Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/xS-tar · 8 comments

Huge Middle Eastern & Clone Bundle – French Avenue, Rasasi, Armaf, Al Haramain, Lalique & More

Listing photos

17 bottles in this post · 8 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Club De Nuit Blue Iconic EDPArmaf · Partial · 100 ml · 95%$32.00$0.34/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$32.00

$0.34/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Club de Nuit MilestoneArmaf · Partial · 100 ml · 95%$29.00$0.31/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $30.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.53. That is 53% above the $20.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$29.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Club de Nuit SillageArmaf · Partial · 30 ml$29.00No comps yet
partial bottle30 ml

$29.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lalique pour Homme EDTLalique · Partial · 100 ml · 95%$29.00$0.31/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $30.53. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$29.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Qaa'ed IntenseLattafa · Partial · 100 ml · 95%$25.00$0.26/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $26.32. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $26.32. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$25.00

$0.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Salvo IntenseMaison Alhambra · Partial · 100 ml · 95%$23.00$0.24/mlNo comps yet
~95 ml left

Maison Alhambra

Salvo Intense

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $24.21. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $24.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$23.00

$0.24/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Legesi HommeArmaf · Partial · 100 ml · 95%$23.00$0.24/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $24.21. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $24.21. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$23.00

$0.24/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Tres NuitArmaf · Partial · 100 ml · 95%$22.00$0.23/mlNo comps yet
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $23.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $23.16. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$22.00

$0.23/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Ameer Al Oudh Intense OudLattafa · Partial · 100 ml · 95%$21.00$0.22/ml82% above market
~95 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $22.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$21.00

$0.22/ml

82% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Vulcan FeuFrench Avenue · sold · Partial · 100 ml · 95%$45.00$0.47/mlsold
~95 ml left

French Avenue

Vulcan Feu

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $47.37. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $47.37. That is 69% above the $28.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$45.00

$0.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
AtlantisFrench Avenue · sold · Partial · 100 ml · 95%$39.00$0.41/mlsold
~95 ml left

French Avenue

Atlantis

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $41.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$39.00

$0.41/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Amber Oud Ruby Edition ExtraitAl Haramain · sold · Partial · 100 ml · 95%$39.00$0.41/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $41.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$39.00

$0.41/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Hawas KobraRasasi · sold · Partial · 100 ml · 95%$35.00$0.37/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $36.84. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $36.84. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.37/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Hawas FireRasasi · sold · Partial · 100 ml · 95%$33.00$0.35/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $34.74. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $34.74. That is 24% above the $28.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$33.00

$0.35/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
9pm RebelAfnan · sold · Partial · 100 ml · 95%$32.00$0.34/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $33.68. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$32.00

$0.34/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Club De Nuit Urban ElixirArmaf · sold · Partial · 100 ml · 95%$31.00$0.33/mlsold
~95 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $32.63. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $32.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$31.00

$0.33/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
FreezeRiiffs · sold · Partial · 100 ml · 95%$21.00$0.22/mlsold
~95 ml left

Riiffs

Freeze

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $22.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$21.00

$0.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Downsizing my collection and letting all 17 bottles go! Looking to move the **entire collection as a discounted bundle first**, but willing to split individually if shipping is covered.

* **Take the Entire Bundle (All 17 Bottles** 100ml\*\* 95ml left):\*\* **$330 SHIPPED** *(averages under $20/bottle)* * **Individual Orders:** Add **$7 flat shipping** (USPS Ground Advantage). Free shipping if you pick up 3 or more bottles! * **Shipping:** CONUS only. Can ship out within 24–48 hours. * **Payment:** PayPal Goods & Services (G&S) only.

[Pictures](https://imgur.com/a/MV0mcHL)

|**Brand**|**Fragrance**|**Price (Single)**| |:-|:-|:-| |**\~\~French Avenue**|Vulcan Feu|$38--SOLD| |**French Avenue**|Atlantis Extrait|$32--SOLD| |**Al Haramain**|Amber Oud Ruby Edition|$32-SOLD| |**Rasasi**|Hawas Kobra|$28--SOLD| |**Rasasi**|Hawas Fire|$26--SOLD| |**Afnan**|9 PM Rebel|$25-SOLD| |**Armaf**|Club de Nuit Blue Iconic|$25| |**Armaf**|Club De Nuit Urban Elixir|$24--SOLD| |**Armaf**|Club de Nuit Milestone|$22| |**Armaf**|Club de Nuit Sillage|$22| |**Lalique**|Lalique Pour Homme (Lion)|$22| |**Lattafa**|Qaa'ed Intense|$18| |**Maison Alhambra**|Salvo Intense|$16| |**Armaf**|Legesi Homme|$16| |**Armaf**|Tres Nuit|$15| |**Lattafa**|Ameer Al Oudh Intense Oud|$14| |**Riiffs Perfumes**|Freeze|$14--SOLD|

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$45.00active
3 days ago$39.00active
3 days ago$39.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$33.00active
3 days ago$32.00active
3 days ago$32.00active
3 days ago$31.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$29.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$23.00active
3 days ago$23.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$21.00active
3 days ago$21.00active
3 days ago$45.00sold
3 days ago$27.00sold
3 days ago$27.00sold
3 days ago$27.00sold
3 days ago$27.00sold
3 days ago$27.00sold
3 days ago$45.00sold
3 days ago$39.00sold
3 days ago$35.00sold
3 days ago$31.00sold
3 days ago$21.00sold
3 days ago$39.00sold
3 days ago$33.00sold
3 days ago$32.00sold

Asking about Club de Nuit Sillage 30 ml · $29