Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 16 hours ago by u/RstyKnfe · 3 comments

Rsty's Bottle Declutter 10-2-26 + Sample Bundle

Listing photos

6 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~99 ml left
full bottle100 mlusedfull presentation

$295.00

$2.98/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Full
full bottle200 mlusedbottle only

$175.00

$0.88/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~100 ml left

Escentric Molecules

Molecule 03

full bottle100 mlusedfull presentation

$62.00

$0.62/ml

13% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~73 ml left

Banana Republic

Metal Rain EDP

full bottle75 mlusedfull presentation

$17.00

$0.23/ml

13% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~198 ml left

Dolce & Gabbana

Light Blue Pour Femme

full bottle200 mlusedfull presentation

$65.00

$0.33/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left

Lattafa

Khamrah

full bottle100 mlusedbottle only

$17.00

$0.17/ml

15% under market · 5 comps · medium confidence

MSRP $49.99 · 66% under · Street $31.32

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/QbNCVzs](https://imgur.com/a/QbNCVzs) (see fill levels in photos) (and happy to provide an updated timestamp)

Prioritizing multi-bottle purchases. Free Shipping above $100 total, otherwise +$7 for shipping. CONUS only.

**Bottles:**

**Zegna La Panoramica** (2026 hidden gem, pine, lavendar, vetiver. mature, earthy, impressive, gentlemanly) \~99/100ml full pres - $295

**Chanel Les Exclusifs Eau de Cologne** (IMO, the classiest fresh EDC fragrance.) 200ml full, tester, no pres, slight scratch on front label (see images) - $175

**Escentric Molecules Molecule 03** (Single note of Vetiveryl Acetate. A tamed and soft green vetiver, nothing like the smoky grass smell sometimes associated with vetiver. Fun for layering experimentation!). Test sprays only \~99.8/100ml full pres - $55

**Banana Republic** **Metal Rain** (actually smells very similar to vintage 2015 SMW)\~73/75ml full pres - $10

**Dolce & Gabbana** **Light Blue Pour Femme** (very unisex light lemony apple summer scent) \~198/200ml full pres - $58

**Lattafa Khamrah** 99/100ml no pres - $10

\------------------------------------------------------------------------------

**Sample Bundle** \- $55 shipped as bundle ($90 raw total):

Black lines show levels. All partial 2ml atomizer bottles except for Kerosnee, Chanel, Le Labo, and Hacivat X.

* John Varvatos Castiero $4 * Xerjoff Mefisto $3 * Kerosene Blackmail $4 * YSL Saharienne $5 * PDM Sedley $3 * Amouage Timber $5 * Acqua Di Gio EDP Intense $3 * Halfeti Leather $5 * MFK Aqua Universalis $5 * MFK Masculin Pluriel $4 * Initio Magnetic Blend #7 $3 * Nishane Hacivat X $2 * Le Labo Bergamote 22 (official) $5 * Chanel Sycomore (official) $6 * ATH Gin Sling (official) $6 * Diptyque Philosykos (official) $5 * Ex Nihilo Lust in Paradise Extrait (official) $8 * Ex Nihilo Gold Immortals EDP (official) $7 * Tom Ford Taormina Orange (official) $7 * Tom Ford Taormina Orange (official) $7

PayPal FF, Venmo, or Zelle accepted. Items ship Monday at the earliest.

**Must comment on post** ***prior*** **to DMing. Buyers will be served in the order in which comments were left, not initial DM.**

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

16 hours ago$302.00active
16 hours ago$182.00active
16 hours ago$62.00active
16 hours ago$17.00active
16 hours ago$65.00active
16 hours ago$17.00active
16 hours ago$11.00active
16 hours ago$10.00active
16 hours ago$11.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$11.00active
16 hours ago$9.00active
16 hours ago$10.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$12.00active
16 hours ago$15.00active
16 hours ago$14.00active
16 hours ago$10.00active
16 hours ago$13.00active
16 hours ago$13.00active
16 hours ago$14.00active
16 hours ago$10.00active
12 hours ago$295.00active
12 hours ago$175.00active

Asking about Light Blue Pour Femme 200 ml · $65