Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/counterstrikenewbie · 9 comments

Christian Dior Cologne Royale, Bond No 9 Andy Warhol Lexington Avenue, Creed 2005 Original Vetiver, Mancera Cederat Bois, Tonka Cola, Argos Triumph of bacchus

Listing photos

6 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~80 ml left
partial bottle120 mlused

Full-bottle equivalent $45.00. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $45.00. That is 44% below the $80.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$30.00

$0.38/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~70 ml left

Mancera

Tonka Cola

partial bottle120 mlused

Full-bottle equivalent $85.71. At this partial’s price per remaining ml, 120 ml would cost about $85.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.71/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~200 ml left
partial bottle250 mlused

Full-bottle equivalent $437.50. At this partial’s price per remaining ml, 250 ml would cost about $437.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$350.00

$1.75/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~49 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $255.10. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $255.10. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$250.00

$5.10/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~65 ml left
partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $253.85. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $253.85. That is 75% above the $145.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$220.00

$3.38/ml

11% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~70 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $178.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $178.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$125.00

$1.79/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

#

All prices are shipped. Shipping is CONUS. PayPal F&F or zelle. Please check photos through, or ask for more photos. (Switched to Android so photos maybe more saturated then before)

Buy all 3 for for $200 {

ARGOS:

Triumph of bacchus \~70/100ml $125 (SOLD)

MANCERA:

Cedar Boise \~80/120ml $30

Tonka Cola \~70/120ml $50

}

CHRISTIAN DIOR: Cologne Royale \[8G01A1\] \~200ml/250ml, $350

BOND NO 9: Andy Warhol Lexington Avenue \[3500\] 49ml/50ml, $250

CREED: 2005 Original Vetiver \[AK1T05\] 65ml/75ml, $220

Mancera: [https://imgur.com/a/Rsycf6v](https://imgur.com/a/Rsycf6v)

Dior: [https://imgur.com/a/8DYvKyO](https://imgur.com/a/8DYvKyO)

Argos: [https://imgur.com/a/s2NYLNo](https://imgur.com/a/s2NYLNo)

Bond No 9: [https://imgur.com/a/3nWfnjC](https://imgur.com/a/3nWfnjC)

creed: [https://imgur.com/a/XG6uRKp](https://imgur.com/a/XG6uRKp)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$125.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$350.00active
2 days ago$250.00active
2 days ago$220.00active
1 day ago$125.00sold

Asking about Cedrat Boise 120 ml · $30