Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/LongjumpingEconomy71 · 19 comments

Niche Declutter 100ml

Listing photos

5 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~98 ml left

Fragrance du Bois

Rude Oud

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $244.90. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $244.90. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$240.00

$2.45/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~70 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $328.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $328.57. That is 10% above the $297.50 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$230.00

$3.29/ml

40% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~68 ml left

Maison Francis Kurkdjian

Petit Matin

soldpartial bottle70 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $133.82. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $133.82. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$130.00

$1.91/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Street $33.00

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~40 ml left
soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $137.50. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $137.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$2.75/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

MSRP $305.00

Report a parsing error
~70 ml left

Scents of Wood

Plum in Cognac

soldpartial bottle75 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $117.86. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $117.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$110.00

$1.57/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Some catch and release some routine declutter. Priced to sell. Add $5 for shipping CONUS

\- Fragrance Du Bois Rude Oud 98/100ml FP $235

\- Byredo Mojave Ghost Absolu 70/100ml FP $225

~~- MFK Petit Matin 68/70ml BO $125~~

~~- Kilian Straight to Heaven 40/50ml FP $105~~

~~- Scents of Wood Plum in Cognac 70/75ml FP $105~~

[https://imgur.com/a/NtQPlIr](https://imgur.com/a/NtQPlIr)

Only trading for **Pernoire Yuma** or **Amouage Purpose 50**

Zelle / PPFF

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$240.00active
3 days ago$230.00active
3 days ago$130.00active
3 days ago$110.00active
3 days ago$110.00active
2 days ago$110.00sold
2 days ago$110.00sold
1 day ago$130.00sold

Asking about Rude Oud 100 ml · $240