Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 1 day ago by u/luca_hunter_official · 9 comments

DECLUTTER RANDOM NICHE and other weird stuff too

Listing photos

20 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

DouleurBogue · Partial · 50 ml · 80%$195.00$4.88/mlNo comps yet
~40 ml left

Bogue

Douleur

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $243.75. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $243.75. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$195.00

$4.88/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Afrika OlifantNishane · Partial · 50 ml · 90%$160.00$3.56/mlNo comps yet
~45 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $177.78. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $177.78. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$160.00

$3.56/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Corpus EquusNaomi Goodsir · Partial · 50 ml · 80%$140.00$3.50/mlNo comps yet
~40 ml left

Naomi Goodsir

Corpus Equus

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $175.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $175.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$140.00

$3.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AbiyatArabian Oud · Partial · 100 ml · 50%$100.00$2.00/mlNo comps yet
~50 ml left

Arabian Oud

Abiyat

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $200.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $200.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$100.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Well Dressed Werewolf (Studio Juice)D.S. & Durga · Partial · 50 ml · 65%$125.00$3.85/mlNo comps yet
~33 ml left
partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $192.31. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $192.31. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$3.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
L'Homme EDTVersace · Partial · 100 ml · 95%$50.00$0.53/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $52.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.63. That is 139% above the $22.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$50.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KorsMichael Kors · Partial · 100 ml$190.00$1.94/mlNo comps yet
~98 ml left

Michael Kors

Kors

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $193.88. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $193.88. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$190.00

$1.94/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
The Abandoned MansionImaginary Authors · Partial · 50 ml$90.00$1.84/mlNo comps yet
~49 ml left

Imaginary Authors

The Abandoned Mansion

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $91.84. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $91.84. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$90.00

$1.84/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eau de Gucci and Pour HommeGucci · Bundle$30.00No comps yet
bundle

$30.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
RomanceRalph Lauren · Full · 7 ml$30.00$4.29/mlNo comps yet
Full

Ralph Lauren

Romance

full bottle7 mlfull presentation

$30.00

$4.29/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
5th AveElizabeth Arden · Full · 10 ml$20.00$2.00/mlNo comps yet
Full

Elizabeth Arden

5th Ave

full bottle10 ml

$20.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
EternityCalvin Klein · Full · 15 ml$30.00$2.00/mlNo comps yet
Full

Calvin Klein

Eternity

full bottle15 ml

$30.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
CiaraRevlon · Full$30.00No comps yet
Full

Revlon

Ciara

full bottle

$30.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Paris EDTYves Saint Laurent · Full · 7.5 ml$35.00$4.67/mlNo comps yet
Full

Yves Saint Laurent

Paris EDT

full bottle7.5 ml

$35.00

$4.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dulce Vanilla CologneCoty · Full · 15 ml$30.00$2.00/mlNo comps yet
Full
full bottle15 ml

$30.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
FantasqueLouis Feraud · Partial · 50 ml · 50%$50.00$2.00/mlNo comps yet
~25 ml left

Louis Feraud

Fantasque

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $100.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $100.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pure TurquoiseRalph Lauren · Partial · 40 ml · 70%$45.00$1.61/mlNo comps yet
~28 ml left

Ralph Lauren

Pure Turquoise

partial bottle40 mlused

Full-bottle equivalent $64.29. At this partial’s price per remaining ml, 40 ml would cost about $64.29. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$1.61/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AttractionLancôme · Partial · 30 ml · 50%$40.00$2.67/mlNo comps yet
~15 ml left

Lancôme

Attraction

partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $80.00. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $80.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$2.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AftershaveAramis · Full · 60 ml$60.00$1.00/mlNo comps yet
Full
full bottle60 ml

$60.00

$1.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lady in RedDK USA · Partial · 15 ml · 50%$20.00$2.67/mlNo comps yet
~8 ml left
partial bottle15 mlused

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 15 ml would cost about $40.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$2.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

FREE SHIPPING TO CONTIG 48 IMGUR LINK AT BOTTOM INCLUDES RANDOM NICHE SAMPLE AND HERES WHAT WE GOT MY LITTLE HYENA KISSERS:

Bogue Douleur (v.1 2019) 80% full, includes box, 50ml $195

Nishane Afrika Olifant (v. Cape Town) 90% full, idk about box, I gotta look, 50ml $160

Naomi Goodsir Corpus Equus, 80% full, no box, 50ml $140

Arabian Oud ABIYAT, 50% full, includes box, 100ml $100

DS and Durga Well Dressed Werewolf, includes box, 50ml, 65% full $125

Versace L’Homme (2023 formula) no box, 100ml, 95% full $50

Kors by Michael Kors, no box, 100ml, 98% full $190

Imaginary Authors The Abandoned Mansion, 50ml, 98% full, $90

Make an offer on these weird vintage ones:

Eau de Gucci concentrated and Gucci pour homme splashes $30

Ralph Lauren Romance with box, 7ml splash $30

Elizabeth Arden 5th Ave, 10ml $20

Calvin Klein Eternity 15ml vaporizer $30

Givenchy EDT splash $35

Ciara vintage wax seal bottle $30

YSL EDT “Paris” splash bottle, 7.5ml $35

Dulce Vanilla Spray Cologne, Coty, 15ml $30

Louis Feraud Fantasque, 50% full, with box, 50ml $50

Ralph Lauren Pure Turquoise 40ml, 70% full $45

Lancôme Attraction, 30ml, 50% full $40

Aramis Aftershave, 2fl oz $60

CIE Vintage Splash, FULL $45

DK USA, Lady in Red, half full, 15ml $20

[https://imgur.com/a/wOoahXv](https://imgur.com/a/wOoahXv)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

1 day ago$140.00active
1 day ago$100.00active
1 day ago$125.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$190.00active
1 day ago$90.00active
1 day ago$160.00active
1 day ago$195.00active
1 day ago$195.00active
1 day ago$160.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$20.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$35.00active
1 day ago$30.00active
1 day ago$50.00active
1 day ago$45.00active
1 day ago$40.00active
1 day ago$60.00active
1 day ago$20.00active

Asking about L'Homme EDT 100 ml · $50