Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/xLale · 8 comments

TF Lost cherry, SA Essence of Casablanca, Hermes Un jardin en mediterrane

Listing photos

8 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~94 ml left
full bottle100 mlusedfull presentation

$71.00

$0.76/ml

5% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
~44 ml left
partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $40.91. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $40.91. That is 8% above the $38.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$36.00

$0.82/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

French Avenue

Obsidian

full bottle100 mlusedfull presentation

$31.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

French Avenue

Vulcan Sable

full bottle100 mlusedbottle only

$31.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Maison Alhambra

Opulence Leather

full bottle100 mlusedbottle only

$21.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~93 ml left

Maison Asrar

Legacy

full bottle100 mlusedbottle only

$36.00

$0.39/ml

10% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Tom Ford

Lost Cherry

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$191.00

$1.91/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Full
solddecantusedbottle only

$31.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Ships from Florida, Paypal F&F, Paypal G&S available but buyer pays the fee. Add $6 for shipping. Bottle only unless specified

https://imgur.com/a/wts-woo-NGyg6Uu

~~Tom ford lost cherry 100ml full pres - test sprayed 185~~ TRADED

~~Creed Aventus cologne decant see pic for level - 25~~

SA Essence of Casablanca 100ml full pres - test sprayed 65

Hermes Un jardin de mediterrane 44/50ml - 30

French Avenue Obsidian 100ml full press test sprays only - 25

French Avenue Vulcan Sable 100ml test sprays only - 25

Maison Alhambra Opulence leather 100ml test sprays only - 15

Maison Asrar Legacy 100ml pretty full 90-95% - 30

ISO partials of the following:

Dior Homme Intense ~~Guerlain decants~~

https://imgur.com/a/wts-woo-NGyg6Uu

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$191.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$71.00active
2 days ago$36.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$31.00active
2 days ago$21.00active
2 days ago$36.00active
2 days ago$191.00sold
2 days ago$31.00sold

Deals happen on Reddit with u/xLale.