Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Armaf|Club de Nuit Blue Iconic|$25|”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Armaf|Club de Nuit Blue Iconic|$25|”
Full-bottle equivalent $30.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.53. That is 53% above the $20.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“|Armaf|Club de Nuit Milestone|$22|”
Lalique
Full-bottle equivalent $30.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Lalique|Lalique Pour Homme (Lion)|$22|”
Lattafa
Full-bottle equivalent $26.32. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $26.32. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Lattafa|Qaa'ed Intense|$18|”
Maison Alhambra
Full-bottle equivalent $24.21. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $24.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Maison Alhambra|Salvo Intense|$16|”
Armaf
Full-bottle equivalent $24.21. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $24.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Armaf|Legesi Homme|$16|”
Armaf
Full-bottle equivalent $23.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $23.16. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Armaf|Tres Nuit|$15|”
Lattafa
Full-bottle equivalent $22.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Lattafa|Ameer Al Oudh Intense Oud|$14|”
$21.00
$0.22/ml
82% above market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
French Avenue
Full-bottle equivalent $47.37. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $47.37. That is 69% above the $28.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“|French Avenue|Vulcan Feu|$38--SOLD|”
$45.00
$0.47/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
French Avenue
Full-bottle equivalent $41.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|French Avenue|Atlantis Extrait|$32--SOLD|”
$39.00
$0.41/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Al Haramain
Full-bottle equivalent $41.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Al Haramain|Amber Oud Ruby Edition|$32-SOLD|”
$39.00
$0.41/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Rasasi
Full-bottle equivalent $36.84. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $36.84. That is 15% above the $32.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“|Rasasi|Hawas Kobra|$28--SOLD|”
$35.00
$0.37/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Rasasi
Full-bottle equivalent $34.74. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $34.74. That is 24% above the $28.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“|Rasasi|Hawas Fire|$26--SOLD|”
$33.00
$0.35/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Afnan
Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Afnan|9 PM Rebel|$25-SOLD|”
$32.00
$0.34/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Full-bottle equivalent $32.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $32.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Armaf|Club De Nuit Urban Elixir|$24--SOLD|”
$31.00
$0.33/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Riiffs
Full-bottle equivalent $22.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“|Riiffs Perfumes|Freeze|$14--SOLD|”
$21.00
$0.22/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Downsizing my collection and letting all 17 bottles go! Looking to move the **entire collection as a discounted bundle first**, but willing to split individually if shipping is covered.
* **Take the Entire Bundle (All 17 Bottles** 100ml\*\* 95ml left):\*\* **$330 SHIPPED** *(averages under $20/bottle)* * **Individual Orders:** Add **$7 flat shipping** (USPS Ground Advantage). Free shipping if you pick up 3 or more bottles! * **Shipping:** CONUS only. Can ship out within 24–48 hours. * **Payment:** PayPal Goods & Services (G&S) only.
[Pictures](https://imgur.com/a/MV0mcHL)
|**Brand**|**Fragrance**|**Price (Single)**| |:-|:-|:-| |**\~\~French Avenue**|Vulcan Feu|$38--SOLD| |**French Avenue**|Atlantis Extrait|$32--SOLD| |**Al Haramain**|Amber Oud Ruby Edition|$32-SOLD| |**Rasasi**|Hawas Kobra|$28--SOLD| |**Rasasi**|Hawas Fire|$26--SOLD| |**Afnan**|9 PM Rebel|$25-SOLD| |**Armaf**|Club de Nuit Blue Iconic|$25| |**Armaf**|Club De Nuit Urban Elixir|$24--SOLD| |**Armaf**|Club de Nuit Milestone|$22| |**Armaf**|Club de Nuit Sillage|$22| |**Lalique**|Lalique Pour Homme (Lion)|$22| |**Lattafa**|Qaa'ed Intense|$18| |**Maison Alhambra**|Salvo Intense|$16| |**Armaf**|Legesi Homme|$16| |**Armaf**|Tres Nuit|$15| |**Lattafa**|Ameer Al Oudh Intense Oud|$14| |**Riiffs Perfumes**|Freeze|$14--SOLD|
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Deals happen on Reddit with u/xS-tar.