Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 23 hours ago by u/LittleIntroduction55 · 1 comment

PRE-VACATION SALE & BUNDLE DEAL, Dries Van Noten, Maison d'Etto, Rubini

4 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~49 ml left
full bottle50 mlusedfull presentation

$140.00

$2.86/ml

12% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~57 ml left

Maison d'Etto

Macanudo

full bottle60 mlusedfull presentation

$210.00

$3.68/ml

12% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~90 ml left

Dries Van Noten

Bitter Splash

full bottle100 mlusedbottle only

$210.00

$2.33/ml

19% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~170 ml left

Dries Van Noten

Mystic Moss

partial bottle200 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $235.29. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $235.29. That is about the same as the $231.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$200.00

$1.18/ml

5% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

**✨ BUNDLE DEAL:** Purchase any **2 bottles** and receive **3% off your total + one (1) FREE official Dries Van Noten sample** of your choice: *Camomille Satin, Soie Malaquais, Bitter Splash, or Rock the Myrrh.*

***Take the whole lot for $700 and all official DVN samples***

Open to trades that match TV for **Amouage** Fragrances only!

* Rubini Fundamental full pres 49ml/50ml =$140 * Maison d'Etto Macanudo full pres 57ml/60ml =$210 * Dries Van Noten Bitter Splash *bottle only* 90ml/100ml =$210 * Dries Van Noten Mystic Moss *bottle only* 170ml/200ml*=*$200

\*\*\*[FIXED IMAGES IF ABOVE LINKS DO NOT WORK](https://ibb.co/album/XVyWky)\*\*\*

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

23 hours ago$140.00active
23 hours ago$210.00active
23 hours ago$210.00active
23 hours ago$200.00active

Deals happen on Reddit with u/LittleIntroduction55.