00active
3 hours ago$100.00active

Asking about Lights and Shadows 10 ml · $75