Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/Superb_Crow_1425 · 5 comments

Decluttering sale - proceeds go towards FUMED Expo ATL for indie pickups to bring back!

Listing photos

25 bottles in this post · 4 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Life of the Party5 Sens · Full · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle box

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dirty RiceBorn to Stand Out · Full · 10 ml$42.00$4.20/mlNo comps yet
Full

Born to Stand Out

Dirty Rice

full bottle10 mlbottle box

$42.00

$4.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Vanilla RiceEllis Brooklyn · Full · 10 ml$34.00$3.40/mlNo comps yet
Full

Ellis Brooklyn

Vanilla Rice

full bottle10 mlbottle box

$34.00

$3.40/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lust for SunJuliette Has a Gun · Full · 10 ml$29.00$2.90/mlNo comps yet
Full

Juliette Has a Gun

Lust for Sun

full bottle10 mlbottle box

$29.00

$2.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Le Beau Paradise GardenJean Paul Gaultier · Full · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full

Jean Paul Gaultier

Le Beau Paradise Garden

full bottle10 mlbottle box

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
SweetheartLoveShackFancy · Full · 10 ml$25.00$2.50/mlNo comps yet
Full

LoveShackFancy

Sweetheart

full bottle10 mlbottle box

$25.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bubble BathMaison Margiela · Full · 10 ml$33.00$3.30/mlNo comps yet
Full

Maison Margiela

Bubble Bath

full bottle10 mlbottle box

$33.00

$3.30/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Crème de ClementineNEST New York · Full · 10 ml$29.00$2.90/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle box

$29.00

$2.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Dreams StarlightCoach · Full · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle only

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Be DeliciousDKNY · Full · 10 ml$27.00$2.70/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle only

$27.00

$2.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Chérie Je T'aimeKate Spade · Full · 10 ml$15.00$1.50/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle only

$15.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
My Happy Lily of the BeachClinique · Full · 10 ml$37.00$3.70/mlNo comps yet
Full
full bottle10 mlbottle only

$37.00

$3.70/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
CleopatraTocca · Sample$20.00No comps yet
sample

$20.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
LoveVera Wang · Sample$15.00No comps yet

Vera Wang

Love

sample

$15.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Dylan PurpleVersace · Sample$15.00No comps yet
sample

$15.00

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
L'Eau d'Issey Intense PivoineIssey Miyake · Full · 50 ml$27.00$0.54/mlNo comps yet
Full
full bottle50 ml

$27.00

$0.54/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sensual Vanilla EDPMaison Alhambra · Full · 80 ml$25.00$0.31/mlNo comps yet
Full

Maison Alhambra

Sensual Vanilla EDP

full bottle80 mlbottle box

$25.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Pink LilyOscar de la Renta · Full · 60 ml$107.00$1.78/mlNo comps yet
Full

Oscar de la Renta

Pink Lily

full bottle60 ml

$107.00

$1.78/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Divine MoonTory Burch · Full · 50 ml$57.00$1.14/mlNo comps yet
Full

Tory Burch

Divine Moon

full bottle50 mlbottle box

$57.00

$1.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Bright Crystal AbsoluVersace · Full · 50 ml$57.00$1.14/mlNo comps yet
Full
full bottle50 ml

$57.00

$1.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eros Pour Femme EDTVersace · Full · 50 ml$57.00$1.14/mlNo comps yet
Full
full bottle50 ml

$57.00

$1.14/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mochi MilkDedCool · sold · Full · 10 ml$27.00$2.70/mlsold
Full

DedCool

Mochi Milk

soldfull bottle10 mlbottle box

$27.00

$2.70/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Wedding Silk Santal 36Kayali · sold · Full · 10 ml$29.00$2.90/mlsold
Full
soldfull bottle10 mlbottle box

$29.00

$2.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Midnight OrchardOctavia Morgan · sold · Full · 10 ml$37.00$3.70/mlsold
Full

Octavia Morgan

Midnight Orchard

soldfull bottle10 mlbottle box

$37.00

$3.70/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Latte + NectarMichael Malul · sold · Full · 100 ml$52.00$0.52/mlsold
Full

Michael Malul

Latte + Nectar

soldfull bottle100 mlbottle box

$52.00

$0.52/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

**SALE -** Take **15%** **off** all orders! Tons of bottles to destash! Minis, travels, bigger bottles of various houses (mostly fem/unisex), as well as samples/decants.

