Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 3 days ago by u/Separate-Candy-2139 · 6 comments

Designer & Niche Bundle

Listing photos

7 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~90 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $83.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $83.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$0.83/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~90 ml left

French Avenue

Vulcan Feu

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $33.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.33. That is 19% above the $28.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$30.00

$0.33/ml

13% under market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~90 ml left

Fragrance World

Jack of Clubs

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $33.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $33.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.33/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~90 ml left

Electimuss

Silvanus

partial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $94.44. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $94.44. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$85.00

$0.94/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~85 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $52.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $52.94. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$45.00

$0.53/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~60 ml left
partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $41.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.67. That is 19% above the $35.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$25.00

$0.42/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~89 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $44.94. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $44.94. That is 50% above the $30.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$40.00

$0.45/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Mancera - Cerdat Boise - 90% or more - $75

French Ave. - Vulcan Fue - 90% - $30

~~Versace - Dylan Blue - 88-90% - $40~~ **"Sold"**

Fragrance World - Jack of Clubs - 90% - $30

Electimuss London - Silvanus - 90% or more - $85 (with box)

(Not Pictured) Azzaro - TMW EDT Intense - 85% or more - $45

[https://imgur.com/a/mUFbrzr](https://imgur.com/a/mUFbrzr)

Shiyaaka - Snow - roughly 60% - $25

[https://imgur.com/a/r6nsNOF](https://imgur.com/a/r6nsNOF)

City Rhythm - 2654- 90% or more (50ml) - $100 (with box)

[https://imgur.com/a/SiElgr6](https://imgur.com/a/SiElgr6)

No boxes. Everything is a 100ml aside from the indicated.

I prefer to bundle/sell multiples, but I'm willing to hear offers. Individual prices are firm. No trades.

Forgive me for any neglect in rules. Thank you.

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

3 days ago$75.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$40.00active
3 days ago$30.00active
3 days ago$85.00active
3 days ago$25.00active
3 days ago$45.00active
3 days ago$45.00active
21 hours ago$40.00sold
21 hours ago$45.00active
21 hours ago$25.00active

Asking about Cedrat Boise 100 ml · $75