Björk and Berries
Faluröd
“Björk and Berries Faluröd: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Björk and Berries
“Björk and Berries Faluröd: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35”
The Burren Perfumery
“The Burren Perfumery Aran: 1ml - $2, 2ml - $4, 3ml - $6, 4ml - $8, 5ml - $10”
$15.00
$3.00/ml
47% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Day Three
“Day Three Filosofia: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35”
Day Three
“Day Three Tres Oros: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35”
$35.00
$3.50/ml
12% under market · 1 comp · low confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Goldfield & Banks
“Goldfield & Banks Ingenious Ginger: 1ml - $2, 2ml - $4, 3ml - $6, 4ml - $8, 5ml - $10, 10ml - $18”
$18.00
$1.80/ml
30% under market · 6 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Lalique
“Lalique Encre Noire a L'Extreme 100ml partial: 1ml - $1, 2ml - $1.50, 3ml - $2, 4ml - $2.50, 5ml - $3, 10ml - $5”
Maison Francis Kurkdjian
“MFK Gentle Fluidity Silver (2018-19 RELEASE YEAR BATCH!): 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $32”
$32.00
$3.20/ml
13% under market · 5 comps · medium confidence
Message about this decantCompared per remaining ml with other decants
Nishane
“Nishane Sultan Vetiver: 1ml - $3, 2ml - $6, 3ml - $9, 4ml - $12, 5ml - $15”
Olympic Orchids
“Olympic Orchids Night Flyer: 1ml - $3, 2ml - $6, 3ml - $9, 4ml - $12, 5ml - $15”
Rogue Perfumery
“Rogue Perfumery Mousse Illuminee (REAL OAKMOSS!): 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18”
Tom Ford
“Tom Ford Noir de Noir: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35”
I'm the only person on Reddit decanting many of these fragrances - I hope you find something cool!
Orders of $60+ get **FREE SHIPPING!**
**DECANT BOTTLES**: [https://imgur.com/a/pa6kfWK](https://imgur.com/a/pa6kfWK)
**Björk and Berries** Faluröd: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35 \----- Niche perfumery based in Sweden. Top notes include black pepper & iron. Heart notes include frankincense & oak wood. Base notes include cedarwood, amber, & myrrh.
**The Burren Perfumery** Aran: 1ml - $2, 2ml - $4, 3ml - $6, 4ml - $8, 5ml - $10 \----- All-natural indie-niche fragrance house based in Ireland. Top notes include bergamot, grapefruit, & lemon. Heart/Middle notes include seaweed, kelp, & vetiver. Base notes include cedarwood, cypress, & oakmoss.
**Creed** Himalaya: 1ml - $3, 2ml - $6, 3ml - $9, 4ml - $12, 5ml - $15 \----- Luxury niche perfumery based in France. Head notes include lemon, mandarin, & bergamot. Heart notes include gunpowder, juniper berries, nutmeg, pepper, lavender, & jasmine. Base notes include sandalwood, vetiver, cedarwood.
**Day Three** Filosofia: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35 \----- Niche perfumery based in Arizona. Top notes include cardamom, black pepper, & bergamot. Heart notes include tonka bean, cashmere, & tobacco leaf. Base notes include dark chocolate, hazelnut, & warm musk.
**Day Three** Tres Oros: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35 \----- Niche perfumery based in Arizona. Top notes include Mandarin orange & pineapple. Heart notes include Maduros accord (Plantain + Cinnamon). Base notes include honey, brown sugar, & amber.
**Goldfield & Banks** Ingenious Ginger: 1ml - $2, 2ml - $4, 3ml - $6, 4ml - $8, 5ml - $10, 10ml - $18 \----- Niche perfumery based in Australia. Top notes include ginger flower, lemon & bergamot. Middle notes include Mandarin orange, magnolia, jasmine, & rose. Base notes include vanilla, amber, sandalwood, musk, cashmeran, patchouli.
**Lalique** Encre Noire a L'Extreme 100ml partial: 1ml - $1, 2ml - $1.50, 3ml - $2, 4ml - $2.50, 5ml - $3, 10ml - $5 \----- Designer brand based in France. Top notes include bergamot, cypress, & elemi. Heart notes include vetyver, incense, & orris. Dry-down notes include benzoin siam, sandalwood, & patchouli.
**MFK** Gentle Fluidity Silver **(2018-19 RELEASE YEAR BATCH!)**: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $32 \----- Luxury niche fragrance house based in France. Notes include nutmeg, vanilla, juniper berries, vanilla, amber woods, coriander seeds, & musks.
**Nishane** Sultan Vetiver: 1ml - $3, 2ml - $6, 3ml - $9, 4ml - $12, 5ml - $15 \----- Niche fragrance house based in Turkey. Top notes include Javanese vetiver, absinthe, schinus molle, & bergamot. Heart notes include bourbon vetiver, Haitian vetiver, neroli, & tonka. Base notes include amberwood, leather, & Brazilian vetiver
**Olympic Orchids** Night Flyer: 1ml - $3, 2ml - $6, 3ml - $9, 4ml - $12, 5ml - $15 \----- Indie-niche perfumery based in Washington. Notes include sandalwood, olibanum wood, vetiver, furry musk accord, wet earth, damp air, mineral notes, resins, leather, figs, banana, & soft tropical fruits.
**Rogue Perfumery** Mousse Illuminee **(REAL OAKMOSS!)**: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18 \----- Indie-niche perfumery based in Idaho. Notes include treemoss absolute, frankincense, green cypress, laurel, artemisia, white florals, & musk.
**Tom Ford** Noir de Noir: 1ml - $4, 2ml - $8, 3ml - $12, 4ml - $15, 5ml - $18, 10ml - $35 \----- Designer brand based in NYC. Top notes include saffron, black truffle, vanilla, patchouli, oud wood, & crocus flower.
$7 shipping on orders less than $50. Paypal F&F. CONUS only.
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Asking about Aran 5 ml · $10