Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/papillon_daydream · 9 comments

Indie/Niche + More! Sorce, Sunday Coven Haus, Stardust & Stems, Cirrus, Imaginary Authors, MRAJIA, Aspiring Aromas, ZomethingStrange, Orchid & Ash, Maison Louis Marie, Maison Margiela, Valentino, Lolita Lempicka, Halloween Jesus delPozo, Child, Clean, Nest, Chloe, Abercrombie, fine’ry

Listing photos

42 bottles in this post · 23 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

What the FluffAspiring Aromas · Full · 15 ml$30.00$2.00/mlNo comps yet
Full

Aspiring Aromas

What the Fluff

full bottle15 mlused

$30.00

$2.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Lolita LempickaLolita Lempicka · Full · 100 ml$30.00$0.31/mlNo comps yet
~98 ml left

Lolita Lempicka

Lolita Lempicka

full bottle100 mlusedbottle box

$30.00

$0.31/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Halloween EDTJesus del Pozo · Full · 100 ml$20.00$0.20/mlNo comps yet
~98 ml left

Jesus del Pozo

Halloween EDT

full bottle100 mlused

$20.00

$0.20/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Replica By the FireplaceMaison Margiela · Full · 7 ml · 93%$12.00$1.85/mlNo comps yet
~7 ml left
full bottle7 mlused

$12.00

$1.85/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Perfume ParfumChild · Partial · 30 ml · 70%$40.00$1.90/mlNo comps yet
~21 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $57.14. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $57.14. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$1.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Cedar Ridge EDPAbercrombie & Fitch · Partial · 75 ml · 88%$30.00$0.46/mlNo comps yet
~66 ml left

Abercrombie & Fitch

Cedar Ridge EDP

partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $34.30. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $34.30. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.46/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua Neroli EDPClean Reserve · Partial · 100 ml · 48%$20.00$0.42/mlNo comps yet
~48 ml left

Clean Reserve

Acqua Neroli EDP

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $42.11. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $42.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.42/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Balinese CoconutNEST New York · Full · 6 ml$20.00$3.39/mlNo comps yet
~6 ml left

NEST New York

Balinese Coconut

full bottle6 mlused

$20.00

$3.39/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Roses de Chloé EDTChloé · Full · 10 ml · 93%$15.00$1.61/mlNo comps yet
~9 ml left
full bottle10 mlused

$15.00

$1.61/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Mysterious Nomad EDPFine'ry · Partial · 60 ml · 78%$15.00$0.32/mlNo comps yet
~47 ml left
partial bottle60 mlused

Full-bottle equivalent $19.35. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $19.35. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$15.00

$0.32/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 04 Bois de Balincourt EDPMaison Louis Marie · Partial · 50 ml · 83%$40.00$0.97/mlNo comps yet
~41 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $48.43. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $48.43. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.97/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 04 Bois de Balincourt EDPMaison Louis Marie · Full · 15 ml · 95%$35.00$2.45/mlNo comps yet
~14 ml left
full bottle15 mlused

$35.00

$2.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
No. 04 Bois de Balincourt EDPMaison Louis Marie · Partial · 10 ml · 68%$10.00$1.47/mlNo comps yet
~7 ml left
partial bottle10 mlused

Full-bottle equivalent $14.71. At this partial’s price per remaining ml, 10 ml would cost about $14.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$10.00

$1.47/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
First Peach Of The SeasonImaginary Authors · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlNo comps yet
Full

Imaginary Authors

First Peach Of The Season

sample2 mlnew open box

$6.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Mallow FreakMRAJIA · Sample · 2 ml · 78%$6.00$3.75/mlNo comps yet
~2 ml left
sample2 mlused

$6.00

$3.75/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Alibi EDPCirrus · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlNo comps yet
Full

Cirrus

Alibi EDP

sample2 mlused

$6.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
BellanoCirrus · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlNo comps yet
Full

Cirrus

Bellano

sample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Laundry Day EDPCirrus · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlNo comps yet
Full
sample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Moon Bathing EDPCirrus · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlNo comps yet
Full
sample2 mlused

$6.00

$3.00/ml

Not enough comps yet

Message about this sample
Report a parsing error
Another Marshmallow?Zomething Strange · sold · Full · 15 ml · 95%$15.00$1.05/mlsold
~14 ml left

Zomething Strange

Another Marshmallow?