\*\***Freebies** with every order!\*\*

**CONUS** \- $7 shipping or **free** if over $60 - USPS Hazmat from NC. PayPal or Venmo accepted. I try to ship out the next day after payment received; however, I will definitely ship out by the second business day.

Pictures in link: [Pics of declutter items](https://imgur.com/a/travels-minis-fbs-samples-decants-sdXGmpO) Fill lines shown as best as possible; if additional pictures desired, just ask. Some pictures show items that have previously sold. Refer to the list below for what is still available.

**TRAVEL SIZE 10 mL w/box** 5 Sens Life of the Party $20 Born to Stand Out Dirty Rice $35 SOLD ~~DedCool Mochi Milk $20~~ Ellis Brooklyn Vanilla Rice $27 JHAG Lust for Sun $22 JPG Le BEAU Paradise Garden $20 SOLD ~~Kayali The Wedding Silk Santal 36 $22~~ LoveShackFancy Sweetheart $18 Maison Margiela Replica Bubble Bath $26 Nest Créme de Clementine $22 SOLD ~~Octavia Morgan Midnight Orchard $30~~ \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_ **TRAVEL SIZE 10 mL - no box** Coach Dreams - Starlight $20 DKNY Be Delicious $20 Kate Spade Cherie je'taime $8 Clinique My Happy - Lily of the Beach $30 \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_ **DISCOVERY SETS** DIME (5 scents) $17 Lake & Skye (5 scents) $23 \_\_\_\_\_\_\_\_\_ **MINIS (dabbers - box pictured if included)** Tocca Cleopatra $13 Vera Wang Love $8 Versace Dylan Purple $8 \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_ **FULL SIZE** Issey Miyake L'eau d'Issey Intense Pivoine 1.6 oz/50 mL $20 Maison Alhambra Sensual Vanilla EDP 2.7 oz/80 mL (includes box) $18 SOLD ~~Michael Malul Latte + Nectar 3.4 oz/100 mL (includes box) $45~~ Oscar de la Renta Pink Lily (2006 - discontinued) 2 oz/60 mL $100 Tory Burch Divine Moon 1.7 oz/50 mL (includes box) $50 Versace Bright Crystal Absolu 1.7 oz/50 mL $50 Versace Eros Pour Femme EDT 1.7 oz/50 mL $50

Lots of samples too! Lattafa, Ki-Oku, Fugazzi, Khadlaj, Dries van Noten, The Merchant of Venice, and more - see spreadsheet for list. Link to Google sheets: [Google sheets](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pwbG-w4TOdeCP_UfGfRS2LbMU97Cqw9FoMR9n3XZnfg/edit?gid=0#gid=0)

\*\*\*\*\*\*\* Freshly-made decants are also available - see Sheet 1 for current decanting inventory.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$27.00active
2 days ago$42.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$34.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$33.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$37.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$37.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$52.00active
2 days ago$107.00active
2 days ago$57.00active
2 days ago$57.00active
2 days ago$57.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$22.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$22.00active
2 days ago$18.00active
2 days ago$26.00active
2 days ago$22.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$13.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$8.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$18.00active
2 days ago$45.00active
2 days ago$100.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$42.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$34.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$33.00active
2 days ago$29.00active
2 days ago$37.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$37.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$27.00active
2 days ago$25.00active
2 days ago$52.00active
2 days ago$107.00active
2 days ago$57.00active
2 days ago$57.00active
2 days ago$57.00active
1 day ago$27.00sold
1 day ago$29.00sold
1 day ago$37.00sold
1 day ago$52.00sold

Asking about Divine Moon 50 ml · $57