Arquiste
L'Etrog Acqua
“Arquiste L'Etrog Acqua 100ml, new in slightly damaged box — $140”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Arquiste
“Arquiste L'Etrog Acqua 100ml, new in slightly damaged box — $140”
Lorenzo Pazzaglia
“Lorenzo Pazzaglia Adam & Eve’s Dress 28ml 95% — 60$”
Tiffany & Co.
Full-bottle equivalent $353.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $353.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Tiffany for Men Sport 100ml, 75% — $265”
L'Artisan Parfumeur
Full-bottle equivalent $125.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $125.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“L’Artisan Parfumeur Mure et Musc Extreme (vintage) 100ml, 60% — $75”
$120.00
$0.96/ml
17% under market · 1 comp · low confidence
Message about this bottle$145.00
$1.16/ml
21% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCartier
Full-bottle equivalent $128.57. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $128.57. That is 29% above the $100.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“Cartier Must de Cartier Parfum 50ml 70% — $90”
Balmain
Full-bottle equivalent $117.65. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $117.65. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Balmain Ivoire EDT 100ml 85% — $100”
Ralph Lauren
Full-bottle equivalent $111.76. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $111.76. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Ralph Lauren Safari Pour Femme EDT 50ml 85% — $95”
Karl Lagerfeld
Full-bottle equivalent $125.00. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $125.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Lagerfeld Chloe EDT 60ml 80% — $100”
Gucci
Full-bottle equivalent $111.11. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $111.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Gucci Premiere 75ml, 90% — $100”
Narciso Rodriguez
“Narciso EDT original black cube- has small chip in corner) 95% — $50”
Giorgio Armani
Full-bottle equivalent $160.00. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $160.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Armani Code Absolu Parfum 60ml 75% — $120”
Bvlgari
Full-bottle equivalent $111.11. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $111.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Bvlgari Goldea EDP 90ml 90% (note that gold foil has rubbed off sides and collar) — $100”
Hermes
Full-bottle equivalent $58.82. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $58.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Hermes Twilly EDP 50ml 85% — $50”
$20.00
$2.00/ml
41% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$22.00
$2.20/ml
32% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
$90.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$115.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$40.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$155.00
$1.55/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
D.S. & Durga
Full-bottle equivalent $112.50. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $112.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“DS&DURGA Mississippi Medicine 50ml 40% (VERY LEAKY SPRAYER!)— 45$”
$45.00
$2.25/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
$75.00
$0.75/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Zadig & Voltaire
Full-bottle equivalent $32.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $32.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“Vibes of Freedom 100ml, 85% — $28”
$28.00
$0.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Zadig & Voltaire
Full-bottle equivalent $25.00. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $25.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“This Is Love 30ml, 80% — $20”
$20.00
$0.83/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Hi everyone, continuing my last sale with a bunch of new additions! Mostly clearing out pieces from my personal collection, with more Kilians and lots of vintage deals.
PAYMENT & SHIPPING PayPal F&F or Venmo (G&S available on request). Free shipping on orders over $40. Additional insurance available on request — I pack carefully and ship properly, but I'm not responsible for lost or stolen packages without a claim. Happy to provide more detailed photos on request.
TRADES Open to trades — most interested in artisanal/artistic niche over luxury or designer, but I'll hear out any offers. ISO: Folie à Plusieurs, Ormonde Jayne, Jorum Studio, Bogue, Chapel Factory, Bianchi, Naomi Goodsir, Heeley, Hiram Green, Sarah Baker, Pictura, Pigmentarium, and most incense or oud scents.
PICTURES [https://imgur.com/a/2lbEsUN](https://imgur.com/a/2lbEsUN)
KILIAN ~~Vodka OTR 80% w/box — $90~~ SOLD ~~Sacred Wood 80% w/ deluxe coffret — $115~~ SOLD ~~Black Phantom 15% — $40 SOLD~~ ~~Imperial Tea — 100ml refill, original formula — $155~~SOLD Straight to Heaven Musk and Oud special Blend 2021 95% w/box— $175
OTHER NICHE ~~DS&DURGA Mississippi Medicine 50ml 40% (VERY LEAKY SPRAYER!)— 45$~~ Arquiste L'Etrog Acqua 100ml, new in slightly damaged box — $140 ~~M. Micallef Emir 100ml — $75~~ Terenzi Laudano Nero 80% — $50 Lorenzo Pazzaglia Adam & Eve’s Dress 28ml 95% — 60$
VINTAGE & DISCONTINUED Tiffany for Men Sport 100ml, 75% — $265 L’Artisan Parfumeur Mure et Musc Extreme (vintage) 100ml, 60% — $75 Dolce & Gabbana Pour Homme EDT 125ml (Germany) — $120 Dolce & Gabbana Pour Homme EDT 125ml (Italy) — $145 Cartier Must de Cartier Parfum 50ml 70% — $90 Balmain Ivoire EDT 100ml 85% — $100
Ralph Lauren Safari Pour Femme EDT 50ml 85% — $95 Lagerfeld Chloe EDT 60ml 80% — $100 Gucci Premiere 75ml, 90% — $100 Narciso EDT original black cube- has small chip in corner) 95% — $50 Armani Code Absolu Parfum 60ml 75% — $120 Bvlgari Goldea EDP 90ml 90% (note that gold foil has rubbed off sides and collar) — $100
HERMES Hermes Twilly EDP 50ml 85% — $50
Zadig & Voltaire ~~Vibes of Freedom 100ml, 85% — $28~~ ~~This Is Love 30ml, 80% — $20~~
DECANTS (Add-on or 40$ minimum) ANTI Bast 5ml $20 Comme des Garcons Incense Avignon 5ml 15$ Comme des Garcons Incense Jaisalmer 5ml 15$ Ormonde Elixir 10ml $22 Ormonde Man 10ml $20 Ormonde Montobaco 10ml $20 5ml 14$
DS&DURGA Amber Kiso 10ml $20 Big Sur Eucalyptus 10ml $20 Rum Bay Rum 10ml $22 Cowgirl Grass 10ml $22 Steamed Rainbow 10ml $22 MIssissippi Medicine 10ml $28
FREEBIES W/PURCHASE Sisley Eau de Soir — very low partial 10% Hawthorne Play — Spicy and Aromatic Lattafa Qaed Lattafa The Kingdom Rasasi Qasamat Rasana Zara True Amore Efva Atling Kaboom — 40% Derek Lam Rain Day Drakkar Noir Crabtree & Evelyn Sonoma Valley — 50% LOTS MORE upon request if you give me an idea of what you're after
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Big Sur Eucalyptus 10 ml · $20