soldfull bottle15 mlused

$15.00

$1.05/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
I'm The MaryZomething Strange · sold · Full · 15 ml$12.00$0.80/mlsold
Full

Zomething Strange

I'm The Mary

soldfull bottle15 mlused

$12.00

$0.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
ZombieZomething Strange · sold · Full · 10 ml · 95%$10.00$1.05/mlsold
~10 ml left

Zomething Strange

Zombie

soldfull bottle10 mlused

$10.00

$1.05/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Mall RatZomething Strange · sold · Full · 10 ml$9.00$0.90/mlsold
Full

Zomething Strange

Mall Rat

soldfull bottle10 mlused

$9.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Lucky RabbitZomething Strange · sold · Full · 10 ml$9.00$0.90/mlsold
Full

Zomething Strange

Lucky Rabbit

soldfull bottle10 mlused

$9.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
NonsenseZomething Strange · sold · Full · 10 ml$9.00$0.90/mlsold
Full

Zomething Strange

Nonsense

soldfull bottle10 mlused

$9.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
I'm BlueZomething Strange · sold · Full · 10 ml$9.00$0.90/mlsold
Full

Zomething Strange

I'm Blue

soldfull bottle10 mlsealed

$9.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Lucy In The SkyZomething Strange · sold · Full · 10 ml · 95%$7.00$0.74/mlsold
~10 ml left

Zomething Strange

Lucy In The Sky

soldfull bottle10 mlused

$7.00

$0.74/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
House On The HillSunday Coven Haus · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Sunday Coven Haus

House On The Hill

soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
October in StoweSunday Coven Haus · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Sunday Coven Haus

October in Stowe

soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Save Me The Corner PieceSunday Coven Haus · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Sunday Coven Haus

Save Me The Corner Piece

soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Caramel Laced CardiganSunday Coven Haus · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Sunday Coven Haus

Caramel Laced Cardigan

soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
In Dreams & Fairytales Passion FruitSorce · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Ghost Wants Birthday CakeSorce · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full
soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Things UnsaidSorce · sold · Sample · 2 ml$4.00$2.00/mlsold
Full
soldsample2 mlused

$4.00

$2.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Where The Wild Things GrowSorce · sold · Sample · 2 ml$4.00$2.00/mlsold
Full
soldsample2 mlused

$4.00

$2.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Venus in FleursSorce · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full
soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
ClairsentientSorce · sold · Sample · 2 ml$4.00$2.00/mlsold
Full
soldsample2 mlused

$4.00

$2.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Meet CuteStardust & Stems · sold · Sample · 1 ml$3.00$3.00/mlsold
Full

Stardust & Stems

Meet Cute

soldsample1 mlused

$3.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
London FogStardust & Stems · sold · Sample · 2 ml$5.00$2.50/mlsold
Full

Stardust & Stems

London Fog

soldsample2 mlused

$5.00

$2.50/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Candy CauldronStardust & Stems · sold · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlsold
Full

Stardust & Stems

Candy Cauldron

soldsample2 mlused

$6.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Cottage WitchStardust & Stems · sold · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlsold
Full

Stardust & Stems

Cottage Witch

soldsample2 mlused

$6.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The RavenStardust & Stems · sold · Sample · 2 ml$6.00$3.00/mlsold
Full

Stardust & Stems

The Raven

soldsample2 mlused

$6.00

$3.00/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

[**https://imgur.com/a/PQRZVqX**](https://imgur.com/a/PQRZVqX)

Hello! Happy to discuss bundle deals and offers. Please see additional photos below via Imgur links.

Shipping: Add $7 flat for most orders. Larger/heavier bundles calculated separately. CONUS only.

Thanks for taking a look!

