Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/FreshScent11 · 5 comments

Argos, Byredo Absolu, Ex Nihilo, discontinued Frederic Malle, Guerlain, Loumari, LV, SHL

Listing photos

11 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Pallas AtheneArgos · Partial · 100 ml$159.00$1.64/mlNo comps yet
~97 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $163.92. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $163.92. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$159.00

$1.64/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Perseus Triumphant EDPArgos · Full · 100 ml$219.00$2.19/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlnew open boxfull presentation

$219.00

$2.19/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Oud VendomeEx Nihilo · Partial · 100 ml$249.00$2.54/mlNo comps yet
~98 ml left

Ex Nihilo

Oud Vendome

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $254.08. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $254.08. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$249.00

$2.54/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Une RoseFrederic Malle · Partial · 100 ml · 75%$229.00$3.05/mlNo comps yet
~75 ml left

Frederic Malle

Une Rose

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $305.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $305.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$229.00

$3.05/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cherry OudGuerlain · Partial · 100 ml · 95%$349.00$3.67/mlNo comps yet
~95 ml left

Guerlain

Cherry Oud

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $367.37. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $367.37. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$349.00

$3.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Spiritueuse Double VanilleGuerlain · Partial · 100 ml · 75%$329.00$4.39/mlNo comps yet
~75 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $438.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $438.67. That is 13% above the $387.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$329.00

$4.39/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
MaydenLoumari · Partial · 100 ml$229.00$2.31/mlNo comps yet
~99 ml left

Loumari

Mayden

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $231.31. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $231.31. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$229.00

$2.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SajaLoumari · Partial · 100 ml$229.00$2.31/mlNo comps yet
~99 ml left

Loumari

Saja

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $231.31. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $231.31. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$229.00

$2.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Fantasmagory ExtraitLouis Vuitton · Full · 100 ml$575.00$5.75/mlNo comps yet
Full
full bottle100 mlusedfull presentation

$575.00

$5.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
God of FireStephane Humbert Lucas · Partial · 94%$160.00No comps yet

Stephane Humbert Lucas

God of Fire

partial bottleusedfull presentation

$160.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mojave Ghost AbsoluByredo · sold · Partial · 100 ml · 10%$55.00$5.50/mlsold
~10 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $550.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $550.00. That is 85% above the $297.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$55.00

$5.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Please check pics for levels and let me know if you have any questions. No trades today please. Thank you for looking!

\----

Free shipping CONUS w/insurance included.

\----

\* Argos Pallas Athene - 97/100mL, bottle only - $159

\* Argos Perseus Trumphant - 100mL, BNIB - ~~$229~~ **$219**

~~\* Byredo Mojave Ghost Absolu - 10/100mL, bottle only - ~~62~~ **$55**~~

\* Ex Nihilo Oud Vendome - 98/100mL, bottle only - $249

\* Frederic Malle Une Rose (discontinued) - 75/100mL, full pres - $229

\* Guerlain Cherry Oud - 95/100mL, bottle only - $349

\* Guerlain Spiritueuse Double Vanille - 75/100mL, bottle only

\- $329

\* Loumari Mayden - 99/100mL, full pres - $229

\* Loumari Saja - 99/100mL, full pres - $229

\* LV Fantasmagory - 100/100mL, full pres - $575

\* SHL God of Fire - 47/50, full pres - $160

\----

Images: https://imgur.com/a/vpDHcuI

\----

Accepting Zelle / Paypal F&F / Venmo

Also accepting credit cards & AfterPay (added 6% fee)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$159.00active
2 days ago$229.00active
2 days ago$219.00active
2 days ago$62.00active
2 days ago$55.00active
2 days ago$249.00active
2 days ago$229.00active
2 days ago$349.00active
2 days ago$329.00active
2 days ago$229.00active
2 days ago$229.00active
2 days ago$575.00active
2 days ago$160.00active
2 hours ago$55.00sold

Asking about Saja 100 ml · $229