Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 2 days ago by u/emptyshoe7 · 3 comments

Declutter - Polo, Versace

Listing photos

5 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~120 ml left

Ralph Lauren

Purple Label

partial bottle125 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $78.13. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $78.13. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$0.63/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~95 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $52.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$0.53/ml

36% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~85 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $52.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.94. That is 32% above the $40.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$45.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~75 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $37.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $37.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$28.00

$0.37/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~119 ml left
soldpartial bottle125 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $57.87. At this partial’s price per remaining ml, 125 ml would cost about $57.87. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$0.46/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Clearing out a few bottles that aren’t getting enough wear. See photos for exact fill levels.

Willing to trade multiple for: BDK Gris Charnel Extrait, Le Labo Another 13, Parisian Musc, House of Cosmo Polaris, Vibrato

[https://imgur.com/a/EzSx5Iu](https://imgur.com/a/EzSx5Iu)

\*\*Ralph Lauren Purple Label\*\* FP — 125 mL, \\\~120 mL remaining — \*\*$75\*\*

\*\*Ralph Lauren Ralph’s Club Parfum\*\* BO — 100 mL, \\\~95 mL remaining — \*\*$50\*\*

\*\*❌❌ SOLD Issey Miyake L’Eau d’Issey Pour Homme Vetiver\*\* BO — 100 mL, \\\~75 mL remaining — \*\*$28\*\*

\*\*Versace Eros Flame EDP\*\* BO — 100 mL, \\\~85 mL remaining — \*\*$45\*\*

\*\*❌❌ SOLD Ralph Lauren Polo Deep Blue Parfum\*\* BO — 125 mL, \\\~95% remaining — \*\*$55\*\*

\*\*Bundle remaining: 3 for $150 shipped\*\*

Prices shipped CONUS. PayPal F&F or buyer adds G&S fee.

Please comment before chat/PM.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$75.00active
2 days ago$50.00active
2 days ago$28.00sold
2 days ago$45.00active
2 days ago$55.00sold

This seller asks for a comment on the post before messaging.