# Bottles

* **Aspiring Aromas What The Fluff** Eau de Parfum - 15 ml bottle tested once (98+% full) - **$30** [https://imgur.com/a/tbbeFVG](https://imgur.com/a/tbbeFVG) * **Lolita Lempicka Lolita Lempicka** \- Eau de Parfum - 100 ml bottle tested once (\~98+% full), includes box - **$30** [https://imgur.com/a/VyN0Sxm](https://imgur.com/a/VyN0Sxm) * **Halloween by Jesus del Pozo** Eau de Toilette - 100 ml bottle tested once (\~98% full)- **$20** [https://imgur.com/a/szQjn1l](https://imgur.com/a/szQjn1l) * **Maison Margiela Replica By the Fireplace** \- 7 ml mini dabber bottle tested once (\~90-95% full) - **$12** [https://imgur.com/a/Fan3zNk](https://imgur.com/a/Fan3zNk) * **Child** **Perfume** Parfum Oil - 30 ml roller bottle (\~70% full) - **$40** [https://imgur.com/a/iwayM6j](https://imgur.com/a/iwayM6j) * **Abercrombie & Fitch Cedar Ridge** Eau de Parfum - 75 ml bottle (\~85-90% full) - **$30** [https://imgur.com/a/3e2ne45](https://imgur.com/a/3e2ne45) * **Clean Reserve Acqua Neroli** Eau de Parfum - 100 ml bottle (\~45-50% full) - **$20** [https://imgur.com/a/LbDtdHV](https://imgur.com/a/LbDtdHV) * **Nest NY Balinese Coconut** Perfume Oil - 6 ml roller bottle tested once (\~98%+ full) - **$20** [https://imgur.com/a/vSNh2zV](https://imgur.com/a/vSNh2zV) * **Chloe Roses de Chloe** Eau de Toilette - 10 ml roller bottle (\~90-95% full) - **$15** [https://imgur.com/a/8lQp3x2](https://imgur.com/a/8lQp3x2) * **fine'ry** **Mysterious Nomad** Eau de Parfum - 60 ml bottle \~(75-80% full) - **$15** [https://imgur.com/a/zp09sZd](https://imgur.com/a/zp09sZd)

**Maison Louis Marie** **No. 04 Bois de Balincourt** [https://imgur.com/a/zlEIbXX](https://imgur.com/a/zlEIbXX) **BUNDLE all 3 for $80**

* Eau de Parfum - 50 ml bottle (\~80-85% full) - **$40** [https://imgur.com/a/JWdQgv6](https://imgur.com/a/JWdQgv6) * Perfume Oil - 15 ml roller bottle (\~95+% full) - **$35** [https://imgur.com/a/DB8QahI](https://imgur.com/a/DB8QahI) * Eau de Parfum - 10 ml travel spray bottle (\~65-70% full) - **$10** [https://imgur.com/a/qMO3WoO](https://imgur.com/a/qMO3WoO)

**~~Zomething Strange~~** [~~https://imgur.com/a/aYhid8R~~](https://imgur.com/a/aYhid8R) **~~BUNDLE all 8 for $70~~** **SOLD**

* **~~Another Marshmallow?~~** ~~- 15 ml roller bottle tested once (\~95+% full) -~~ **~~$15~~** * **~~I'm The Mary~~** ~~- 15 ml roller bottle tested once (\~98+% full) -~~ **~~$12~~** * **~~Zombie~~** ~~- 10 ml roller bottle tested once (\~95+% full) -~~ **~~$10~~** * **~~Mall Rat~~** ~~- 10 ml roller bottle tested once (\~98+% full) -~~ **~~$9~~** * **~~Lucky Rabbit~~** ~~- 10 ml roller bottle tested once (\~98+% full) -~~ **~~$9~~** * **~~Nonsense~~** ~~- 10 ml roller bottle tested once (\~98+% full) -~~ **~~$9~~** * **~~I'm Blue~~** ~~- 10 ml roller bottle new/sealed (100% full) -~~ **~~$9~~** * **~~Lucy In The Sky~~** ~~- 10 ml roller bottle tested once (\~95+% full) -~~ **~~$7~~**

# Discovery Sets

* **Maison Louis Marie** Eau de Parfum Discovery Set - 7 x 1.5 ml mini sprays with box, varying sample fills (\~60-80% full) - **$15** [https://imgur.com/a/sStFjNY](https://imgur.com/a/sStFjNY) * **~~Valentino Donna Born in Roma~~** ~~(~~**~~Donna Born in Roma, Born in Roma Intense, Green Stravaganza, Coral Fantasy~~**~~) Discovery Set- 4 x 6 ml mini dabbers (\~90-95% full) -~~ **~~$45~~** [~~https://imgur.com/a/LtgAO8k~~](https://imgur.com/a/LtgAO8k) **SOLD** * **Orchid & Ash (Idyll, Aura, Wilde)** Discovery Set - 3 x 2ml mini sprays (\~70-85% full) **$12** [https://imgur.com/a/VbQkz1J](https://imgur.com/a/VbQkz1J)

# Sample Sizes

* **Imaginary Authors First Peach Of The Season** \- 2 ml spray brand new unused/untested 100% full - **$6** [https://imgur.com/a/zOfrBqh](https://imgur.com/a/zOfrBqh) * **MRAJIA Mallow Freak** \- 2 ml spray tested once (\~75-80% full) - **$6** [https://imgur.com/a/DckkDWW](https://imgur.com/a/DckkDWW)

**~~Sunday Coven Haus~~** ~~- 4 x 2 ml sprays only tested once (see various fill lines)~~ [~~https://imgur.com/a/M0TrfMP~~](https://imgur.com/a/M0TrfMP) **~~BUNDLE all 4~~** **~~for $18~~** ~~or see below for individual pricing~~ **SOLD**

* **~~House On The Hill~~** ~~-~~ **~~$5~~** * **~~October in Stowe~~** ~~-~~ **~~$5~~** * **~~Save Me The Corner Piece~~** ~~-~~ **~~$5~~** * **~~Caramel Laced Cardigan~~** ~~-~~ **~~$5~~**

**~~Sorce~~** ~~- 6 x 2 ml sprays tested once or twice (see various fill lines)~~ [~~https://imgur.com/a/m5Lr1aE~~](https://imgur.com/a/m5Lr1aE) **~~BUNDLE ALL 6 for $24~~** ~~or see below for individual pricing~~ **SOLD**

* **~~In Dreams & Fairytales Passion Fruit - $5~~** * **~~The Ghost Wants Birthday Cake - $5~~** * **~~The Things Unsaid - $4~~** * **~~Where The Wild Things Grow - $4~~** * **~~Venus In Fleurs - $5~~** * **~~Clairsentient - $4~~**

**~~Stardust & Stems~~** ~~- 4 x 2 ml sprays and 1 x 1ml dabber (~~*~~Meet Cute~~*~~) tested once or twice (see various fill lines)~~ [~~https://imgur.com/a/DaZ0NbB~~](https://imgur.com/a/DaZ0NbB) **~~BUNDLE ALL 5 for $23~~** ~~or see below for individual pricing~~ **SOLD**

* **~~Meet Cute - $3~~** * **~~London Fog - $5~~** * **~~Candy Cauldron - $6~~** * **~~Cottage Witch - $6~~** * **~~The Raven - $6~~**

**Cirrus Parfum** \- 4 x 2 ml EDP sprays tested once or twice (see various fill lines) [https://imgur.com/a/IjjbCtN](https://imgur.com/a/IjjbCtN) **BUNDLE ALL 4 for $20** or see below for individual pricing

* **Alibi - $6** * **Bellano - $5** * **Laundry Day - $5** * **Moon Bathing - $6**

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$37.00active
3 days ago$37.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$19.00active
3 days ago$47.00active
3 days ago$37.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$27.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$47.00active
3 days ago$42.00active
3 days ago$17.00active
3 days ago$22.00active
3 days ago$19.00active
3 days ago$17.00active
3 days ago$16.00active
3 days ago$16.00active
3 days ago$16.00active
3 days ago$16.00active
3 days ago$14.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$11.00active
3 days ago$11.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$11.00active
3 days ago$10.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$12.00active
3 days ago$13.00active
3 days ago$10.00sold
3 days ago$12.00sold
3 days ago$13.00sold
3 days ago$13.00sold
3 days ago$13.00sold
3 days ago$12.00sold
3 days ago$12.00sold
3 days ago$11.00sold
3 days ago$11.00sold
3 days ago$12.00sold
3 days ago$11.00sold
2 days ago$30.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$12.00active
2 days ago$40.00active
2 days ago$30.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$20.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$15.00active
2 days ago$40.00active
2 days ago$35.00active
2 days ago$10.00active
2 days ago$15.00sold
2 days ago$12.00sold
2 days ago$10.00sold
2 days ago$9.00sold
2 days ago$9.00sold
2 days ago$9.00sold
2 days ago$9.00sold
2 days ago$7.00sold
2 days ago$6.00active
2 days ago$6.00active
2 days ago$5.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$4.00sold
2 days ago$4.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$4.00sold
2 days ago$3.00sold
2 days ago$5.00sold
2 days ago$6.00sold
2 days ago$6.00sold
2 days ago$6.00sold
2 days ago$6.00active
2 days ago$5.00active
2 days ago$5.00active
2 days ago$6.00active

Deals happen on Reddit with u/papillon_daydream.